Від громади не відкупишся!
Україна потребує ухвалення закону “Про владу”, який передбачатиме можливість відкликання громадянами як депутатів, так і держслужбовців.
Те,що в Україні конституційна норма про те, що “джерелом влади є народ” сталафікцією, ні для кого не є секретом. Так, формально ми маємо право формувативладу через вибори, але на цьому цей зв’язок і уривається, оскільки немаємеханізму контролю як за обраними депутатами, так і за чиновниками загалом.
Якнаслідок - кожен “князьок” діє на власний розсуд, а зі зростанням посадизростає тільки рівень крадіжок та зловживань, а не рівень відповідальності.
Таочевидно, що про це мало говорити. Треба щось робити, аби ситуація змінилася.Причому зміни потрібно робити знизу, оскільки в збереженні існуючої системизацікавлені як влада, так і, за великим рахунком, опозиція.
Врамках кампанії “За відповідальну владу” вже відбулося кілька круглих столів -як у столиці, так і в регіонах, - присвячених даній проблематиці. Завданняпоставлено конкретне - розробити Закон України “Про владу”, який би передбачавмеханізм відкликання посадовців або депутатів, в разі висловлення їм недовіри збоку суспільства. В обговоренні взяли участь відомі соціологи, політологи,громадські активісти. Що приємно - тема привернула увагу засобів масовоїінформації.
Той,хто не вірить в можливість ухвалення такого закону - помиляється. Розробказаконопроектів громадянським суспільством - нормальна практика в цивілізованихкраїнах. Ніщо не заважає нам йти тим самим шляхом.
За даними соціології, невдоволення безвідповідальністюнаділених владними повноваженнями осіб в Україні є вкрай високим. Згідно здослідженням Соціологічної групи “Рейтинг” 72% громадян бажають отримати правовідкликати депутатів і чиновників.
На сьогоднішній день дискусія, яку ведуть між собоюексперти (і до якої може долучитися кожен через групи в соціальних мережах https://www.facebook.com/vidpovidalnavlada?fref=ts)ведеться довкола низки питань - кого саме в першу чергу мають відкликатигромадяни, хто має ініціювати таке відкликання, кількісний склад ініціативнихгруп тощо.
Тобто, в підсумку ми можемо вийти на цілком реалістичнийпроект законодоавчого акту, який дозволить людям впливати на владу міжвиборами. А фактично - кожного дня.
Це чи не єдиний шлях привести всі процеси в Україні уцивілізоване русло. Інакше справа і надалі буде закінчуватися повстаннямилюдей, як у Врадіївці. Кожного посадовця, який несумлінно виконує своїобов’язки, необхідно звільняти за поданням громади. Кожен, хто зловживає своїмстановищем задля власного збагачення має піти геть. Слушно зауважила у цьомузв’язку відомий адвокат Валентина Теличенко: “Чому ми не можемо перемогтикорупцію? Тому що корупціонери відкуповуються. Але відкупитися від громади, ядумаю, не вдасться нікому”.
Нинішнє покоління політиків і чиновників боїтьсявідповідальності, і навіть самої згадки про неї, бо звикли до безкарності.Яскравий приклад цьому - гучне знищення у Мистецькому Арсеналі картини, якавідображала “Страшний суд” над суддями, чиновниками та “мажорами”.
Але закон, якщо він буде розроблений, пролобійованийсилами громадянського суспільства та ухвалений у парламенті, не зафарбуєшчорною фарбою, як це зробили з витвором митця. За ним доведеться жити.
У суспільства сьогодні справді є реальна можливістьотримати інструмент впливу на владу. Тож, долучайтеся до обговорення та підтримки громадянської кампанії "За відповідальну владу" у соціальних мережах.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11818
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3349
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2849
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1968
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1934