home-icon
Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.01.2025 23:42

Думка первинна, чули?

Сертифікований бізнес-тренер компанії BogushTime, сертифікований business/life-коуч

Як подолати страхи, змінити оточення та навчитися планувати з При-Цільним тайм-менеджментом.

В одній із книжок, які найбільше продаються, написано - «спочатку було слово». Але я впевнена, що слово було після думки. Адже мало хто спочатку говорить, потім думає, правда?

А про що ж ми мислимо? Та про що завгодно! Про купу справ, які треба переробити, про купівлю чогось, про відпустку, про нові проєкти, про нові стартапи... Ох скільки часом буває думок, не збереш їх)

Іііі... Це класно, якщо ми думаємо про хороше, а буває, адже інакше...Так, кожен з нас знає, що мислити потрібно «позитивно», а чи завжди це виходить? Чи завжди у нас вистачає енергії на те, щоб думати про хороше? Хотілося б частіше, правда?

Що ж заважає нам мислити позитивно, масштабно? Або хто ж? Ось я задумалася над цим питанням. Відразу скажу - воно не просте, але й не «складне-складне». Зазвичай, ми побоюємося програти. Боїмося не те зробити, не так сказати, не там виступити. Іноді просто боїмося і не знаємо чого.

І саме страх сковує наш розвиток і масштабування. Страх перед невідомим: Ми часто боїмося невідомого і відчуваємо дискомфорт, коли хтось або щось заважає або вторгається в нашу зону комфорту. Це може заважати позитивному мисленню і прагненню до масштабних ідей, оскільки вони пов'язані з непроханими ризиками і невизначеністю.

Оточення - воно теж зупиняє і «уповає на стабільність, яка є зараз». Негативне оточення: Отримання підтримки та стимулювання від оточуючих важливе для розвитку позитивного та масштабного мислення. Але якщо оточення складається з негативно налаштованих людей, це може вплинути на наше власне мислення та завадити масштабним задумам (Тут зауважу, що не завжди, але іноді цей фактор все ж таки є і дуже суттєво впливає).

І, важлива частина, яка, незважаючи на неймовірну кількість інформації про планування і тайм-менеджмент, все ж таки існує - Відсутність бачення і планування: Для досягнення масштабних цілей потрібне ясне бачення і стратегія. Брак такого бачення або відсутність планування може заважати позитивному і масштабному мисленню, оскільки відсутні напрямки і конкретні дії.

Ці фактори можуть впливати на нашу здатність мислити позитивно і масштабно. Це є, гаразд.

Але що ж робити? Як від цього піти?

Хороші запитання! Дайте відповідь собі, що зупиняє саме вас і почніть діяти, адже механізм такий:

1️⃣ Думка - твоя ідея, інсайт або отримане розуміння

2️⃣ Емоція - твоє бажання, що зробити з цією ідеєю

3️⃣ Зусилля - твоя дія по досягненню тієї ідеї, яку ти задумав і яка тебе надихнула.

Будь-яка ваша ідея проходить через цей шлях, пам'ятайте і користуйтеся цим ?.

Що стосується трьох пунктів, що стримують нас у розвитку, то з ними буде просто: Оточення - ми формуємо самі, важливо зрозуміти, хто нас стримує і обмежити наше спілкування. Страхи прибираються через тайм-менеджмент і планування.

А ось із Плануванням - теж просто - завжди можна розбиратися самим - інформації багато в інтернеті загалом. Або, ще простіше - осідлати планування разом з професіоналами, які «собаку з'їли» з цілепокладання та планування. Почати краще з При-Цільного Тайм-менеджменту.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи