Як обрати надійну схему інвестування в нерухомість
Називаючи фактори, на які варто звернути увагу перед купівлею житла в споруджуваному об'єкті, ми часто робимо акцент на репутації, надійності забудовника та дозвільних документах. В той же час, не менш важливою є схема інвестування, за якою залучаються гро
Називаючи фактори, на яківарто звернути увагу перед купівлею житла в споруджуваному об'єкті, ми часторобимо акцент на репутації, надійності забудовника та дозвільних документах. Втой же час, не менш важливою є схема інвестування, за якою залучаються грошіінвесторів будівництва. В одних випадках вона може стати благословенням, вінших - прокляттям.
На сьогоднішній день налічується більше десятка різних схем інвестування воб'єкт нерухомості на первинному ринку. На жаль, жодна з них не дає повноїгарантії того, що інвестор в результаті отримає квадратні метри, а не головнийбіль при негативному розвитку сценарію.
Згідно з принципами свободи договорів і цивільному праву, між забудовникомі покупцем може бути укладений договір самого різного формату і змісту, такий,який прописують юристи будівельної компанії.
Відповідно до Закону України «Про інвестиційну діяльність» та «Профінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла і операціях з нерухомістю», законними вважаються чотири схеми інвестування. Це - Фонд фінансування будівництва (ФФБ), придбання безпроцентних цільових облігацій, Фонди операцій з нерухомістю (ФОН), Інститути спільного інвестування. Більшість забудовників для реалізації квартир використовують перші дві згадані схеми - ФФБ та продаж облігацій.
Варто відзначити, що дані схеми передбачають існування посередника. Законодавством передбачена заборона на укладання прямих інвестиційних договорів між забудовником і інвестором (ст. 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність»).
Серед схем, прямо не закріплених законодавством, найпопулярнішими є укладення попереднього договору купівлі-продажу майнових прав або договору купівлі-продажу квартири.
Але дані угоди передбачають лише певні фінансові гарантії для інвестора:наприклад, отримання грошової компенсації в розмірі, що був інвестований.Враховуючи коливання курсу валют і нестабільність на фінансових ринках, такевирішення питання не може бути сприятливим. Для інвестора нерухомості самийголовний інтерес полягає в отриманні готових квадратних метрів в побудованомубудинку.
Разом з тим, законодавством не передбачено важелів контролю того, куди і яквитрачає забудовник кошти, інвестовані в будівництво покупцями. З іншого боку забудовнику це не вигідно - відкривати доступ до своєї фінансово-бухгалтерської звітності. Отже, інвестор на даний момент не має можливості контролювати витрати та призначення коштів, а також реагувати у разі нецільового їх використання.
Підкреслимо, що Законом не передбачено можливості доступу до такоїінформації, але в той же час не встановлена і заборона. Тому таке право можнапередбачити у правилах Фонду або самих договорах, що, на наш погляд, стало бхорошим превентивним механізмом захисту прав інвестора.
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 23671
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11076
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
9736
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 6442
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 5499