Доопрацьована урядова програма-пустишка
Щодо доопрацьованої програми діяльності Уряду Зе-Шмигаля
Розглянимо коротку характеристику цього документу:
Документ являє собою «доопрацьований» варіант набору пустих гасел попередньої програми діяльності КМУ із наведенням таких самих неконкретних і загальних за своїм визначенням завдань (функцій) діяльності кожного міністерства і віце-прем’єр-міністра.
Як визначено у Пояснювальній записці до проекту постанови - Програма діяльності Кабінету Міністрів України розроблена на основі поданих міністерствами пропозицій, а основна мете цієї програми (так як і попереднього варіанту) – це необхідність подання Програми, яка визначається чинним законодавством (ст.85 Конституції України, ст.11 закону про Кабінет Міністрів України, регламентів ВРУ і КМУ).
Програма КМУ фактично не має а ні параметризованих критеріїв оцінки досягнення результатів, а ні термінів для здійснення таких оцінок.
Єдиним натяком на програмність і цільовість заходів, що пропонуються міністерствами (або віце-прем’єр-міністрами) є наведення переліку «Очікуваних результатів та показників», які у свою чергу мало пов’язані із наведеним переліком задач того чи іншого міністерства.
Перелік задач по міністерствах перенасичений такими висловами загального понятійного характеру як: «Запровадження», «Покращення», «Оптимізація», «Забезпечення», «Стимулювання», «Модернізація», «Вжиття заходів», «Лібералізація ринку» та інше.
Так само як і в попередньому варіанті (на 9 сторінок) програми дій КМУ, у доопрацьованому варіанті (на 86 сторінок) визначаються:
- Виклики, що стоять перед Україною: Російська агресія, Пандемія коронавірусу, Економічна криза (хоча економічна криза переважно викликана саме дією двох попередніх факторів – війною і пандемією);
- Відповіді на термінові виклики. У цьому пункті Уряд рекламує виключно урядову Програму стимулювання економіки щодо подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Така програма була прийнята на основі «презентації», але так і не була оприлюднена саме як програмний документ Уряду у вигляді плану взаємопов’язаних заходів із критеріями досягнення результатів.
Серед нових напрямів програми дій зазначається:
- Стратегічний курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію (Уряд підтверджує незмінний курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію України).
- Підхід до створення довгострокової програми діяльності Уряду (де визначається, що Європейська та євроатлантична інтеграція України є дороговказом розвитку країни; Цифровізація економіки – один з ключових напрямків внутрішньої державної політики; Питання реінтеграції тимчасово окупованих територій залишається ключовим пріоритетом, який дозволить забезпечити цілісність держави.
Довгостроковість програми підтверджується тим, що дана програма була розроблена з урахуванням пропозицій комітетів Верховної Ради та програмних документів, в тому числі програми політичної партії “Слуга народу” та програми Президента України Володимира Зеленського).
Так само, як і у попередньому варіанті програми дій Уряду, зазначаються короткострокові і довгострокові пріоритети діяльності Уряду (знову ж таки, інформація подається на рівні пропагандиських ГАСЕЛ)
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
24519
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 17202
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 12313
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11062
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5429