Конкуренція між забудовниками житла в передмісті Києва стимулює розвиток ТРЦ
Посилення конкуренції на ринку житла в Київському регіоні все частіше спонукає забудовників до будівництва торгових складових в своїх ЖК в якості необхідного елементу інфраструктури
Передумовою розвитку торгово-розважальних центрів в Київському регіоні є поява нових великих житлових комплексів. Конкуренція між забудовниками зростає, і вони шукають нові можливості залучення потенційних інвесторів, відбудовуючи власну інфраструктуру. Наприклад, це будівництво Continent Mall, Continent Ray Mall, Avenir Plaza в Бучі , які зводять забудовники житлових комплексів
Крім того, масова забудова Київської області житловими комплексами також дає поштовх до розвитку спеціалізованих і невеликих проектів рітейл сегменту: продуктових мереж, мікрорайонних торгових центрів з товарами повсякденного вжитку, дитячими магазинами, а також ТЦ з брендами для будівництва, ремонту, садівництва.
Роздрібний товарообіг Київської області до липня-2020 перевищив показники міст-мільйонників (крім Києва) і склав близько 42 млрд грн. При цьому темпи зростання товарообігу за підсумками першого півріччя перевищили навіть столичні - зростання склало 15% в порівнянні з минулим роком. Однак, обсяги товарообігу в порівнянні зі столичними показниками нижчі, що є одним з факторів, що стримують розвиток ринку торговельної нерухомості в області.
Київська область має значний потенціал як ринок роздрібної торгівлі, проте поки тільки в сегменті товарів повсякденного вжитку. Київська пропозиція fashion сегмента, та інших товарних груп у великих ТРЦ, поки що покриває регіональний попит і надає конкурентний тиск. Забудова передмість, їхній розвиток і поступове територіальне і економічне приєднання до міста, швидше за все, буде стимулювати зміщення розташування торгових об'єктів, однак це більш довгострокова перспектива .
За даними, в цілому в області налічується понад 200 тис. кв. м торговельних площ у ТРЦ. Серед найбільших об'єктів компанія називає ТРЦ "Термінал" у Броварах, ТЦ "Гермес" в Білій Церкві, ТЦ "Модуль" з магазином "Епіцентр" в Бучі. Крім того, в 2019 році відкрилися ТРЦ Cherry Mall в Софіївській Борщагівці, меблевий ТЦ Arax на Окружній дорозі.
У 2020 році відбулося відкриття ТЦ City Market в Гостомелі (2216 кв. м), а в другому півріччі планується відкриття ТРЦ Avenir Plaza, що будується разом з новим житловим комплексом "Гранд Бурже" в Бучі, поруч з ТЦ "Модуль".
Щільне населення і швидкий розвиток того чи іншого передмістя вже сьогодні є фактором при будівництві ТРЦ на околицях Києва. І хоча ми поки не бачимо жодного регіонального ТРЦ серед перспективних проектів в передмісті, але все більше нових київських проектів розташовуються з розрахунком на потоки, як Києва, так і області.
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 234
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 149
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 125
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 17639
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
13255
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 12691
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 5919
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 5124