Чи можна не подавати податкову звітність під час воєнного стану?
В яких випадках підприємці можуть не подавати звітність — поради від адвоката
Отримав від клієнта запитання на консультації: «До початку воєнного стану подавали податкову звітність як звичайно. Як краще зараз подавати звітність: у звичайні строки чи після закінчення воєнного стану? Що робити, якщо все ще не подали звіт за 2021 рік?»
Я рекомендую подавати звітність, як звичайно, у звичайні строки. Так, зараз підприємці отримали певні послаблення: для них не настає відповідальність за несвоєчасну подачу звітності.
Однак, на мій погляд, ви маєте навести дійсно форс-мажорні обставини, що завадили вам вчасно подати звітність. Про це у своєму листі № 2024/02.0-7.1 від 28.02.2022 року висловилася Торгово-промислова палата України щодо засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) внаслідок російської агресії.
Так, у вас дійсно може не бути змоги подати звітність через об'єктивні обставини, зокрема:
— первинна документація знищена та була доступна лише в паперовому вигляді;
— ви не маєте доступу до первинки фізично (бо, наприклад, підприємство перебуває на тимчасово окупованій території);
— ви знаходитеся на території, де ведуться бойові дії.
Однак, вам потрібно буде зібрати докази, щоб підтвердити кожну з обставин, яку ви вважаєте форс-мажорною та яка завадила вам подати звітність вчасно.
Особливо варто напружитися підприємцям, які тимчасово не могли нормально працювати, вести документообіг, платити податки, а вже зараз повернулися до більш-менш звичного режиму. Головна причина: з 1 липня 2023 року влада планує відновити всі податки, штрафи й податкові перевірки, які були призупинені на час дії воєнного стану. Такий законопроєкт № 8401 уже лежить на розгляді у Верховній Раді України.
Тож раджу подавати звітність, як звичайно, якщо у вас є об'єктивна можливість зробити це, поки податкова не завітає до вас у гості. Але це буде вже зовсім інша історія.
Якщо ж такої об'єктивної змоги подати звітність зараз у вас немає, доведеться дочекатися реальної можливості, щоб уникнути санкцій від податкової.
- Квіти з ароматом тіньового імпорту: про кейс троянд, контрабанду та втрати бюджету Галина Янченко 13:40
- Трибунал для Росії зараз не на часі? Михайло Стрельніков 11:50
- Земля під багатоквартирним будинком: чому співвласники досі без права власності Сергій Комнатний 08:24
- Від гіпотез до передбачень: як AI змінив логіку гемблінг-бізнесу Андрій Добровольський вчора о 17:17
- Зростання страхових тарифів у судноплавстві після обстрілів портів України Володимир Гузь вчора о 15:56
- Як вийти на міжнародний ринок без податкових ризиків: поради для експортерів Соломія Марчук вчора о 15:28
- Як працює програма "єВідновлення": покроковий алгоритм отримання компенсації Олексій Каплунов вчора о 14:29
- Як токсичний керівник знищує ваш бізнес зсередини Олександр Висоцький вчора о 08:55
- Автоматичні податки: зручно, але небезпечно. Як повернути фінансову усвідомленість Тарас Купрунець 03.11.2025 17:25
- Як перетворити заперечення клієнта на угоду: техніки професійних продажів Олександр Скнар 03.11.2025 16:53
- Гуманоїд за $20 000, який готує світ до нового життя з ШІ Станіслав Нянько 03.11.2025 16:49
- Форензик 2025: тренди фінансових розслідувань як інструмент захисту бізнесу Артем Ковбель 03.11.2025 16:23
- Лобіювання по-українськи: як працює новий закон і чому це не корупція Ольга Драчевська 03.11.2025 15:37
- "Післясмак свята": пропозиції для зміцнення соціальної сфери України Тетяна Семигіна 03.11.2025 14:34
- Несподіваний "Орєшнік". Геополітичний аспект Євген Магда 03.11.2025 10:44
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання. Частина 2 396
- Несподіваний "Орєшнік". Геополітичний аспект 365
- Автоматичні податки: зручно, але небезпечно. Як повернути фінансову усвідомленість 150
- Зима на деокупованих територіях: допомога дровами стає питанням виживання 135
- Борги під час війни: як правильне управління заборгованістю рятує бізнес від краху 127
-
Як проста японська філософія харчування "хара хачі бу" сприяє зниженню ваги та довголіттю
Життя 14325
-
Їжте як дієтологиня: п'ять фруктів для довгого й здорового життя
Життя 9200
-
Модульні будинки: швидко, але чи надовго. Як формується новий ринок житла в Україні
Життя 6588
-
Деякі заводи скоротили або припинили виробництво масла через збитковість – Інфагро
Бізнес 6440
-
Mazda першою з іноземних автоконцернів втратила право викупити свій завод у Росії
Бізнес 6008
