Коли влада зверне увагу на проблеми захисту конкуренції?
Конкуренція – несе процвітання. І з цим, дійсно, важко не погодитись. Та чи можна добитися прогресу та підвищення ефективності економіки за відсутності чесної та добросовісної конкуренції?
Конкуренція – несе процвітання. Цей слоган часто можна почути від представників Антимонопольного комітету України на різних заходах для бізнесу та професійного середовища. І з цим, дійсно, важко не погодитись. Чи можна добитися прогресу та підвищення ефективності економіки за відсутності чесної та добросовісної конкуренції? Забезпечити існування стабільних, зрозумілих та прозорих правил гри для бізнесу є базовою передумовою для створення привабливого інвестиційного клімату в країні.
Якщо поглянути на вітчизняні реалії, вимушені констатувати, що регулятор, яким є Антимонопольний комітет України, зі своїми головними функціями не справляється. Це стосується проблем монополізації ринків, процвітання недобросовісної конкуренції, неефективності боротьби з картельними змовами, непрозорими державними закупівлями тощо. Далеко не завжди в цьому винен лише Антимонопольний комітет. Іноді складається враження, що найвищі посадові особи, які відповідальні за проведення реформ в Україні, просто забули про існування конкуренційної політики.
Для прикладу нагадаю, що 26 березня 2014 року Верховна Рада України звільнила Василя Цушка з посади Голови Антимонопольного комітету України. До сьогоднішнього дня (понад 6 місяців) ця посада залишається вакантною. Звичайно, в Комітеті є в.о. (Микола Бараш), але хтось реально вважає, що особа у статусі виконуючого обов’язки може здійснювати якісь більш-менш серйозні реформи?
Ця ситуація свідчить, що державі зараз голова Антимонопольного комітету не дуже потрібний, як і реформи законодавства про захист економічної конкуренції та захист від недобросовісної конкуренції. І це попри те, що найбільш наболілі та необхідні поправки вже давно напрацьовані в експертному середовищі. Про необхідність підняття порогових показників для економічних концентрацій, встановлення прозорих процедур розгляду справ та надання дозволів АМКУ, встановлення відкритих підходів до розрахунку розміру штрафів та багато інших актуальних проблем ми говоримо вже не один рік. Конструктивні пропозиції давно напрацьовані в Асоціації правників України, Американській торговій палаті, Європейській бізнес асоціації, галузевих асоціаціях.
Замість вчинення конкретний дій і прийняття конкретних рішень, які давно стали нагальними, нам знову пропонують слайди з довготривалими стратегіями реформ та обіцянками їх успішної реалізації.
Важливо усвідомити, що для того, щоб бути конкурентоздатними, ми маємо сприймати конкуренцію як цінність. І це стосується як бізнесу, так і споживачів. Якщо ми хочемо побудувати нормальну ліберальну економіку, в якій держава не буде зарегульовувати кожен крок бізнесу та переслідувати його нескінченними перевірками, ми маємо забезпечити розвиток нормальної чесної конкуренції. Щоб кожен споживач, отримавши неякісну послугу, міг обрати достойну альтернативу, щоб кожен новий продукт, який виходить на ринок, був кращим, цікавішим, інноваційнішим, щоб поведінка регулятора була прогнозованою та однакою для всіх гравців.
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер вчора о 16:09
- Роботодавець не виплачує заробітну плату. Які строки звернення до суду працівником Альона Прасол вчора о 10:42
- Рекодифікація КУпАП – крок від тоталітарного до демократичного суспільства Сергій Пєтков вчора о 10:35
- Вікторія Спартц – президент України? Валерій Карпунцов 09.04.2025 14:16
- Повестка в ТЦК: когда обязаны явиться, а когда – нет Віра Тарасенко 08.04.2025 23:00
- Трошки про законопроєкт №12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко 08.04.2025 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко 08.04.2025 19:22
- БЕБ, I did it again Євген Магда 08.04.2025 18:30
- Wesola Pani та Pan Smaczek: Чи можна запобігти кризі між франчайзером та франчайзі? Маркіян Варивода 08.04.2025 16:54
- Чому підписаний законопроєкт №12089 – це добре і корисно для суспільства? Віктор Сизоненко 08.04.2025 15:45
- На перетині інженерії, культури та мистецтва Оксана Захарченко 08.04.2025 12:45
- Отримання частки у спільному майні колишнього подружжя через суд Альона Прасол 08.04.2025 10:49
- Як впоратися з хронічно незадоволеним співробітником і не допустити проблем у компанії Олександр Висоцький 08.04.2025 10:15
- Чому підписаний законопроєкт №12089 – це добре і корисно для суспільства? 866
- Вікторія Спартц – президент України? 667
- The Telegraph: Україна може зіткнутись з жорстким ультиматумом Трампа 604
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? 384
- Хто і за що торгується: надра України і ставка на "гаранта схеми" 201
-
"Приїхало 65 фур". У Чернігів з Польщі перевезли текстильну фабрику: коли відкриють
Бізнес 74757
-
Польща підписала багатомільйонний контракт зі США на виробництво тротилу
Бізнес 19558
-
Amazon скасував замовлення на товари з Китаю через мита Трампа
Бізнес 12689
-
CNBC: Американські мита проти Китаю насправді становлять не 125%, а 145%
Бізнес 9219
-
Свердловина на кожній фермі. Чому Україна обігнала Польщу із біометаном
Бізнес 8167