"Слуги народу" називають законопроект №5600 "антиолігархічним". Вони брешуть!
Податкова політика.
Все, про що кажуть нинішні можновладці, доводиться сприймати з точністю до навпаки. І це, на жаль, вже давно стало нормою.
Так “Слуги народу” не втомлюються повторювати, що законопроект №5600 є «антиолігархічним». Хоча найбільш постраждалим від нього, насправді, будуть пересічні громадяни, малий та середній бізнес, селяни, які щось вирощують на свої городах та садах. А от олігархи, особливо ті, що наближені до влади, а також, наприклад, представники грального бізнесу, лише виграють від нього.
Для експертного середовища та представників бізнесу давно є очевидним, що до боротьби з “олігархами” цей законопроект жодного відношенню не має. Не відповідає також дійсності твердження, що він не погіршуватиме становище малого та середнього бізнесу, мільйонів пересічних громадян. Не можна назвати його і справедливим, незважаючи на всі запевнення Президента Зе у зворотному. Цей законопроект, як і вся економічна політика нинішньої влади, є очевидним симбіозом некомпетентності, відвертого цинізму та корупції.
Так, наприклад, якщо подивитися процедуру голосування за законопроект №5600, стає очевидним, що фактично єдиною відхиленою стала правка №97. Це рішення парламенту Офіс Президента назвав «антиахметівським» та оголосив про чергову перемогу у боротьбі з олігархатом. Однак, якщо проаналізувати зміст відхиленої поправки, то стає зрозумілим, що її відхилили, насправді, захищаючи інтереси головного лялькаря та бенефіціара нинішньої влади — пана Коломойського.
Так, правка №97 встановлювала єдині підходи до оподаткування залізної та марганцевої руди (прив'язка до індикативних цін у Китаї з коригуванням на доставку). У разі її ухвалення ГЗК пана Коломойського (Марганецький, Покровський) платили б на 20 млн. доларів на рік більше, ніж зараз. Адже, за фактом, зараз вони платять рентні платежі від внутрішньої ціни на марганцеву руду між ГЗК та феросплавними заводами Коломойського, а ця ціна — зовсім не ринкова.
Зараз, коли правку №97 відхилили, рентні платежі для залізної руди розраховуватиметься від індикативної світової ціни. А ось рента для марганцевої руди розраховуватиметься по-старому, і головна наша “інвестняня” продовжуватиме платити копійки до держбюджету від своїх марганцевих ГЗК. Тобто, єдині, однакові для всіх правила та справедливе оподаткування нам поки що може тільки снитися.
Причин для подібної вибірковості багато, але найбільш вагомим є факт активного союзництва президента та одіозного олігарха, який переховується від правоохоронних органів США, обікрав нашу державу на сотні мільярдів гривень, і зупинятися не збирається. Тим більше, що фактів, які підтверджують цей союз та це пограбування держави в його інтересах, більш ніж достатньо, починаючи від “Центренерго”, “Енергоатому”, “Укрнафти”, “Нафтогазу” та “Великим будівництвом” і закінчуючи проектом “Великий вагон”, який, якщо олігарху вдасться його проштовхнути, принесе йому ще близько 100 мільярдів гривень.
На тлі цієї вибірковості особливо сумно виглядає той факт, що для мільйонів пересічних українців та представників малого та середнього бізнесу адміністративний тиск та податки зростуть більш ніж значно — починаючи від банального подорожчанням продуктів та закінчуючи «податком на Фейсбук». Адже Ґуґл уже попередив українців, що вартість платних послуг зросте на 20%.
Тому погоджуюсь з думкою, що на наступних президентських та парламентських виборах отримає значну підтримку представників бізнесу та мільйонів пересічних громадян та політична сила, яка пообіцяє скасувати все, що вже наприймала у податковій сфері нинішня влада.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 368
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 213
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 155
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 130
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 118
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
38026
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 12622
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11931
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11917
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 11384