Відсутність системних змін в країні
«Статистика - головний свідок того, що найгірше в українській економіці вже в минулому" - Петро Порошенко.
Президент України Петро Порошенко, під час виступу назасіданні Ради регіонального розвитку, що пройшов в стилі «back in СССР»,заявив: «... країна стає на шлях сталого розвитку. Ніхто і ніщо не зупинить нашупевнений рух вперед. Все буде добре".
«Статистика - головний свідок того, що найгірше вукраїнській економіці вже в минулому. Ми не просто вистояли, а заклали основудля стійкого розвитку », - додав він.
А, ось в цьому я не впевнений. Я не впевнений в тому, щокраїна знаходиться на шляху стійкого економічного і соціального розвитку, і дляцього була закладена впевнена основа.
Статистика, як писали автори «Дванадцяти стільців», знаєвсе. Особливо, статистика економічна.
У чому у нас проявляється економічний, підкреслюю,економічний розвиток?
Ось вона, ця статистика:
При зростанні реального ВВП України, який плановоочікувався на рівні 3%, до кінця року ми отримаємо, в кращому випадку, 1,5%.
При необхідних для стабілізації економіки 5-ти млрд доларівінвестицій на рік, в цьому році прийде не більше 1,5.
Промислове виробництво падає. Індекс промвиробництва за рікне просто не виріс, він впав на 0,5%
При плановій інфляції в 9,1%, індекс споживчих цін до кінцяроку може розкрутитися і до 15%
Реальні доходи різних категорій населення не ростуть. Нетільки через відсутність зростання економіки, а й з-за несправедливогорозподілу Національного доходу.
Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу до кінця рокускладе, майже, 6,5 млрд доларів.
З цієї причини продовжує девальвувати гривня. І, до якогорівня впаде її курс до кінця року, невідомо.
Розмір валового зовнішнього боргу України наближається до115 млрд доларів. А, це 115% від нашого ВВП.
Ось така ось, невтішна, статистика нашого зростання.
Але, це лише цифри. А, найголовніше: передумови длястабільного економічного зростання не створені. А, без цих передумов, безоб'єктивних економічних основ, будь-який розвиток буде ситуативним, і вкрайнестабільним. До чергової зовнішньої або внутрішньої кризи.
Структура економіки не змінена. Провідними галузямизалишаються сільське господарство, і низькотехнологічна сировинна переробнапромисловість.
Бюджетоутворюючі галузі монополізовані, і, за відсутностіконкуренції, не розвиваються, перебувають на межі застою.
Розвиток внутрішньоукраїнського споживчого ринку нестимулюється. Розвитком експорту держава системно не займається. Як результат,- відсутність інтересу у потенційних інвесторів, і можливого приходуінвестицій. Що, в тому числі, призводить до відсутності зростання ВВП.
Олігархічний, несправедливий принцип розподілуНаціонального доходу призводить до відсутності можливостей державних інвестиційв економіку, і до відсутності росту реальних доходів українців.
Низькі доходи українських жителів не дозволяють їмвідтворювати свої життєві сили, і гальмують економічне зростання держави.
Наведені, та й багато інших причин, вказують на те, що«основа для сталого економічного розвитку», на жаль, не створена. І, нас щечекають періоди нестабільності.
Все інше - білий шум.
- Від США до фронту: контракти, що змінять правила гри Віктор Плахута вчора о 19:56
- Смертна кара у часи війни: вибір між гуманізмом і виживанням Дмитро Зенкін 10.03.2025 23:08
- Про оскарження рішень військово-лікарських комісій (ВЛК) Світлана Приймак 10.03.2025 23:00
- Метрики CX – клавіші фортепіано в мелодії прибутку компанії Андрій Волнянський 10.03.2025 22:45
- Хто має право на відстрочку та які документи необхідні? Віталій Єлькін 10.03.2025 21:52
- Як зробити освіту практичною: дієві рішення для університетів Віталій Кухарський 10.03.2025 19:28
- 69-та сесія Комісії ООН зі становища жінок стартувала сьогодні Галина Скіпальська 10.03.2025 15:48
- Що не так із ресурсними угодами США? Ксенія Оринчак 10.03.2025 15:00
- 3526 млрд грн збитків довкіллю: як притягнути агресора до відповідальності? Юлія Овчинникова 10.03.2025 14:42
- Стратегічні та критичні надра. Що це? Віталій Соловей 10.03.2025 14:24
- Україна – "воєнний дикобраз" серед світових хижаків Валерій Карпунцов 10.03.2025 13:37
- Росія не зупиниться: чому майбутнє Європи залежить від України Георгій Тука 10.03.2025 12:43
- Криптоскам на довірі: як не втратити своїх коштів у цифрову епоху Ігор Шевцов 10.03.2025 11:01
- OFAC, санкції та український бізнес: що потрібно знати енергетичним компаніям Ростислав Никітенко 10.03.2025 08:06
- Чому просто "бути на виду" вже не достатньо? Андрій Волнянський 09.03.2025 23:05
-
ПриватБанк змінює застосунок Приват24. Що буде нового – фото
Фінанси 4326
-
"Це катастрофа". Швейцарія втрачає ринок зброї через заборону на перепродаж в Україну
Бізнес 2077
-
Яка країна стане новим центром сили у світі
Думка 2032
-
Шпигунство Google, Контрабанда від Coca-Cola, Вчені клонують мамонта. Найкращі історії світу
1916
-
Резерви, корейці та атаки на логістику ЗСУ. Що відбувається на Курському напрямку
1843