Альпінізм та бізнес: 8 спільних принципів, щоб досягти успіху
В горах, як і в успішному бізнесі, не буває випадкових людей. Ці види діяльності вимагають сильного характеру, усвідомленості та вміння брати відповідальність за команду.
Альпінізм у моєму житті з’явився пізніше, ніж я спробував себе у підприємництві. І про це трохи шкодую. Адже саме під час походу на Еверест, я отримав та усвідомив основні уроки для ведення успішного бізнесу.
Ділюся зробленими висновками, які будуть корисні вам у двох випадках: збираєтеся підкорювати “Вершину світу” або будувати власну компанію.
1. Правильна команда.
Одна із запорук успішного сходження – правильна та сильна команда. Йти в гори (як і починати нову компанію) варто з людьми, яким довіряєте і знаєте, що на них можна покластися у різних ситуаціях.
Найкраще можна зрозуміти характер людини у кризових випадках. Коли температура повітря -50, брак кисню і трапляється непередбачувана прикра ситуація. Тоді відразу видно, хто втрачає самовладання, а хто володіє собою і швидко та впевнено надає допомогу ближньому.
2. Готовність.
До гір потрібно «дорости». Потрібно усвідомлювати усі ризики, на які йтимеш щодо власного здоров'я та рівня відповідальності за людей у команді.
В альпінізмі – висотних походах – потрібно бути витривалим. Перед походом, під час тренувань, ми працювали над цим навиком. Щоденно: пробіжка 15 кілометрів, заплив 2 кілометри, велотренажер 25-30 кілометрів. Після цього потрібно було залишатися у нормальному стані.
Власна компанія – це також відповідальність за інших людей. Тож якщо відчуваєте сумніви, боїтеся ризикувати, відчуваєте себе недостатньо “тренованим”, краще відмовитися від ідеї або відкласти її на потім.
3. Ретельна підготовка.
Ті люди, які загинули під час сходження на Еверест, здебільшого знехтували якимось пунктом під час підготовки. Не врахували погодних умов, не підготувались фізично, не закупили необхідне екіпірування, недостатньо ретельно підібрали команду людей.
Так і в підприємництві – якщо справді хочете досягти успіху і націлені на довгострокову роботу, проаналізуйте всі можливі вхідні дані, підготуйтесь по максимуму.
4. Визначення пріоритетів.
Є речі в житті, які не можуть бути зроблені абияк, поміж інших справ. Десь між переглядом серіалів, сімейним відпочинком, додатковою діяльністю та кількома хобі. Коли я прийняв рішення йти на Еверест, я розумів, що на кілька місяців підготовка до походу та сам похід – мій пріоритет.
Коли починаєте власну компанію, маєте також розуміти, що протягом деякого періоду – ви будете зайняті лише цим.
5. Підготувати стартовий капітал.
Підготовка та сходження на Еверест – це досить затратно. І в жодному разі не варто економити. Адже відсутність цього бюджету (як і в бізнесі стартового капіталу), означатиме, що ви пропустите щось важливе на етапі підготовки. А про важливість цього пункту я вже казав.
6. Не здаватися у важкі моменти.
Під час сходження на гору найважче – не здатися в перший складний момент. Під час сильної втоми з’являється бажання розвернутися. Саме в ці моменти починаєш боротьбу зі своїми слабкостями та страхами. І тут потрібно максимально витиснути свої ресурси і дочекатися, коли відкриється «друге дихання».
7. Завчасно не розслаблятися.
За статистикою, 70% нещасних випадків під час підкорення Евересту трапляються при спуску. І цьому є пояснення. Коли вже досягнув цілі, до якої довго і важко йшов, відчуваєш ейфорію та задоволення собою. Тож під час спуску альпіністи стають неуважними і недостатньо сконцентрованими.
Тут легко провести аналогію з першими успіхами у бізнесі – вони окриляють та часто розслабляють. Але зазвичай саме з першими успіхами з'являються нові виклики та труднощі. І до них потрібно бути морально готовим та залишатися максимально зосередженим.
8. Допомагати іншим.
Не достатньо працювати заради того, щоб мати гроші. Важливо допомагати іншим і відчувати, що твоє життя минає не дарма.
Під час підготовки до Евересту, ми з колегами оголосили мету сходження – допомога дівчинці, хворій на рак. У важкі моменти нас дуже підтримувала думка, що своїм походом ми робимо важливу справу.
Заснувавши компанію і отримуючи з неї надходження, варто виділяти частину прибутку на благодійність. Це те, що буде підтримувати вас у складні часи та надихатиме до постійного розвитку та росту свого бізнесу.
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 318
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 185
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 148
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 132
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 107
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 5992
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3647 -
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 3560
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
3003
-
Що означає загострення тактичної боротьби навколо теми мирних переговорів
Думка 2751