Хто підставляє Президента
Члени команди Президента, або будуть грати за його правилами, або залишаться поза грою
На День незалежності передвиборчий штаб Президента визначився із концепцією з якою він піде на вибори. «Віра, армія, мова» - тобто ставка на консервативний електорат із невеликим нахилом до патріотизму.
Відразу у трьох напрямках оголошеного слогану Адміністрація Президента почалась активна робота. У Константинопіль направлено звернення з проханням надати Томос для української православної церкви, паралельно був актуалізований закон про державну мову, який більше року пилився в стінах Парламенту, ну і, звичайно, було проанансовані чергові збільшення видатків на армію. Паралельно вирішили ввести санкції проти деяких телеканалів, та знову оголосити всіх не згідних «агентами Кремля».
Тактика була обрана доволі вірно. Адже консервативний електорат на відміну від «ліберального» на вибори ходить. Але проголошуючи любов до армії і ненависть до ворогів України Петро Порошенко забув про головне, що мало щось декларувати. Важливо, щоб ти і люди із твоєї команди відповідали заявленим гаслам. Інакше не співпадіння образів може поховати всі надії на повторний строк. Спитайте у Гриценка, якщо не вірите.
І якщо в плані боротьбу за автокефалію для української церкви все більш-менш зрозуміло, то от в питаннях армії і війни з Російською Федерацією не все так однозначно.
Почну із того, що постійно проголошуючи збільшення видатків на розбудову української армії, команда Президента досі нічого не може зробити із корупцією в Укроборонпромі, найкращі зразки українського озброєння продовжують іти на експорт, а Полторак із Муженком досі нічого не можуть зробити із вибухами складів боєприпасів. І така невідповідність образу, який випещують його технологи із реальністю зіграє з ним злий жарт.
Знову ж таки, проголошуючи «Вітчизняну» війну з Російською Федерацією Президент і його команда не готові до припинення торгових відносин із «запеклим ворогом». І якщо компанії нашого Головнокомандуючого хоча б перестали торгувати з Росією, то члени його команди вважають абсолютно нормальним торгувати із ворогом. Більше того компанія того ж Павла Жебрівського («Фармак»), який за квотою Президента отримав посаду аудитора НАБУ, навіть пишається такою торгівлею і збирається її розширяти і поглиблювати.
Я вже навіть не хочу піднімати питання, чи морально взагалі торгувати з ворогом? А лише припускаю, що така ідеологічна невідповідність задекларованому Президентом курсу може дуже погано закінчитись для тих хто продовжує торгувати із Росією. Порошенко занадто багато вклав сил та ресурсів у боротьбу за булаву, щоб терпіти тих хто його підставляє. І якщо Степана Полторока і Віктора Муженко він буде намагатись захищати, адже вони знають занадто багато таэмниць про російсько-українську війну, то людей калібру Павла Жебрівського ніхто захищати не стане, якщо вони почнуть заважати у шляху до перемоги.
Занадто ще свіжі спогади про неадекватну поведінку «младореформаторів», які налаштували всіх олігархів України проти Януковича. Останньому для вирівнювання ситуації потрібно було лише вгамувати свою команду, але він цього не зробив, і тепер відпочиває «за порєбріком». І якщо новітня політична провладна кліка не бажає опинитись там само, то їм точно не слід йти проти лінії Петра Олексійовича, скільки б збитків особисто для них вона не несла.
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
24719
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 17349
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 12945
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11062
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5435