Коли влада зверне увагу на проблеми захисту конкуренції?
Конкуренція – несе процвітання. І з цим, дійсно, важко не погодитись. Та чи можна добитися прогресу та підвищення ефективності економіки за відсутності чесної та добросовісної конкуренції?
Конкуренція – несе процвітання. Цей слоган часто можна почути від представників Антимонопольного комітету України на різних заходах для бізнесу та професійного середовища. І з цим, дійсно, важко не погодитись. Чи можна добитися прогресу та підвищення ефективності економіки за відсутності чесної та добросовісної конкуренції? Забезпечити існування стабільних, зрозумілих та прозорих правил гри для бізнесу є базовою передумовою для створення привабливого інвестиційного клімату в країні.
Якщо поглянути на вітчизняні реалії, вимушені констатувати, що регулятор, яким є Антимонопольний комітет України, зі своїми головними функціями не справляється. Це стосується проблем монополізації ринків, процвітання недобросовісної конкуренції, неефективності боротьби з картельними змовами, непрозорими державними закупівлями тощо. Далеко не завжди в цьому винен лише Антимонопольний комітет. Іноді складається враження, що найвищі посадові особи, які відповідальні за проведення реформ в Україні, просто забули про існування конкуренційної політики.
Для прикладу нагадаю, що 26 березня 2014 року Верховна Рада України звільнила Василя Цушка з посади Голови Антимонопольного комітету України. До сьогоднішнього дня (понад 6 місяців) ця посада залишається вакантною. Звичайно, в Комітеті є в.о. (Микола Бараш), але хтось реально вважає, що особа у статусі виконуючого обов’язки може здійснювати якісь більш-менш серйозні реформи?
Ця ситуація свідчить, що державі зараз голова Антимонопольного комітету не дуже потрібний, як і реформи законодавства про захист економічної конкуренції та захист від недобросовісної конкуренції. І це попри те, що найбільш наболілі та необхідні поправки вже давно напрацьовані в експертному середовищі. Про необхідність підняття порогових показників для економічних концентрацій, встановлення прозорих процедур розгляду справ та надання дозволів АМКУ, встановлення відкритих підходів до розрахунку розміру штрафів та багато інших актуальних проблем ми говоримо вже не один рік. Конструктивні пропозиції давно напрацьовані в Асоціації правників України, Американській торговій палаті, Європейській бізнес асоціації, галузевих асоціаціях.
Замість вчинення конкретний дій і прийняття конкретних рішень, які давно стали нагальними, нам знову пропонують слайди з довготривалими стратегіями реформ та обіцянками їх успішної реалізації.
Важливо усвідомити, що для того, щоб бути конкурентоздатними, ми маємо сприймати конкуренцію як цінність. І це стосується як бізнесу, так і споживачів. Якщо ми хочемо побудувати нормальну ліберальну економіку, в якій держава не буде зарегульовувати кожен крок бізнесу та переслідувати його нескінченними перевірками, ми маємо забезпечити розвиток нормальної чесної конкуренції. Щоб кожен споживач, отримавши неякісну послугу, міг обрати достойну альтернативу, щоб кожен новий продукт, який виходить на ринок, був кращим, цікавішим, інноваційнішим, щоб поведінка регулятора була прогнозованою та однакою для всіх гравців.
- Здійснення оплати судового збору особою, яка не є стороною у справі Євген Морозов 10:19
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70%. Володимир Горковенко вчора о 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков вчора о 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда вчора о 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук вчора о 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов вчора о 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється дедалі частіше
Бізнес 111833
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 50810
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 13708
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 12460
-
2025-й може стати роком суперінтелекту. Що це означає
Думка 11881