Першочергові реформаторські завдання для Ради VIII скликання
Не допустити конституційний міжсобойчик, реформувати виконавчу владу, ратифікувати Римський статут і зробити прозорими операції Казначейства можна ще до нового року. Цього вимагають експерти Реанімаційного Пакету Реформ.
Не допустити конституційний міжсобойчик,реформувати виконавчу владу, ратифікувати Римський статут і зробити прозоримиоперації Казначейства можна ще до нового року. Цього вимагають експерти РеанімаційногоПакету Реформ.
Громадськийпорядок денний, який Реанімаційний Пакет Реформ запропонував для Верховної Ради, вмістив 11 першочергових рішень. Їх можна ухвалити ще до Нового Року.
Створити Конституційну комісію
Зворотній відлікдля внесення змін у Конституцію розпочався. На це є дві парламентські сесії,для ухвалення змін у першому та другому читанні відповідно. В якості"дедлайну" – місцеві вибори.
Якщо не встигнемодо місцевих виборів внести зміни у Конституцію і здійснити об'єднання громад – децентралізація відкладеться на п'ять років, до наступних виборів.
Ні в якому разіне можна допустити до переписування Конституції лише депутатів. В складіКонституційної комісії повинні бути незалежні експерти з питань конституційногоправа.
В текст Коаліційноїугоди, не зважаючи на пропозиції експертів, записали ТСК (тимчасову спеціальнукомісію), яка, відповідно до Регламенту ВР, складатиметься лише з депутатів.
Не допустити конституційнийміжсобойчик – це перший стрес-тест нової Радита коаліції.
Реформувати виконавчу владу
Йдеться проприйняття змін до законів "Про Кабмін" та "Про центральніоргани виконавчої влади", а також прийняття закону "Продержслужбу" у новій редакції.
Зміни торкнутьсяміністерств, в яких має відбутися чіткий розподіл політиків та держслужбовців -з'явиться посада керівника апарату міністерства, і не змінюватиметься при змініУрядів. Натомість, політичні та патронатні посади втратять статусдержслужбовця.
Інший виклик – прозора процедура підготовки та прийняття урядових рішень: на основі"аналізу політики", з належними публічними консультаціями. Майжеполовина рішень потрапляє в порядок денний засідання Уряду з голосу (якправило, з голосу прем'єра), більшість із них отримує підтримку Уряду. Тобто, внашій державі існують урядові рішення, які до їх прийняття ніхто не бачив, івзяти участі в процесі їх підготовки – чи принаймні заперечити – не міг. Требазакінчувати з такою практикою.
Зробити прозорими усі державні витрати
Завдяки законопроекту"Про відкритість використання публічних коштів" (№2012а, вжеприйнятий в І читанні) з'явиться веб-сайт, де можна побачити, на що витраченікошти, якими розпоряджається держава.
Кожномузацікавленому стане доступною інформація про витрати на центральному тамісцевому рівнях, а також Пенсійного фонду та державних підприємств. Користувачтакого сайту зможе дізнатися, хто виділив кошти із бюджету, у якому обсязі, атакож отримати вичерпну інформацію про одержувача.
На відміну від отриманняінформації у відповідь на запит, ухвалення цього закону закріпить право нат.зв. "пасивний" доступ до інформації – коли держава не чекає, щоб унеї запитали, а показує самостійно.
Ратифікувати Римський статут
Міжнародний кримінальнийсуд – під юрисдикцію якого потрапить Україна, ратифікувавши Римський статут – розслідує військові злочини, злочини проти людяності та злочини геноциду. Судвтручається тоді, коли національні правоохоронні органи не хочуть або не можутьрозслідувати цей злочин, а також притягати винних до відповідальності.
Є кілька справ,які можна віддати у Міжнародний кримінальний суд – накази про вбивства наМайдані, пожежа в Одеському будинку профспілок та ін.
Зволікання ізратифікацією зменшує шанси на розгляд справ, через обмеження щодо їх давності. Тому, зволікання – це злочин.
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда вчора о 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик вчора о 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов вчора о 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч вчора о 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова вчора о 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко вчора о 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук вчора о 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко вчора о 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов вчора о 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер вчора о 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 14.05.2025 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 14.05.2025 12:13
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
14113
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 10097
-
Колишній керівник кондитерської корпорації Roshen очолив племзавод
Бізнес 8607
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 8089
-
Росіяни вивели війну дронів на новий рівень, Україні потрібні нові інженерні рішення
Думка 6699