Пригода з методичкою пані Тиран
З приводу одного телевізійного коментаря.
Якби мене запитали чи підтримую я звернення Верховної Ради по санкції РНБО України проти телеканалу «Ньюс Ван» (НВ) за явно антиукраїнську пропаганду, не вагаючись, обома руками проголосував би «за». Це справді вороже кубло, котре день і ніч молотить проти України сотнями відбірних голосів. Сіє брехню і розбрат у державі. Доволі часто біле називає чорним і навпаки.
Ось конкретний приклад.
Після 11-ої години ранку 25 жовтня ц.р. в ефір телеканалу на роль коментатора подій запрошено таку собі Ірину ТИРАН, співробітника Інституту стратегічних досліджень імені Ґолди Меїр. Щоправда, чомусь тележурналісти злощасного НВ не потурбувалися, аби пояснити, що це за Інститут такий, де він гніздиться і кого та що досліджує. Чого доброго, дехто міг би подумати, що Національний інститут стратегічних досліджень РНБОУ, який не так давно після В. Горбуліна очолив пан Ростислав Павленко прибрав собі ім'я ізраїльської державної діячки Але варто було пані Тиран відкрити рота, і все стало зрозуміло. Вона запрошена для того, щоб усе в Україні обплювати…
Така, принаймні, склалася думка у мене після її коментарів.
Вразило те, як по-чорному дана «гостя» оцінювала пом’якшення ситуації між Україною та Угорщиною. З її точки зору виходило, що в усьому напруженні, яке створила мадьярська сторона, блокуючи стосунки нашої держави з НАТО і ЄС, винен начебто… офіційний Київ. Бо ми, приймаючи новий закон «Про освіту», бачите, відмовилися надалі готувати за кошти свого бюджету кадри угорців в нашому Закарпатті для зарубіжної сторони. Мадьярська діаспора, використовуючи певні труднощі України в налагоджені порядку і дисципліни на місцях, безмірні вольності демократії геть забула про те, що вона мешкає в межах української держави, на нашій території, а тому повинна дотримуватися Конституції і законів України. І ніяк не створювати уособленої угорської резервації, з атрибутами сусідньої держави в серці нашого Закарпаття. При цьому вимагаючи, щоб на території регіону культивувалася виключно іноземна (себто, угорська) мова, щоб цією мовою велося викладання, у той час, коли державну українську мову геть зігноровано. І в школах, і в місцевому урядуванні. Новий закон України передбачив, що викладання в школах угорських поселень Закарпаття має вестися українською мовою. Саме на це зорієнтоване фінансування державного бюджету. Заняття ж угорською можуть здійснюватися у недільних школах, факультативно, як те все робиться в усьому світі. І це цілком законна вимога.
Власне, це підтверджено позицією Венеціанської комісії, експертним середовищем ЄС, які інспектували наш закон «Про освіту». А ось з боку співробітників Інституту стратегічних досліджень імені Ґолди Меїр чується нездоровий вереск протесту. Їм хочеться, щоб Україна за свої кошти готувала кадри і для Угорщини і для інших національних меншин, щоб випускники шкіл, мешкаючи на українській території абсолютно не володіли державною мовою, як це спостерігалося дотепер, і були перспективною робочою силою та учнівсько-студентською молоддю для студенства навчальних закладів мадьярської чи іншої закордонної сторони.
Відверте нахабство з боку пані Тиран та її начальників... Разом із керівництвом телеканалу НВ.
Засланка з того дивного Інституту (заради справедливості уточню, що міститься він в одному з підвальних приміщень Київської-Могилянської академії), частину своєї ворожої проповіді на телеканалі «Ньюс Ван» присвятила виступу проти відновлення законної позиції державної української мови в нашому суспільстві, яке Україна мала ще у двадцяті роки минулого століття. За міністра освіти Миколи Скрипника, котрого вороги українства довели до самогубства. Мовляв, для чого так активно поганяти з українізацією… Не можна, мовлчв, насаджувати державну мову - декілька разів повторювала посланець Інституту імені Голди Меїр…
Ні, панове. Нам є куди квапитися. Ми відстали від панування української мови в нашій стороні на три з лишком століття, як мінімум. Ми поки що не виставляємо ніяких претензій-сатисфакцій тим, хто глушив і катував наших предків за вживання української навіть у побуті. Але хіба нас не болить, що телеканал, який на роль коментаторів та експертів запрошує явних українофобів?
Ми що колись зможемо забути, як 2014-го на блокпосту в Донбасі московітські найманці скосили автоматною чергою трьох хлопчаків-українців за веселий вигук «Слава Україні!»
Ми ще прийдемо до розбору польотів упродовж століть за знущання над українцями, над нашою мовою і культурою. До аналізу того, хто і як підспівував московітам у часи Голодомору, і козиряв у комісарських шкіряках, виступав активістами по виселенню на Соловки наших людей за три колоски, підібраних у полі. Хто нині начебто піклується про освіту для національних меншин, а насправді закликає блокувати вихід України на поля Європейської політики. Хто заперечує Голодомор...
Одне задоволення мав від переглянутої передачі: пані І. Тиран виявилася зовсім не готовою до розмови про перемовини по рибних квотах України і РФ в Азовському морі, а прийшла ж на телевізійні "витрішки" як експерт названого вище "Інституту"...
О, як це добре, що ведуться нині конкретні перемовини, - заспівала зненацька вона. – Це приклад того, що треба виходити на діалог між Москвою і Києвом… І все у такому ж безпардонному примирливому дусі умиротворення з агресором. Сказано ж: люди Ґолди Меїр...
Це явно свідчить про те, що представниця «Інституту імені Голди Меїр» методичку з обпльовування України на культурно-освітньому фланзі засвоїла доволі добре і все «відтарабанила» в прямому ефірі, як їй доручалося. А тут явно була не готова до предметної розмови з приводу злоби дня. Нічого не знала про те, що російсько-українські рибноморські перемовини давно зірвані, що делегація московитів зі скандалом випроваджена за межі нашої держави, а все через те, що представники російської делегації прибули в Україну з грубим порушенням правил перетину українського кордону, що серед них значна частина закоренілих азовських браконьєрів і людей, котрі українській стороні відомі, як злісні порушники українського законодавства. І про ці події вже понад добу буквально гудуть усі ЗМІ. Пані Тиран, яка прийшла вчити українців, як їм жити з сусідами, виявляється, цього нічого не знала і не чула. Такий великий експерт з вузеньким світоглядом! Просто ганебно...
Якого ж ти дідька пнешся перед камери?
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус вчора о 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков вчора о 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак вчора о 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак вчора о 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер вчора о 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 439
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 225
- Модель нової індустріалізації України 177
- Професії зникають, навички – у тренді 170
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 132
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 10871
-
Індія купить "боїнги", від яких через торгову війну зі США відмовився Китай
Бізнес 10182
-
Нелегальний ринок тютюну: як Україна втрачає 24 мільярди гривень щорічно
Бізнес 4593
-
Дефіцит вітаміну D, ймовірно, впливає на збільшення випадків раку товстої кишки: деталі
Життя 4360
-
Французьке посольство хоче купити історичний будинок у центрі Києва – компанія НЕСТ
уточнено Бізнес 3852