В Парламенті пропонують надати соціальну допомогу сім’ям учасників АТО
В Раді зареєстрований проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», щодо соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції
В Раді зареєстрований проект Законупро внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогумалозабезпеченим сім’ям», щодо соціального захисту членів сімей учасниківантитерористичної операції, реєстр.№ 3339.
Як розповівавтор даної законодавчої ініціативи, народний депутат України фракції Партії«Блок Петра Порошенка», заступник голови Комітету Верховної Ради України зпитань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак, метою тазавданням законопроекту є поліпшення соціального захисту учасниківантитерористичної операції та членів їхніх сімей шляхом надання їм соціальноїдопомоги.
«Всі мизнаємо, що основним джерелом доходів сімей учасників АТО, де, у переважнійбільшості, є неповнолітні діти, є державна соціальна допомога малозабезпеченимсім’ям – тобто щомісячна допомога, яка надається у грошовій формі, а її розмірзалежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Чинний Закон «Продержавну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» передбачає, що розрахуноксередньомісячного доходу такої сім’ї базується на сукупному доході усіх їїчленів з усіх джерел надходжень упродовж шести місяців, які передують місяцюзвернення щодо призначення державної соціальної допомоги. У переважнійбільшості військовослужбовці, які беруть участь у антитерористичній операції,позбавлені можливості матеріально допомагати своїм сім’ям. Крім того, учасникиАТО, в силу об’єктивних та суб’єктивних факторів, не в змозі надавати довідкищодо своїх доходів. Тому, на теперішній час гостро постає питання щодо гарантійналежного соціального захисту з боку держави учасників АТО та членів їхсімей. Однією з гарантій по підвищенню матеріального становища цих громадянповинно стати прийняття законопроекту, який обумовить реальну соціальнупідтримку таких сімей з дітьми», – розповів Руслан Демчак.
Вінзазначив, законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Продержавну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», які передбачають, що досукупного доходу сім’ї не враховується грошове забезпеченнявійськовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які берутьбезпосередню участь в антитерористичній операції на час її проведення.
«При призначенні державної соціальної допомоги членам сімей військовослужбовців,які приймають безпосередню участь у АТО, до середньомісячного сукупногодоходу сім’ї не враховується отримане ними, у період їх безпосередньоїучасті у проведенні антитерористичної операції, грошове забезпечення та іншівиплати і види соціальної допомоги», – сказав Демчак.
Депутатпереконаний, що прийняття даного Закону, дасть можливість надати соціальнупідтримку та забезпечити гарантований державою прожитковий мінімум для сімей здітьми, батьки яких беруть участь в АТО.
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 25216
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11094
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
10450
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 6687
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 6109