MLI – глобальні податкові зміни
08.08.2019 року Україна офіційно передала OECP документи про ратифікацію MLI. MLI набирає чинності в Україні 1 грудня 2019 року.
Як діє MLI і що це?
MLI – багатостороння конвенція щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази і виведенню прибутку з-під оподаткування. Основна мета документа - запобігання неправомірному застосуванню платниками податків пільг, передбаченими угодами про уникнення подвійного оподаткування.
MLI змінює угоду про уникнення подвійного оподаткування виключно за умови, що обидві сторони такої угоди підписали та ратифікували MLI.
Додатково умовою внесення змін до угоди про уникнення подвійного оподаткування за MLI є включення такої угоди про уникнення подвійного оподаткування до переліку угод, на які поширює свою дію MLI.
Якщо між Україною та такою державою укладено угоду щодо уникнення подвійного оподаткування, обидві такі юрисдикції підписали та ратифікували MLI, обидві сторони запроваджують аналогічні правила, що закріплені в тексті MLI та, такі сторони у своїх ратифікаційних документах вказали одна одну в переліку країн, угоди з якими зазнають змін у результаті підписання та ратифікації MLI, пріоритет матиме оновлений згідно з MLI текст угоди щодо уникнення подвійного оподаткування.
Розглянемо у даній статті два аспекти, передбачені документом: тест основної мети та розширене поняття «постійне представництво». Інші зміни розглянемо у наступній статті.
З ратифікацією Закону України «Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування», конвенції про уникнення подвійного оподаткування України з іншими державами доповняться «Principal Purpose Test».
Principal Purpose Test – тест основної мети. Відповідно до Principal Purpose Test платники податків матимуть право застосовувати пільгові ставки за конвенціями про уникнення подвійного оподаткування лише за умови, що одержання пільги по оподаткуванню не є основною метою здійснення тієї чи іншої операції, або не є ціллю операцій опосередковано пов’язаних з основною.
З ратифікацією Закону України «Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування» вноситься зміни до визначення поняття постійного представництва.
Деякі зміни:
- зберігання запасів, товарів або виробів, що перебувають у власності нерезидентів з метою переробки іншим підприємством, та інші подібна діяльність – постійне представництво виникає лише за умови, що така діяльність нерезидента має підготовчий або допоміжний характер,
- постійне представництво, що також є «залежним агентом», може потенційно існувати у разі, коли особа не лише фактично укладає контракти, а й у разі, коли така особа відіграє важливу роль в укладанні контрактів в інтересах підприємства.
- інші зміни.
В аспекті нових змін до угод про уникнення подвійного оподаткування у зв’язку з ратифікацією MLI платникам податків потрібно проаналізувати схеми своєї роботи з нерезидентами.
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль вчора о 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський вчора о 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
- ВВК до 5 июня: нужно ли проходить людям с инвалидностью? Віра Тарасенко 30.03.2025 15:46
- ШАБАК оприлюднив свої висновки щодо трагедії 7 жовтня Георгій Тука 30.03.2025 14:16
-
"Бояться їхати сюди". Українській компанії не вдалося перевезти з Польщі закриту фабрику
Бізнес 89865
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 11359
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 10019
-
В Україні випробували FPV-дрони на оптоволокні з дальністю понад 20 км – фото
Бізнес 6312
-
Зернова асоціація попередила про ризик "технічної зупинки" агроекспорту з України
Бізнес 6251