Законопроект про столицю – імперські замашки влади
Непідконтрольність київського мера турбує Банкову. Тож влада вирішила протягнути антиконституційний законопроект «Про місто Київ — столицю України».
Останнім часом складається враження, що президент страждає на імперський синдром, яким заразився від свого горезвісного східного сусіда. Непідконтрольність київського мера турбує Банкову. Після кількох спроб штучно розмежувати посади і призначити «ручного» голову КМДА указом президента, влада вирішила зіграти у «двоходівку» та забезпечити юридичне прикриття своїм діям через законопроект «Про місто Київ — столицю України» авторства нинішнього Міністра культури Олександра Ткаченка.
Цікавий нюанс — на момент розробки законопроекту Ткаченко був одним з основних кандидатів на посаду голови КМДА. Тобто, маючи певні амбіції, він розумів, що Кличко — потужний конкурент із великими шансами на перемогу. Тож, навіть якщо не вдасться урізати його повноваження як політика законним шляхом, це можна буде зробити написаним «на коліні» законопроектом про столицю, який є антиконституційним.
Ідея ухвалення цього законопроекту саме в цій редакції є вкрай сумнівною. Якщо і приймати подібні ініціативи — то це мусить бути змістовний і виважений текст, який отримав висновки,як мінімум, Венеціанської комісії.
Слід зауважити, що команда президента не вперше грішить на просування законопроектів, які не дочекалися експертної оцінки. Наприклад, нещодавно було ухвалено в другому читанні антиолігархічний законопроект №5599 про створення реєстру олігархів. За словами міжнародних партнерів, експертні висновки мали бути в грудні 2021-го. Проте чекати компетентної оцінки влада не стала. Бажання узаконити свої «хотєлкі», як це відбувається із законопроектом про столицю, важливіше раціональних рішень.
Що ж не так із законопроектом про столицю? Окрім відверто антиконституційних положень він містить маніпулятивну риторику:
— у пояснювальній записці пишеться: «Не допустити узурпацію влади в Києві». Узурпацію влади ким? Законно обраним мером, якого громада тричі обирає на вільних та конкурентних виборах?
— показовою є норма, яка позбавляє міського голову права голосу на засіданні міської ради. Це взагалі нонсенс, адже в Києві буде єдиний в Україні міський голова, який не матиме права голосу. Це не лише суперечить принципам самоврядування, а є дріб’язковим бажанням знецінити мера Кличка, свого головного політичного конкурента;
— а ось наділення голови КМДА, якого одноосібно призначатиме президент, повноваженнями фактично керувати містом — це реальна загроза узурпації влади та знищення місцевого самоврядування. Адже місто — це окрема громада, яка має право сама через законно обраних представників у межах закону визначати напрям свого розвитку;
— насамкінець, використання архаїчної термінології в тексті законопроекту є недоречним та подекуди дивним, адже, наприклад, термін «магістрат» не застосовується у сфері місцевого самоврядування.
Не можна ухвалювати рішення по столиці, керуючись логікою війни між центральною та київською владою. Громада потребує ініціатив, які базуються на логіці розвитку та реформ. Якщо сьогодні центральній владі вдасться протягнути антиконституційну ініціативу, борючись із мером Києва, то завтра їй захочеться це зробити з мером Львова, Харкова або іншого міста.
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням Ганна Палагицька 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 18149
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17535
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 13471
-
Чи є в Трампа інструменти, щоб примусити Путіна до справжнього миру – Foreign Policy
9158
-
СБУ затримала начальника управління податкової служби у Сумській області – фото
Бізнес 9029