Цінності українця-посадовця: нажива vs перемога
Два головних вороги України
Минулого тижня в кулуарах щорічного заходу «Україна та світ попереду 2023» зустріла товариша, котрого знаю ще з буремних “революційних” часів громадської та адвокатської роботи. Згадуючи останні події та обговорюючи, як склалися долі наших спільних друзів, він нагадав мені про те, хто завжди і за будь яких обставин є і будуть нашими ворогами!
Ворогами завжди будуть ті, хто наче повсталі зі сторінок однойменного роману Стівена Кінга лангольєри, котрі пожирали увесь навколишній простір, зжирають наші життя та відтерміновують дорогоцінний час до перемоги через ненаситне, хижацьке та хворобливе бажання постійного самозбагачення.
Сьогодні ми живемо в доволі сюреалістичній реальності, де з однієї сторони маємо ворогів, які вивозять унітази зі зруйнованих та розграбованих помешкань українців на танках; а з іншої - маємо ворогів, котрі не цураються красти бюджетні кошти в тих же самих людей аби обладнати собі “золотий унітаз”.
І усе це викликає доволі змішані почуття. Це і біль, і обурення, і злість. Але це і радість та гордість за те, що в нас є справжні лицарі, які здатні боротися із цим мороком (привіт Національному антикорупційному бюро України НАБУ).
А загалом на фоні новин останніх кількох днів, я б хотіла робочий тиждень розпочати нагадавши вам лише про дві речі:
- корупція справді вбиває: довіру до нас як до країни-партнера, довіру до нас як до інституції публічної служби та "влади" загалом, і, що найжахливіше, як наслідок, - вбиває людей;
- ми демократична, правова держава з проєвропейськими цивілізаційними цінностями і презумпцію невинуватості ніхто не скасовував. Тобто в кожному кримінальному провадженні остаточну крапку має ставити суд.
Як би боляче та гидко (вираз "іспанський сором" тут навіть близько не передає усієї палітри почуттів) не було бачити чергові затримання та підозри, щиро скажу - я волію їх бачити.
Це набагато краще, аніж і далі жити в ілюзії того, що людей, які не роблять бізнес на посадах і не дають "відкати" і хабарі, - немає. Ні. Хочу жити з вірою в те, що більшість українців-посадовців віддають перевагу не наживатися на війні і не ставити під удар свою власну країну, яка перебуває посеред складної, кривавої та трагічної війни. Це для нас як мінімум – інстинкт самозбереження, як максимум - високі почуття поваги і лобові до своєї країни як наші найвищі цінності.
Оскільки якщо когось не зупиняє а ні війна, а ні смерті стількох дорослих і дітей, а ні кількість зруйнованих доль, а ні навіть страх за власну шкуру чи кількість вишиванок в шафі, в яких йому чи їй так гарно та переконливо вдається транслювати на публіку свій псевдопатріотизм - хтось все ж таки має їх зупинити. Звісно, лише рамках та у відповідності до Закону.
Залишається відкритим питання, чи не є корупція в умовах війни злочином проти основ національної безпеки?..
Втім, це тема для іншої розмови, тому усім гарного, продуктивного, а головне безпечного робочого тижня!
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 4764
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 4120
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 3713
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 3592
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
3429