Організація прямої поставка електроенергії на "УЗ" на фінішній прямій
Постачальник і споживач електроенергії, очікує рішення виробника про продаж електроенергії для потреб національного перевізника.
Процес реалізації можливостей наданих Кабінетом міністрів України виробникам та споживачу, знаходиться процесі реалізації всіма учасниками.
Щоб оцінити масштаб процесу варто вдатися до ліричного відступу. Кожен з нас бачить електро-дроти на вулиці і розуміє, що по ним йде струм. А от, «чий він», кому призначається та хто і яким чином його виробив та за нього заплатив, питання значно складніше. Чи зможете Ви порахувати і дати відповідь скільки грошей Вам потрібно для життя в наступний рік, або ж три роки? З врахуванням всього - усіх форс-мажорів, появи хобі в ваших дітей чи, хвороб, інфляції і здорожчання предметів широкого вжитку. Важко чи не правда?
Схожі питання в подібному контексті і знаходяться в процесі вирішення нами та всіма учасниками угоди. Так для проведення аукціону філія «Центр забезпечення виробництва» (профільна структура АТ «Українська залізниця») обрахувала і подала планові обсяги споживання електроенергії протягом 2021-2024 років. І це враховуючи поточну та перспективну електрифікацію яка відбувається на «Укрзалізниці» і яка вкрай потрібна. Ні для кого не секрет, що електротяга набагато більш вигідніша та економічніша ніж дизельна, чи вже зовсім раритетна – вугільна.
В 2020 році «Укрзалізниця» спожила майже 4 мільярда кіловат-годин електроенергії. І ця кількість може коливатися, як в більшу сторону через нарощення об’ємів перевезень чи більш холодну зиму, так і в меншу, через використання більш економного обладнання. Похибка в цих обрахунках – це втрачена можливість зекономити національному перевізнику сотні мільйонів гривень. Адже планується заключення договорів на максимально дозволені терміни в 36 місяців.
30 серпня аукціонний комітет при міністерстві енергетики, проголосував за прийняття і розгляд листа, щодо проведення спеціальних аукціонів, з закупівлі електроенергії в держгенерації для АТ «Українська залізниця».
Крім того, для дотримання певних процедурних алгоритмів необхідна була акредитація на електронній торговій системі, необхідній для проведення даних електронних торів.
Хоч, закупівля і буде прямим договором win win, торги будуть проводитися на біржі, в прозорий та доступний для моніторингу журналістів та експертів спосіб.
Без заперечень, можу сказати, що узгодження договорів та умов зараз знаходиться на фінальній стадії. Сподіваюся, що всі відповідальні структури та особи не будуть баритися, в процесі узгодження бюрократичних нюансів та аукціони, що мають забезпечити постачання електроенергії для потреб «Укрзалізниці» вже в найближчий термін.
Однозначно можу сказати, що всі учасники знаходяться на низькому старті та з нетерпінням чекають відповіді та рішення від найбільшого виробника – «Енергоатома».
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13458
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 13178
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5174
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4609
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 4568