Е-чек. Новий формат нового бізнесу
Покрокова інструкція як позбутись старих кас.
У Швеції скоро не залишиться місць, де приймають готівку, бо частка готівки знизилася до рекордного 1% обсягу економіки. А остання банкнота надійде в центробанк до 2030 року.
Жителі Швеції 18-24 років здійснюють 95% покупок тільки електронно. Більша частина громадян країни вже завантажили універсальний додаток для миттєвої оплати Swish, який підтримується всіма банками Швеції.
Україна, звісно, таких показників ще не має, але перехід на онлайн формат та електронний спосіб зберігання усього найважливішого присутній. І все частіше оплатити товар чи послугу, придбати квиток чи поставити свій підпис можна за допомогою смартфона.
Тепер наступний крок – електронний чек. Саме про е-чек сьогодні я і хотів би поговорити.
Е-чек (або e-receipt) – це не просто зручний сервіс для громадян, а в першу чергу новий проект для підприємців. Суть е-чеку полягає в тому, що це нова інформаційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій, що передбачатиме онлайн реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.
Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій.
Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в e-receipt та буде доступною для перегляду в електронному кабінеті платника як підприємством, так і покупцем. Проект поки що перебуває на етапі старту, але вже має досить позитивні відгуки. Зважаючи на зарубіжний (включаючи європейський) досвід, вже понад сотні компаній приєднались до проекту.
Що це їм дасть?
Такий формат чеку дає можливість підприємцям, по-перше, позбутися паперової тяганини, а по-друге – дає змогу заощадити час і гроші. Звісно, це ще й дозволяє зберігати все у доступному та спрощеному форматі. Тож тепер з'явиться можливість використовувати майже будь-який гаджет замість громіздких касових апаратів.
Для того, аби приєднатись до тестування, пропонується безплатне клієнтське програмне забезпечення. Поки що є версії для Windows та Android (доступні за посиланням: http://217.76.198.145/E-Receipt). Скоро таке ПО повинно з’явитись і для iOS.
Далі. Для реєстрації кас та касирів у приватній частині Електронного кабінету створено електронний сервіс «Експериментальний проект РРО». Саме там можна обрати із запропонованого списку господарську одиницю, де розміщено касу, пілотний проект, у якому вона візьме участь, та зареєструвати в режимі онлайн.
Для того, щоб розпочати роботу з касою, необхідно відкрити зміну, сформувати електронний чек. Формування е-чеку здійснюється за допомогою довідника номенклатури товару, який необхідно заповнити до початку роботи з касою відповідно до інструкції користувача (вона також доступна за цим самим посиланням: http://217.76.198.145/E-Receipt).
Там, між іншим, розписані усі умови і нюанси. Тому проблем виникнути не повинно.
Про проблеми
Власне, без них – нікуди. І проблеми таки можуть бути. Наприклад, якщо підвисне сервер ДФС, то це спричинить серйозну паузу для бізнесу. Бо без нормальної робити серверу звіт прийнято не буде, а це – штрафи. Тож фіскалам варто потурбуватись ще й про те, аби сервер не давав збою і підприємці не мали додаткових турбот.
Ще одне проблемне питання – покупці. Звісно, з боку тих, хто щодня використовує е-сервіси, без Pay Pass не уявляє життя и вже відвик користуватись готівкою – проблем не буде. Але давайте не забувати про більшість споживачів, які незважаючи на прогрес, звикли використовувати готівку. Таким людям це як мінімум буде незручно і незвично.
Впевнений, що ці гіпотетичні мінуси та проблеми не зроблять погоди. Та врешті-решт весь бізнес перейде на е-чеки. І нарешті уся увага бізнесу зосередиться не на адмініструванні та бюрократичних моментах, а на розвитку своєї справи.
Що ж, чекаємо кінця тестового періоду. Хто знає, може, вже через кілька років і ми зможемо хизуватись такими показниками, як Швеція сьогодні!
- Робоче навантаження аудитора або чому варто навчитися грамотному плануванню аудиту Ольга Рубитель вчора о 19:36
- Повноваження суду самостійно розраховувати податковий борг для платника податків Євген Морозов вчора о 10:05
- Антисоціальні подарунки під ялинку від слуг народу Андрій Павловський 04.01.2025 11:54
- Здійснення оплати судового збору особою, яка не є стороною у справі Євген Морозов 04.01.2025 10:19
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 04.01.2025 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70% Володимир Горковенко 03.01.2025 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков 03.01.2025 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда 03.01.2025 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук 03.01.2025 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов 03.01.2025 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
-
"Не залишиться місць, де можна сховати награбоване". АРМА впроваджує в роботу супутники
Бізнес 11074
-
Байден заборонить нові нафтові розробки на площах Атлантики та Тихого океану
Бізнес 9763
-
Криза в російській авіації: одразу у двох літаків відмовили двигуни під час польотів
Бізнес 6989
-
Бізнес-тиждень: Україна припинила транзит російського газу, а ціни в Європі зросли до максимуму
Бізнес 4153
-
Серіал "Дипломатка" претендує на "Золотий глобус": продюсерка й актори розповідають про шоу
Життя 3312