Укрзалізниця обирає гендиректорів для відомчих лікарень
Національний перевізник «Українська залізниця» проводить відкритий відбір кандидатів на посади генеральних директорів відомчих медичних закладів. Процес відбору стартував на початку серпня 2020 року.
Наразі є сім переможців: частина кандидатів – це колишні в.о. головних лікарів, частина абсолютно нові люди. Так вирішила Комісія УЗ. Мова йде про Київську клінічну лікарню №1, 2, 3, Харківську клінічну лікарню №1 та №2, про Дніпровську та Львівську лікарні! На черзі – остання восьма відомча лікарня УЗ - Одеська.
Відбір генеральних директорів – це складова реформування роботи філії «ЦОЗ».
У цілому, у всіх клінічних лікарнях на залізничному транспорті будуть введені посади генеральних директорів - згідно з наказами МОЗ. Зауважу, що посада головного лікаря відсутня в кваліфікаційному довіднику професій з 2018 року. Але є посада медичного директора. Вони займатимуться суто лікувальним процесом.
А от завдання генеральних директорів – це стратегічне планування, господарча та економічна діяльність. Завдяки цьому у майбутньому клінічні лікарні зможуть залучати додаткові кошти через роботу зі страховими компаніями і за надання платних послуг.
У згаданому довіднику чітко прописані обов’язки генеральних директорів, які полягають в стратегічному плануванні, формуванні бюджету, координації роботи медичного закладу, аналізі економічної ефективності і доцільності.
Наголошую: генеральний директор не втручається у лікувальні процеси, це — зона відповідальності медичного директора. Тобто діяльність генеральних директорів пов'язана виключно з питаннями господарювання: керуванням виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу.
Першочергове завдання генеральних директорів — привести штатний розпис у відповідність до кількості працівників, щоб усі вони мали гідну заробітну плату і паралельно вирішувати питання щодо збитковості багатопрофільних клінічних лікарень УЗ.
На цьому питанні зупинюсь і поясню детальніше. Філія «ЦОЗ» має у своєму складі 8 клінічних лікарень на залізничному транспорті, 6 лінійних амбулаторій, 142 здоровпункти, 48 медпунктів на залізничних вокзалах.
Вони покликані проводити попередні і профілактичні, а також передрейсові і післярейсові медичні огляди.
Зауважу, що у 2018 році Укрзалізниця понесла 669 млн грн. збитків від роботи закладів охорони здоров’я, а в 2019 — 725 млн грн замість очікуваних 664 млн грн. Така ситуація спричинена, в першу чергу, недоотриманням доходів від страхових компаній.
Так, вони компенсують лише 20% витрат, понесених лікарнями для обслуговування застрахованих осіб, при цьому не всі працівники галузі застраховані. Також Укрзалізниця не доотримує доходи від надання платних медичних послуг, а їх обсяг зменшився у порівнянні з 2018 роком. З 1 січня 2020 року філія «ЦОЗ» запровадила на лікарнях новий, прийнятий Правлінням УЗ, прейскурант з цінами на медичні послуги, які приведені до ринкових.
Результати роботи лікарень при такому підході, що є зараз, говорять про те, що зміни вкрай необхідні. Наведені цифри все дуже наочно ілюструють.
Тому від призначених топ-менеджерів Укрзалізниця очікує, що відомчі мед заклади стануть конкурентоздатними, з поліпшеним адмініструванням, більш ефективними та будуть підготовленими до майбутньої концесії. Лікарні мають працювати як годинник, необхідна чітко вивірена логістика руху хворих, посилене навантаження на медичний персонал. Тому, після призначення нових керівників, розраховуємо на початок продуктивної роботи.
А супротив — він буде завжди. Тому що, коли бажаєш отримати якісний прорив, це не може бути зручним та приємним для всіх. Супротив медичній реформі саме частини медичних працівників тому приклад. Хвилювання людей цілком зрозуміле, але всі мають почути головне: медичних працівників не скорочують. Всі продовжують працювати.
Нагадаю, що з березня цього року ми живемо в абсолютно нових реаліях через COVID-19. Наші дії мають бути оперативними і професійними. Розвиток дорожніх лікарень має відповідати сучасним вимогам. Залізнична медицина знаходиться в критичному стані, а в умовах пандемії ми не маємо права на помилку.
Довідково зазначимо, що конкурс проходив за ініціативи Міністерства інфраструктури. До конкурсу були залучені члени правління« Укрзалізниці» і члени наглядової ради. До комісії входили антикорупційний офіс, служба безпеки «Укрзалізниці», Управління соціальної політики, департамент соціальної кадрової відповідальності і департамент з розвитку кадрового потенціалу «Укрзалізниці», а також представники Центру охорони здоров'я.
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 234
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 149
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 126
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 18186
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
13363
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 13136
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 5930
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 5317