Коли влада зверне увагу на проблеми захисту конкуренції?
Конкуренція – несе процвітання. І з цим, дійсно, важко не погодитись. Та чи можна добитися прогресу та підвищення ефективності економіки за відсутності чесної та добросовісної конкуренції?
Конкуренція – несе процвітання. Цей слоган часто можна почути від представників Антимонопольного комітету України на різних заходах для бізнесу та професійного середовища. І з цим, дійсно, важко не погодитись. Чи можна добитися прогресу та підвищення ефективності економіки за відсутності чесної та добросовісної конкуренції? Забезпечити існування стабільних, зрозумілих та прозорих правил гри для бізнесу є базовою передумовою для створення привабливого інвестиційного клімату в країні.
Якщо поглянути на вітчизняні реалії, вимушені констатувати, що регулятор, яким є Антимонопольний комітет України, зі своїми головними функціями не справляється. Це стосується проблем монополізації ринків, процвітання недобросовісної конкуренції, неефективності боротьби з картельними змовами, непрозорими державними закупівлями тощо. Далеко не завжди в цьому винен лише Антимонопольний комітет. Іноді складається враження, що найвищі посадові особи, які відповідальні за проведення реформ в Україні, просто забули про існування конкуренційної політики.
Для прикладу нагадаю, що 26 березня 2014 року Верховна Рада України звільнила Василя Цушка з посади Голови Антимонопольного комітету України. До сьогоднішнього дня (понад 6 місяців) ця посада залишається вакантною. Звичайно, в Комітеті є в.о. (Микола Бараш), але хтось реально вважає, що особа у статусі виконуючого обов’язки може здійснювати якісь більш-менш серйозні реформи?
Ця ситуація свідчить, що державі зараз голова Антимонопольного комітету не дуже потрібний, як і реформи законодавства про захист економічної конкуренції та захист від недобросовісної конкуренції. І це попри те, що найбільш наболілі та необхідні поправки вже давно напрацьовані в експертному середовищі. Про необхідність підняття порогових показників для економічних концентрацій, встановлення прозорих процедур розгляду справ та надання дозволів АМКУ, встановлення відкритих підходів до розрахунку розміру штрафів та багато інших актуальних проблем ми говоримо вже не один рік. Конструктивні пропозиції давно напрацьовані в Асоціації правників України, Американській торговій палаті, Європейській бізнес асоціації, галузевих асоціаціях.
Замість вчинення конкретний дій і прийняття конкретних рішень, які давно стали нагальними, нам знову пропонують слайди з довготривалими стратегіями реформ та обіцянками їх успішної реалізації.
Важливо усвідомити, що для того, щоб бути конкурентоздатними, ми маємо сприймати конкуренцію як цінність. І це стосується як бізнесу, так і споживачів. Якщо ми хочемо побудувати нормальну ліберальну економіку, в якій держава не буде зарегульовувати кожен крок бізнесу та переслідувати його нескінченними перевірками, ми маємо забезпечити розвиток нормальної чесної конкуренції. Щоб кожен споживач, отримавши неякісну послугу, міг обрати достойну альтернативу, щоб кожен новий продукт, який виходить на ринок, був кращим, цікавішим, інноваційнішим, щоб поведінка регулятора була прогнозованою та однакою для всіх гравців.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9733
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 6821
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5151
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 4119
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 4023