Кодекс з процедур банкрутства: яким він має бути
Напередодні відбулось публічне обговорення нашого проекту Кодексу України з процедур банкрутства. До участі були запрошені усі зацікавлені сторони.
Напередодні відбулось публічне обговорення нашого проекту Кодексу України з процедур банкрутства. До участі були запрошені усі зацікавлені сторони, включно з представниками уряду, Національної асоціації банків України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, МВФ, ЄБРР, Світового банку та, звісно, громадськості. Говорили декілька годин.

В кожної зі сторін свій погляд, яким саме на виході має бути Кодекс. Найбільше думки різняться у кредиторів та позичальників, як фазичних, так і юридичних осіб. І це цілком зрозуміло, бо своя сорочка завжди ближча до тіла. Та наше завдання підготувати такий проект до другого читання, що буде максимально збалансований і захищатиме права обох сторін. Тому протягом цього тижня збиратимемо пропозиції учасників обговорення, проаналізуємо їх та подамо до профільного Комітету парламенту для врахування при доопрацюванні документу.
Маю і свої зауваження до проекту Кодексу. Так, в першу чергу, необхідно уніфікувати його, прописавши загальну частину, щоб книги щодо банкрутства фізичних та юридичних осіб регулювали вже особливості такої процедури для кожного з боржників. І в цій же загальній частині одним з основних принципів має бути прописано саме відновлення платоспроможності боржника і тільки у випадку неможливості цього запуск процедури банкрутства.
Варто також переглянути процедуру обрання арбітражних керуючих при проведенні процедури банкрутства юридичних осіб. Наразі вона занадто складна, що затягуватиме процедуру банкрутства та може стати навіть підставою для оскарження ухвалених рішень. Крім того, є питання і до винагороди цим арбітражним керуючим, бо передбачена винагорода розпорядника майна просто мізерна, а саме він виконує великий обсяг роботи.
Крім того, нинішній проект Кодексу не передбачає спрощеної процедури банкрутства юридичних осіб у разі їх самоліквідації, а мирова угода для юридичних осіб, на відміну від запропонованої процедури банкрутства фізичних осіб, майже не згадується.
І ще багато інших питань, серед яких і термін набрання документом чинності, що треба врегулювати та збалансувати, аби отримати дійсно дієвий Кодекс.
Головний же підсумок обговорення - всі сторони зацікавлені в ухваленні Кодексу України з процедур банкрутства. Залишилось тільки вийти на компромісний документ і, сподіваюсь, це нам вдасться.

Наразі вже маємо перші пропозиції правок для доопрацювання проекту Кодексу до другого читання. Якщо хтось з фахівців бажає долучитись до роботи, чекаємо пропозиції на адресу редакції видання Банкрутство та Ліквідація [email protected] Разом з експертами, які вже не перший рік працюють над цією проблематикою та виступили одними з ініціаторів публічного обговорення проекту Кодексу, усе ретельно опрацюємо, узагальнимо та зареєструємо у Верховній Раді. Єдине прохання - не затягувати, бо кінцевий термін подання правок до Комітету з питань економічної політики 3 квітня.
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 31412
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
11816
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 7895
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 7104
-
Путін показав, що йому комфортно у багні, з якого його витягував Трамп
Думка 5765