Росія починає торгівельну війну проти Білорусі
Вчора, 16 лютого, стало відомо про те, що Росія припинила імпорт через Білорусь продуктів харчування з 24 країн Африки, які не підтвердили відвантаження товару в Білорусь. Таке рішення не слід розглядати як прояв відвертої ворожості, проте воно чітко за
Вчора, 16 лютого, стало відомо про те, що Росія припинилаімпорт через Білорусь продуктів харчування з 24 країн Африки, які непідтвердили відвантаження товару в Білорусь. Таке рішення не слід розглядати якпрояв відвертої ворожості, проте воно чітко засвідчує подальше псування і такнепростих відносин між Москвою та Мінськом.
Перш за все, слід розуміти, що цей крок повністювідповідає загальній логіці Кремля в контексті ведення торгівельних воєн.Тобто, скорочення імпорту з Білорусі є лише одним із елементів економічногопротистояння, яке Росія нав’язує деяким країнам колишнього СРСР, у тому числі йУкраїні. Така діяльність Москви є своєрідним засобом тиску задля отримання певнихзовнішньополітичних дивідендів. Тому обмеження транзиту українських товарів та заборона імпортуафриканських продуктів харчування через Білорусь – це явища однієї й тієї жсамої політичної гри Кремля, спрямованої на упокорення.
Останнє особливо є актуальним стосовно Білорусі, якапочала впроваджувати відверто прозахідні елементи у своїй зовнішній політиці,наприклад, введення безвізового режиму (до 5 днів перебування) для громадян СШАта всіх країн ЄС. Відповідно, своєрідною реакцією Росії стало обмеженняпостачання нафти. У свою чергу Мінськ вдався до судового позову (згідно заявипрезидента Олександра Лукашенка) та здійснив першу з часів власної незалежностізакупівлю не російської нафти – 16 лютого стало відомо про укладення угоди між«Белоруснефть» та Національною іранською нафтовою компанією щодо купівлі нафтиобсягом у 80 тисяч тон. Цікаво, що одним із портів, до якого переправлятьсировину, буде Одеса.
Таким чином, Білорусь якщо не позбавляється відросійської залежності, то принаймні демонструє Кремлю свою непоступливість упевних питаннях. Безумовно, торгівельне й енергетичне протистояння між Москвоюта Мінськом може бути своєрідним прикриттям або створенням видимості протиріч упроросійському таборі і т. і. Утім, на даний момент, Росія, прагнучи досягнутибажаного результату, активно завдає збитки навіть своїм союзникам. Варто лишезгадати, що від торгівельної війни з Україною несуть витрати Казахстан таКиргизстан, які через дії Кремля недоотримують певну частину потрібнихекспортних товарів.
Тому, з огляду на дану ситуацію, можна зробити висновокпро те, що Україна, подаючи позови проти Росії до СОТ, перебуває на правильномушляху. Приклад Білорусі є свідченням того, що активна протидія заходам Москвипризводить до прийняття останньою вкрай невигідних для себе рішень. Вищезгадана заборона імпорту, перш за все, є негативною для російського ринку.Відповідно, Україні в межах даного протистояння слід використовувати не лишезасоби міжнародного права, а й користуватися невдоволенням союзників Росії та отримуватидивіденди з їхніх суперечок, навіть якщо вони удавані.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 22562
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10906
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10668
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4902
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4329