Чому українці все менше хочуть інтегруватися з ЄС?
Нещодавно проведене Інститутом Горшеніна соцопитування показало, що за останній рік кількість прихильників євроінтеграції суттєво зменшилась.
Нещодавно проведене ІнститутомГоршеніна соцопитування показало, що за останній рік кількість прихильниківєвроінтеграції суттєво зменшилась. Так, цього року інтеграцію України з ЄС підтримали55,2% респондентів, тоді як у 2015-му цей показник складав 62,2%. Водночасзросла кількість громадян, які не бажають інтегруватися з будь-ким – чи то зЄС, чи з Митним союзом.
З одного боку, зростання середукраїнців апатійних настроїв щодо вектору зовнішньої орієнтації держави єнегативною тенденцією, оскільки в сучасному глобалізованому і тісноінтегрованому світі досить небезпечно залишатися осторонь інтеграційнихпроцесів. Це може призвести до безнадійного відставання країни в економіці таполітичної ізоляції.
Та, з іншої сторони, подібнінастрої в суспільстві навряд можна вважати несподіванкою. Адже вся історіянезалежності України – це нескінченний вибір – геополітичний, цивілізаційний,між Заходом і Сходом, Європою та Азією, митними і європейськими союзами,світськими і релігійними цінностями тощо. Кожна нова влада повертає то направо,то наліво, але при цьому країна ніколи не рухається вперед. Політичні елітипросто використовують проєвропейський або проросійський вибір як прикриття длябезвідповідальності за долю власної держави. Тому український флюгер ніколи йне зупиняється на якомусь конкретному напрямку, бо для стійкого курсу необхідніреальні зміни у відповідності до обраних стандартів.
Ми щораз будуємо в себе тоРосію, то Європу, і забуваємо, що будувати треба Україну. Коли ми обираємо цюхибну систему координат, яка передбачає наслідування зовнішніх європейських чибудь-яких інших ідеалів, то залишаємося в лабетах радянської світоглядної установки,яка невпинно чекала настання світлого комуністичного майбутнього, тоді якдалеко некомуністичне повсякдення тоталітарного минулого насправді простозастоялося в реальності під назвою СРСР.
Поширення євроінтеграційної апатіїзумовлено тим, що реальність під назвою Україна поки що продовжує бути антиподомтому, що суспільству подається під вивіскою «Європейська Україна». Не требадумати, що народ розчарований Європою; просто він бачить, що справи в Україніаж ніяк не наближаються до європейських. Сьогодні вже не ті часи, коли можнанав’язати великим спільнотам якісь далекі і привабливі метафізичні істини накшталт «комунізму» або «європейських цінностей», які ніколи не настають, однакімітацією досягнення котрих вміло користується зацікавлені кола. Переконатигромаду нині можна лише реальними домашніми справами, які об’єктивно покращуютьжиття людей.
Тож перший висновок про те, щоукраїнці стають менш прихильними інтеграції чи шукають свій особливий «третійшлях» розвитку, невірний. Вони прагнуть, щоб обраний великими жертвами шляхбуло втілено не в деклараціях і маніфестах, а в якості їх життя. А допоки євроінтеграцієюназиватимуть те, що зараз відбувається в країні, ця ідея навряд збільшить колосвоїх прихильників.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9908
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7385
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 5810
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5198
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4125