Російськи паспорти на Донбасі. Ризики та перспективи
Кремль почав піднімати ставки у російсько-українському протистоянні, і буде піднімати до тих пір, доки не отримає по зубах.
Кремль продовжує геополітичний наступ на Україну серією асиметричних ударів. Наразі найкращий момент для такого наступу. Перехід влади, дезорієнтація еліт, яким в більшості війна з РФ цікава лише в рамках електоральних розкладів перед наступними парламентськими виборами.
Чутки про те, що Росія готується почати видачу російських паспортів в невизнаних республіках Донбасу, виникали вже неодноразово, супроводжуючи мало не кожен новий виток протистояння в регіоні. Сенс цієї акції був очевидний: наявність в регіоні великої кількості новоспечених російських громадян розв'язує руки Москві для відкритого втручання з метою їх захисту.
Подібні дії вже були і в Південній Осетії, і в Абхазії, і в Придністров’ї. В усіх ситуаціях наслідком була або ескалація конфлікту (Південна Осетія, 2008рік), або цементування ситуації (Абхазія та Придністров’я). До якого варіанту Україна ближча? На мою думку, все ж до першого. Головною причиною такого скепсису є саме внутрішньополітична нестабільність України, викликана завищеними очікуваннями українців до новообраного Президента і розриви в його образі між реальністю і дійсністю.
Ще в кінці 2018 року російський президент отримав право визначати, які категорії іноземних громадян можуть отримати громадянство РФ у спрощеному порядку. Рішення, прийняте напередодні українських президентських виборів, очевидно, було розраховано насамперед на мешканців ОРДЛО, та трудових мігрантів як майбутніх «спрощених громадян».
Крім зовнішньополітичної складової, ця ініціатива вписувалася і в нову демографічну доктрину Росії, затверджену президентом 31 жовтня 2018 року. Її метою є переселення в РФ 5-10 мільйонів російськомовних громадян з країн ближнього зарубіжжя - перш за все України, Казахстану і Молдови.
У той же момент, найближчим часом очікувати особливо масового отримання російських паспортів жителями ОРДЛО все ж не варто, тому що для цього необхідно мати паспорт однієї з невизнаних республік (ця форма ID була легалізована Росією з «гуманітарних міркувань» ще в 2017 році). Кількість власників цих паспортів, становить не більше 250 тисяч майже з трьох мільйонів мешканців тимчасовово окупованих територій. Ними володіють перш за все функціонери місцевих адміністрацій і силовики, а також молодь, яка отримувала «паспорта» вже при новій владі. Решті доведеться спочатку отримати «паспорт республіки», або почекати поки Росія спростить процедуру отримання громадянства для всіх українських громадян.
Багато хто зазначає, що Кремль від масової роздачі російських паспортів стримує в тому числі і фінансовий фактор, адже поява на окупованих територіях великої кількості офіційних російських громадян призведе до додаткового навантаження на Пенсійний фонд РФ. Нагадаємо, що за російськими законами громадяни РФ не можуть отримувати пенсію нижче прожиткового мінімуму - зараз це 8846 рублів на місяць. Що вище пенсій в невизнаних республіках 3300 рублів на місяць.
На початок цього року, за оцінками місцевої влади, в ДНР проживало 2,28 млн осіб, а в ЛНР - 1,45 млн. З них значну частину становлять пенсіонери (436 тисяч - в ЛНР і 679 тисяч - в ДНР).
Однак всі ці витрати для Росії теж виникнуть не завтра. Російський Пенсійний фонд вже повідомив, що переклад на російську пенсію буде здійснюватися тільки по відношенню до громадян, які постійно живуть (тобто зареєстрованих) на території Росії. А мешканці ОРДЛО отримуватимуть російські паспорти без штампа про реєстрацію за місцем проживання.
У той же час пенсіонери окупованих територій вже мають досвід фіктивних реєстрацій, тож методи, які були використані в України, будуть понесені на благодатний грунт Ростовської області.
Проста арифметика говорить про те, що пенсіонери з окупованих територій обійдуться бюджету Рф в не менше як 100 млрд. рублів (1,1 млрд. євро). З таким навантаженням Пенсійний Фонд РФ справиться без зайвих проблем.
В результаті Кремль за відносно невеликі для себе гроші, які і так вкладає в підтримку окупованих територій, отримує громадян, яких можна у будь-який момент почати «офіційно» захищати із застосуванням повного комплексу озброєнь і засобів. В той час, як Україні залишається лише звертатись до світового співтовариства, яке обмежиться заявами про стурбованість.
Кремль почав піднімати ставки у російсько-українському протистоянні, і буде піднімати до тих пір, доки не отримає по зубах. «Паспорти» - це активне запрошення до діалогу нового Президента України Володимира Зеленського та примус до миру, на умовах Москви. Зеленський так часто наголошував, що він зробить все заради миру, що кожний день війни, буде негативно відбиватись на його рейтингу. Війна – це єдиний сценарій, який не передбачений серіалом «Слуга народу», і Путін, як розумний стратег, витягає ЗЕ у ту реальність, в якій він ніколи не був навіть сценічно, і в якій він відверто слабкий. Тут за Разумковим не відсидишся…
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1300
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 572
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 562
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 241
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 130
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 12933
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 6774
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4426
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4358
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3305