Революція в міжнародних відносинах починається
Міжнародна політика, міжнародні відносини давно перестали були лише відносинами між народами. Зростаюча роль транснаціональних корпорацій та неурядових організацій вже давно поставила під сумнів монополію національної держави в глобальній економічній і пол
Невдовзі Данія здійснить своєрідну революцію у сферікласичної дипломатії і міжнародної політики. Країна першою в історії офіційнозапровадить пост «цифрового» посла.
Мова йде про дипломата, який представлятиме інтересидержави у відносинах з найбільшими технологічними компаніями світу, передусімтакими як Google, Apple, Teslaта ін.. По суті, «цифровий» посол буде лобіювати датськінаціональні інтереси в цих корпораціях. Навіщо це потрібно?
Річ у тім, що ринкова вартість капіталів названихгігантів є настільки великою, що якби Google чи Appleбули типовими національними економіка, то їх ВВП дозволив би включити таких суб’єктівдо двадцяти найвпливовіших та найбільш економічно розвинутих країн світу – до «великоїдвадцятки» (G20). І вплив подібних технологічних компаній на будь-якукраїну світу значно сильніший за вплив більшості незалежних сучасних держав.Так, в цьому конкретному випадку Данія має набагато тісніші зв’язки іззазначеними фірмами, ніж з багатьма європейськими і навіть досить близькимисуверенними державами. Тому й перше в своєму роді рішення інституціоналізувативідносини з недержавними агентами політико-дипломатичним способом є більше ніжобґрунтованим.
Зрештою, міжнародна політика, міжнародні відносини давноперестали були лише відносинами між народами. Зростаюча роль транснаціональнихкорпорацій та неурядових організацій вже давно поставила під сумнів монополіюнаціональної держави в глобальній економічній і політичній системах. Світ ісвітові порядки швидко і докорінно змінюються. Розраховувати на класичні схемивзаємодій з класичними урядовими структурами в таких умовах значить іти позадучасу.
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності Валерій Карпунцов вчора о 21:42
- Як оформити спадщину на будинок: відповіді на питання Павло Васильєв вчора о 19:44
- Реклама на межі: як ШІ перевертає бізнес-моделі агентств Христина Кухарук вчора о 19:19
- Обшук без ухвали суду: що робити до прибуття адвоката – покрокова інструкція Денис Терещенко вчора о 15:24
- Судове стягнення шкоди за договором поставки: дефект акумулятора спричинив пожежу Артур Кір’яков вчора о 13:36
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати Павло Кожухар вчора о 12:28
- ВП ВС: продовження позовної давності й нюанси зменшення процентів річних Андрій Хомич вчора о 11:18
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю Володимир Гончаров 17.07.2025 14:10
- Юридичні гарантії та захист інформації в ЕДО Олександр Вернигора 17.07.2025 12:00
- Донорство без пільг: Україна переходить на європейську модель з 2025 року Валентин Митлошук 17.07.2025 11:24
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон Юрій Григоренко 17.07.2025 10:51
- Встановлення судом фактичних шлюбних відносин між двома чоловіками Леся Дубчак 16.07.2025 18:44
- Смакуй українське: перспективи українського продуктового експорту в Німеччині Наталія Церковникова 16.07.2025 15:51
- Журнал засідання як ключ до перевірки правомірності негласних слідчих дій Діна Дрижакова 15.07.2025 14:10
- Самосаботаж: коли твій найбільший ворог – це ти сам Олександр Скнар 15.07.2025 14:00
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності 572
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю 236
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон 170
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати 156
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу 125
-
"Повністю знецінений актив": девелопер UDP про майбутнє заводу "Більшовик"
Бізнес 11330
-
У Києві відсторонили від посади голову Департаменту транспортної інфраструктури
Бізнес 9985
-
НБУ закрив одну з найстаріших страхових компаній України
Фінанси 7720
-
КНДР заборонила росіянам відвідувати відкритий для них курорт після візиту Лаврова
Бізнес 5470
-
Допомогли конкуренти та партнери: як після обстрілу відновлюється компанія Gemini
Бізнес 5330