Україна. Три неймовірних роки
24 лютого виповнилося три роки з початку широкомасштабної агресії Росії проти України. Хочу навести низку фактів, які допоможуть кожному зрозуміти характер цієї війни.
1. Напередодні вторгнення російської армії практично всі західні політики, журналісти, експерти (виключення лише підкреслюють загальний тренд) прогнозували швидкий розпад України внаслідок агресії РФ. Цього не сталося, Україна довела власну суб’єктність та невипадковий характер державності. Лише федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр знайшов сили визнати помилковість власних суджень про перебіг російсько-української війни.
2. Масштаб бойових дій дозволяє порівнювати російсько-українську війну зі світовою. Остаточну відповідь на це питання дадуть історики після завершення бойових дій. Проте інтернаціоналізація війни за рахунок залучення військових з КНДР на боці Росії вже відбувається. Але є і формат «Рамштайн» - унікальний механізм військово-технічної допомоги Україні, який об’єднав понад 60 країн.
3. Російсько-українська війна триває між двома колишніми республіками СРСР. Фактично це одночасно антиколоніальна війна України та процес остаточного розпаду Радянського Союзу. Світ змінюється просто у нас на очах.
4. Росія захопила близько 20% території України, розпочавши загарбання ще у 2014 році. Жодна інша європейська держава не змогла б чинити опір у подібній ситуації. Зараз багатьом очевидно, що захоплення Криму та розпалювання війни на Донбасі були лише прелюдією. Чим далі триває російсько-українська війна, тим більш кривавий урожай вона збирає. Остаточну цифру жертв ми дізнаємося після завершення війни, але низку фактів можемо навести вже сьогодні.
5. Російське вторгнення спричинило демографічну катастрофу для українського суспільства. Кілька мільйонів громадян України стали біженцями, опинившись у різних частинах світу. Проте головний прихисток українцям надав Європейський Союз, і це покращує можливості для європейської інтеграції нашої держави після завершення російсько-української війни.
6. Хочу наголосити на цікавому факті: мабуть, ще ніколи в новітній історії стільки людей одночасно не воювали за незалежність України. Сили Оборони України налічують понад мільйон військовослужбовців. І це свідчить про уроки, винесені українським суспільством з невдалої боротьби за незалежність у 1917 – 1921 роках.
7. Дегуманізація залишається однією з ключових засад російської державної політики. Практика розстрілів українських полонених, насильство на окупованих територіях, ігнорування норм міжнародного гуманітарного права – ці дії освячені Кремлем.
8. Вперше у новітній історії бойові дії ідуть неподалік атомних електростанцій, створюючи загрозу ядерного Апокаліпсиса. Росія активно використовує ядерний шантаж як елемент державної політики. Їй виявилося замало наявності ядерного арсеналу у війні проти країни, яка у середині 1990-х років відмовилася від ядерної зброї.
9. Понад пів року бойові дії тривають у Курській області, де Сили Оборони України контролюють частину міжнародно визнаної території РФ. Міф про неприступність російських кордонів зламано українськими військовими.
10. Російська агресія не лише стала каталізатором руху України до НАТО та ЄС. Вона підкреслила, що без України як найбільшої держави континенту ці геополітичні проєкти є незавершеними. Завершення цієї війни стане каталізатором глибоких змін у Європі.
NB: Україна бореться за свою незалежність, за європейське майбутнє. Вона потребує Вашої підтримки.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 366
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 211
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 128
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 116
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
37300
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 11997
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11834
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11623
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 10832