Створення комфортного середовища: тренд часу чи необхідність
Які основні тренди з благоустрою територій житлових комплексів спостерігаються на ринку сьогодні, хто є ініціатором нових ідей та фішок та у скільки обходиться комфорт для мешканців забудовнику
Сучасний інвестор не шукає виключно квадратні метри, він прагне жити в комфортному середовищі. У нього є бажання вийти на територію, прогулятися затишними алеями, присісти на зручну лавицю у затінку, а не під палючим сонцем. В результаті, серед представлених ЖК в одному сегменті він обере саме той, що найбільше відповідає його очікуванням та вимогам. Відповідна поведінка з боку інвесторів стимулює девелоперів ретельніше вивчати цільову аудиторію кожного конкретного комплексу. Таким чином можна передбачити всі можливі сценарії поведінки майбутніх мешканців і створити необхідні умови для максимальної варіантності відпочинку.
Нормативне регулювання
Зауважу, що всі питання з планування земельної ділянки, в рамках якої здійснюється й посадка будинку, та його будівництво, а також, власне, благоустрій, тобто, організація цієї території, регламентується Державними будівельними нормами України (ДБН). І хоч остання редакція цього документа була прийнята минулого року, деякі норми-атавізми в ній все-таки залишились.
Отже, хай там як, але площа під забудову будинку, розміри та основний перелік майданчиків, який повинен бути у складі прибудинкової території визначається згідно з новими будівельними нормами, а відповідні розрахунки проводяться з урахуванням висотності будівель, об’єму будівництва та щільності прогнозованого населення.
Основні тренди
Завдання ж проєктувальників – передбачити та запроєктувати зручні маршрути та функціональне зонування території відповідно до життєвих сценаріїв майбутніх мешканців, що є першим з основних трендів благоустрою.
Так, ще на етапі підготовки одного з наших проєктів, ми, зокрема, орієнтувалися на природне оточення комплексу, головною особливістю якого є наявність великих паркових зон. Аби вписатися у ландшафт мікрорайону, на території ЖК було запроєктовано власний парк площею 1,5 га. Також особливого та індивідуального стилю комплексу надає ландшафтний дизайн з продуманою концепцією озеленення, якій підпорядковані квіткові композиції, висадка певних груп рослин та дерев.
Озеленення, до речі, є другим з основних трендів благоустрою. Зелені зони вигідно доповнюють будинки, підвищують комфорт та позитивно впливають на здоров’я людей. Цього року перші два тренди набули ще більшої актуальності внаслідок появи епідемії коронавірусу.
Окреме місце серед трендів займає увага до запитів дітей різного віку та потреб. Дитячі майданчики стандартного типу давно відійшли у небуття. Їх місце займають розвиваючі зі спеціальним проти травматичним покриттям, що зроблені на замовлення за індивідуальним дизайном, та більш спеціалізовані – такі, що враховують вікові особливості дітей, та специфіку особливостей діточок з особливими потребами.
Наступний – підтримка здорового способу життя. Сьогодні є багато прихильників пробіжок, велосипедного спорту, катання на роликах, сегвеях, що передбачає наявність спеціально обладнаних місць. Ніхто не заважає замовникам будівництва зробити відповідні доріжки та смуги. Влаштувати майданчики з вуличними тренажерами для дорослих та підлітків. Накрити футбольні та волейбольні поля необхідним якісним спеціалізованим покриттям, що є, до речі, одним з недешевих на сьогодні задоволень.
Помітно змінюється й підхід до організації місць відпочинку. Людям подобається відпочивати в оточенні артоб’єктів, фонтанів, цікавої гри освітлення. Тож на шляху до перемоги в перегонах за прихильність інвесторів, окрім обізнаності щодо уподобань та запитів споживачів, забудовнику необхідно навчитися вмикати не абияку креативність.
Вартість
Вартість оснащення прибудинкової території в середньому складає 3-5% від загальної вартості будівництва комплексу. Проте подальша доля цієї краси залежить виключно від усвідомлення мешканцями того, що збереження та підтримка оснащення прибудинкової території, яку вони отримали від забудовника, вимагає вкладень. До речі, витрати, пов’язані з благоустроєм території, в структурі комунального платежу складають лише 10-12%. На жаль, сьогодні серед споживачів паралельно з ґрунтовними вимогами щодо оснащення та оздоблення прибудинкової території прослідковується тенденція низької культури оплати за її догляд незалежно від класу комплексу.
Отже, наявність зеленних насаджень, різноманітність навколишньої інфраструктури, продумане планування простору – фактори, що визначають якість місця для життя мешканців та рівень соціальної відповідальності бізнесу.
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 19:28
- Стягнення збитків завданих розкраданням авто Артур Кір’яков 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 17:03
- Особисті заощадження під час війни: чому важливо продовжувати інвестувати Антон Новохатній 16:55
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній вчора о 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 3252
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 2750
-
Зумери й міленіали на межі: як розпізнати кризове вигорання і врятувати себе
Життя 2526
-
Віагра, тефлон і бактерії проти пластику: вісім випадковостей, які змінили світ
Життя 2483
-
Гайдельберг: романтична перлина Німеччини з найбільшою винною діжкою і найстарішим університетом
Життя 1746