home-icon
Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
07.02.2017 22:17

Шанс зупинити бурштинову лихоманку знову втрачено

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

На розробку нових законопроектів і їх (не)схвалення відтепер підуть щонайменше місяці, або сотні мільйонів доларів, які так і не потраплять до державного бюджету.

Сьогодні парламент змарнував можливість навести лад звидобутком бурштину в Україні. В сесійній залі не набралося потрібних 226голосів задля ухвалення законопроекту, який розробила спеціальна комісія начолі з Іриною Геращенко.

 

Цейзаконопроект пропонує врегулювати особливості видобутку, реалізації бурштину набурштиновій біржі і дозволити місцевій владі надавати в постійне користуваннядля видобутку бурштину земельні лісові ділянки, які знаходяться в держвласностіна відповідній території, а також в межах міст обласного значення, сіл, селищ,міст районного значення , а також надати їм право припиняти ці дозволи.

 

Таким чином, втрачено шанс покласти край мільярднимзбиткам національній економіці через нелегальний видобуток бурштину таможливість уникнути небажаних екологічних наслідків в результаті такоїдіяльності. Треба сказати, що сьогодні обсяг ліцензованого видобутку сонячногокаміння становить приблизно 4 тонни на рік, тоді як незаконним варварськимшляхом копачі видобувають до 300 тонн річних. І можна скільки завгодновідсилати в «бурштинові» регіони підрозділи правоохоронців, влаштовуватипоказові рейди і навіть затримувати силовиків, які «кришують» надприбутковийбізнес, це нічого не дасть до тих пір, доки рентабельна законна діяльність невитіснить масові прояви сьогоднішньої лихоманки. А без прийняття відповідногозаконодавства цій лихоманці просто немає альтернативи. І, на превеликий жаль,своєю бездіяльністю частина парламентарів вкотре дає зелене світло одному знайбільших тіньових ринків природних ресурсів України.

На розробку нових законопроектів і їх (не)схваленнявідтепер підуть щонайменше місяці, або сотні мільйонів доларів, які так і непотраплять до державного бюджету. Тож під прикриттям вдосконалення нормзаконодавства державу вкотре позбавляють великого грошового ресурсу, якийоминає казну тільки через те, що ми не вміємо і не хочемо цивілізовано організуватипроцес видобутку бурштину на своїй території. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи