Катастрофи не сталось: як працюють лікарні ЦОЗ
На превелике здивування обуреної публіки лікарні Філії «Центру охорони здоров’я» АТ «Українська залізниця», успішно продовжують реформування відповідаючи викликам сьогодення
За час моєї роботи стало зрозуміло, що критики реформи залізничної медицини в своїх твердженнях опираються на небезпеку певного «часу Ч» - оголошення і проведення конкурсів, обрання генеральних і медичних директорів. Тобто вірять, що якась конкретна подія зламає усталену і звичну систему. Це не так!
Проведено відкриті конкурси на більшість посад генеральних директорів відомчих медичних закладів. Процес відбору стартував на початку серпня 2020 року. Попри запевнення багатьох «спеціалістів» що це призведе до краху, - залізничні лікарні продовжують працювати та надавати послуги з лікування залізничників.
Більшість головних лікарів залізничних лікарень спочатку опирались реформі і говорили, що це не можливо. Проте багато з них залишились в структурі, дехто зайняв посаду генерального директора. Зараз лікарні вчаться «рахувати» і формувати плани надходжень.
Реформа залізничної медицини - це не конкретно обрання медичних чи генеральних директорів. Реформа - це послідовний комплекс заходів, які будують нову систему. Як немає чарівної таблетки від усіх хвороб, так і результату можна досягнути лише сукупними, комплексними кроками.
Важливу роль грає інформованість.
В момент оголошення реформи Залізничних лікарень, чимало головних лікарів виражали свою стурбованість.
Зараз, після проведення конкурсів по обранню генеральних директорів та медичних директорів, деякі з них пішли на підвищення та зайняли вакантні посади, а деякі з них продовжили свою роботу! Ніхто не був звільнений, як говорили «злі язики».
Натомість за результатами практичних, внутрішніх аудитів, розробляються плани фінансового заохочення найбільш завантажених спеціалістів. Вирішується питання оптимізації ліжок в стаціонарі, який не завантажується на 100%. Це дасть змогу вивільнити додаткові ресурси і направити їх на розвиток лікарень.
Наприклад, за підрахунками Міністерства охорони здоров’я ліжко-місце стаціонару завантажено 325 днів в рік, в залізничних лікарнях – 280 днів в рік. Тобто ці цифри говорять про надлишок ліжкового фонду в стаціонарах лікарень.
Розробляються КРІ для кожного відділення, плани заохочення працівників, в яких високе навантаження, до яких йдуть пацієнти. Цим всім займаються генеральні директори лікарень. Тепер нікого не лякає слово КРІ.
Зокрема в Одесі «вічний» керівник лікарні Андрій Гур’єв фізично не допускає медичного директора на робоче місце, тим самим ігноруючи накази. Потрібно усвідомити, що залізничні лікарні не є особистою власністю когось персонально. Вони належать багатотисячному колективу залізничників, які безпосередньо утримують ці установи зі своїх відрахувань.
Поступово залізничні лікарні перестануть бути закритим, відомчим придатком. Ні, вони не відмовляються від прямих функцій - медичної допомоги залізничникам. Проте, стають відкритими та клієнтоорієнтованими.
Плани та цілі, які ми ставимо перед собою потребують ефективного приватно-державного партнерства - інвесторів та інвестицій. Разом, спільними зусиллями, крок за кроком, ми зможемо здійснити все, що запланували.
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? Інна Бєлянська вчора о 16:39
- Перемога на полі бою: основа для реального миру Дмитро Пульмановський вчора о 16:09
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням Ганна Палагицька вчора о 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 03.04.2025 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 03.04.2025 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 03.04.2025 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 03.04.2025 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 03.04.2025 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 03.04.2025 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 03.04.2025 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 23531
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 19280
-
СБУ затримала начальника управління податкової служби у Сумській області – фото
Бізнес 11093
-
У Кіровоградській області почали будувати ВЕС на 93 МВт. Гроші дає Укргазбанк
Бізнес 8929
-
"Складно, але не критично". З'явилась перша реакція влади України на мита Трампа
Бізнес 5076