Якщо Москва погодиться на мир
За такий нібито щирий з боку Росії мир, ми заплатимо ціну в разі більшу ніж платимо зараз.
Уявіть собі на мить. Зеленський їде до Парижу на зустріч з Путіним і в результаті всім нам об’являють – сторони домовилися. Війна закінчується. Не зажадає Москва від України ніяких принизливих компромісів і зради не станеться. Ну от домовилися ж свого часу СРСР і Фінляндія? Що далі?
Перше, що станеться в такому разі – прибічники президента Зеленського об’являть його Лінкольном, Черчилем та Рейганом в одній особі. Зеленський стане президентом, який приніс мир. Прибічникам же Порошенка доведеться з’їсти тони лайна, позаяк тема «Порошенко наживався на війні» запалає з новою силою і новими відтінками. Доказ буде залізобетонний – Порошенко про мир домовитися не міг, а Зеленський домовився. Якщо Москва пішла на мир, значить миру не хотів Порошенко, очевидно чому. Логічно? Не виключаю, що й частина прибічників Порошенка замислиться. Невеселих думок буде чимало.
Але особисто я горюватиму не від того, що Зеленський зробить те що не вдалося Порошенку і не від того, що ЗЕкта на моїх коментах влаштує істерику рівня катарсису. Я нудьгуватиму від того, від чого нудьгує вартовий на посту, знаючи що щомиті може або прилетіти, або початися ворожа атака. Чому?
Тому що я гарно пригадую, що війну розпочав Путін з метою приєднати до Росії території які Москва вважає своїми – те що вони називають Новоросією. Судячи з російського телебачення, ніякого визнання південного сходу України суверенною територією України, в Росії не відбуваються – її населення продовжують зомбувати тезою що то все російські землі. Відтак – відмовлятися від імперський замашок Москва явно не планує. Але що ж тоді може примусити Росію припинити війну?
А примусити її може те, що стало причиною розвалу СРСР – жахлива економічна ситуація всередині самої Росії. Чимало наших експертів роблять висновок про ледь не зразковий стан російської економіки базуючи свої твердження на даних… РосСтату. Проте, як раз йому вірити не можна – частково дані РосСтату засекречені, плюс вже неодноразово РосСтат ловили на маніпуляціях цифрами, простіше кажучи – на брехні. А до чого прислухатися варто? Наприклад до новин, на кшталт тих, що в Росії почали закриватися гіпермаркети – росіяни просто не купують всього різномаїття тамтешніх товарів. Росіяни економлять. Можна послухати також російських же економістів, які давно б’ють на сполох, що стан економіки Росії гіршає й гіршає.
Відтак – висновок. Якщо Москва згодиться піти на замирення без принизливих умов і відвертої «зради», це означатиме, що реальна економічна ситуація в Росії нині на межі обвалу рейтингу правлячої партії і голодних бунтів. Ніщо інше зробити Росію доброю і щирою не може як таке – доведено всією світової історією. А це буде означати, що ми, українці, самі підняли лапки… за крок до перемоги у війні. Тому що «втомилися від війни».
Віщую заперечення, а чи потрібна нам та перемога? Хіба не варте отаке принизливе здобуття миру того, що перестануть гинути хлопці, а 73% населення перестануть тремтіти що їх можуть призвати до армії теж? От в тому то й горе, що за такий нібито щирий з боку Росії мир, ми заплатимо ціну в разі більшу ніж платимо зараз. Нам прийдеться витрачати шалені гроші на відновлення Донбасу – витрачання тих грошей ми будемо не в змозі контролювати. У нас підскочить злочинність до рівня відвертого бандитизму – злодії будуть постійно переховуватися в ОРДЛО. ОРДЛО стане базою для поширення антидержавної діяльності на інші регіони України – російська розвідка почуватиметься там як вдома. І коли Україна буде розхитана з середини – Москва прийде знову. І знову буде те саме – не готові до війни, добровольці, волонтери… Тільки Москва буде уже інша.
Платня за мир буде жахлива. Схоже – країна приречена збагнути це на власній шкірі.
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 14.11.2024 09:56
-
Найкращі вбрання конкурсу "Міс Всесвіт-2024" – фото
Життя 31044
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9491
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 5588
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 4986
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 3981