Волонтери і майбутнє
Чим волонтерський рух сьогодення України відрізняється від громадських організацій? І чи є в ньому майбутнє? Ці питання дуже актуальні бо влада зараз знаходить всі можливі зачіпки, щоб навілювати ідеї волонтерства. Чому?
Чим волонтерський рух сьогодення Українивідрізняється від громадських організацій? І чи є в ньому майбутнє? Ці питаннядуже актуальні бо влада зараз знаходить всі можливі зачіпки, щоб навілюватиідеї волонтерства. Чому?
По перше, волонтерський рух їй дуже заважає, бопоказує її неспроможність в вирішенні багатьох питань.
По друге, влада не може не визнавати важливістьволонтерів (хоча б з огляду на роль волонтерів в період і після Революціїгідності і під час АТО), хоча і намагається в будь-який спосіб принизити інівелювати саму ідею, бо волонтерство значно прогресивніше і ефективніше задержавну машину.
По третє, влада залюбки звела би волонтерів доролі громадських організацій, якими вона навчилась маніпулювати. І тодіволонтерство стало б частиною «договорняка» між олігархами, владою іполітиками. (Ні в якому разі не очорнюю громадські організації. Просто звертаюувагу на якісну різницю між цими течіями. Громадські організації можутьперетворюватися в волонтерські. До деякої міри вони ними і являються. Алезворотна трансформація неможлива).
Тобто, на цьому етапі розвитку Україниволонтерський рух все більше вступає в конфлікт з ідеологією нинішньої влади.Волонтери – це засіб пряної дії суспільства. Суспільство без будь-якихпосередників дає гроші на те, що вважають за потрібне, і інші члени суспільстваце виконують. І влада не може втрутитися в цей процес. Вона не можезайняти найулюбленішу нішу – прокладки між грошима, яке генерує суспільство увигляді податків, і потребами суспільства. Влада повинна бути менеджером, якийза гроші суспільства в найкращий спосіб виконує його потреби, а не бутизлодієм, який краде кошти та ще й не виконує роботу.
Волонтери – це не державні службовці. Спробаперевести волонтерів в державні органи, як правило, закінчується нічим. Бо вцьому випадку волонтер повинен стати держслужбовцем зі всіма обмеженнями,спокусами, неефективністю прийняття рішень. Волонтер повинен бути тількиволонтером, тою частиною суспільства, яка знає найкоротший і найефективнішийшлях використання коштів суспільства. Я не кажу державних коштів. Бо як тількинаші податки попадають у держбюджет, ефективність у вирішенні наших проблемнадає в рази. Чому?
Тому, що вся логіка життя держслужбовця полягає втому, щоб не взяти на себе ніякої відповідальності, а волонтер бере всювідповідальність на себе.
Держслужбовець (в нинішній Україні) вважає, що віні є держава і без нього її немає, а волонтер відчуває себе провідником волісуспільства. Держслужбовець бачить своє місце, як місце де він має отриматиперсональний прибуток (часто він же заплатив іншому держслужбовцю за «хлібне»місце), а волонтер витрачає крім свого часу, ще й свої гроші, щоб зробити діло.
Держслужбовець робить все, щоб шляхи до кінцевогорішення були складні і заплутані, а волонтер шукає найкоротші найдієвіші шляхи.І, головне, держслужбовець (теоретично) відповідає перед законом за своїрішення, а волонтер відповідає здебільшого перед своєю совістю і людьми.
Звісно ці порівняння не на користь держави. Інезрівнянно більший ефект країна отримала б якщо передала кошти волонтерам. Алеце не є абсолютно вірним. Волонтери не можуть вирішувати всі проблеми держави ітому не треба ними підміняти чиновників.
Але роль волонтера в формуванні правильних шляхівфункціонування держави непересічна. Вони показують, як насправді повинніфункціонувати державні органи, як використовуватися кошти. Волонтери ставлятьмораль вище ніж економічні аспекти і тому вони успішно їх вирішують.
Звісно державна система не може не пручатися.Волонтери їм заважають, дратують своєю порядністю і ефективністю.
Інша річ прикормлені партійні діячі, карманнігромадські організації, які за невелику плату роблять вигляд роботи. Алеволонтерський рух в Україні стався. І з цим вже ніхто не зможе нічого зробити.Будуть спроби підстав, купування, реалізації принципу «Всім дякуємо. Всівільні.» Але суспільство відчуло смак прямих дій від грошей до ефективногорезультату. І суспільство буде продукувати нові і нові волонтерські рухи:Допомога армії, Допомога інвалідам, Допомога біженцям. Будування соціальнихоб’єктів, … , Мова, Освіта, Медицина, Довкілля, Історія, Екологія, Енергетика,всі ці і багато інших напрямів – будуть народжувати нових і нових волонтерів.
Будуть промахи і зневіряння. Але волонтерськірухи, як потяги будуть тягти Україну в Майбутнє наперекір, чиновникам,олігархам, прем‘єр міністрам і президентам.
Волонтери це ми, а не вони.
І тому, Майбутнє наше, а не їхнє.
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева вчора о 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Звільнення від обов`язку сплати неустойки (штрафу, пені) та 3 % річних Євген Морозов 19.12.2024 09:34
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 18.12.2024 16:34
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1243
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1201
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 560
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 443
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 233
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 10064
-
Трамп обвалив акції своєї медіагрупи. Віддав частку Trump Media у спеціальний траст
Бізнес 9930
-
Сільпо втратило склад і товари на 400 млн грн через нічну атаку "шахедів"
Бізнес 5193
-
Як зробити святковий макіяж за трендами нового сезону: поради візажистки і фото
Життя 4470
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4337