Україні – власне вугілля!
Вугільна промисловість була і залишається однією з базових галузей національної економіки. Та останні м часом українська вугільна галузь переживає не найкращі часи.

Вугільнапромисловість була і залишається однією з базових галузей національноїекономіки. Та останнім часом українська вугільна галузь переживає ненайкращі часи. Цьому є зрозумілі пояснення – погіршення економічного стану вкраїні через війну, відсутність реформування вугільної галузі протягом років.Все це призводить до незворотного регресу в економіці вугільних підприємств та,що значно небезпечніше, провокує ускладнення в соціальних, технологічних ітехногенних питаннях.
Криза вугільноїпромисловості України зберегла темпи свого розгортання і в 2017 році. Післякатастрофічного падіння обсягів, пов'язаних з блокадою та втратою вугільних активівна окупованих територіях Донбасу, щорічний спад виробництва становить 15-20%.Майже 96% шахт понад 20 років працюють без реконструкції, яка на сьогодні єпитанням безпеки.
У 2015 році Українаспожила 29.6 млн. т товарного енергетичного вугілля, але власним видобуткомбуло забезпечено лише близько 66%. Країнаперестала бути експортером та імпортувала 7 млн. тон вугілля. За цей час обсягвидобутку антрациту скоротився на 90%. Це вугілля, яке видобувалося на Донбасі.
Нажаль, у ситуації,що реально склалася на Донеччині, Україна поки ще не знайшла дієвих важелів длязбільшення вуглевидобутку на шахтах, які знаходяться у державній власності.Вони ж демонструють прискорення стагнації вугледобувного виробництва танарощують борги із заробітної плати, які станом на кінець серпня цього рокусягнули 304 млн. грн. з нарахуванням. При існуючій заборгованості до кінця рокудефіцит коштів становитиме мінімум 1 млрд. 200 млн. грн.
Враховуючизагальносуспільну важливість вирішення проблем вітчизняної вугільної галузі, явніс свої зауваження у додаток №3 до проекту ЗаконуУкраїни «Про Державний бюджет України на 2018 рік», якими пропонуювідновити дію державної програми підтримкивугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості вугілля урозмірі 1 429 000 тис. грн. за рахунок загального фондуна рівні 2017 року.
Слід відзначити, щопитання модернізації державних вугледобувних підприємств має стати пріоритетнимдля уряду. Під час мого спілкування с Прем'єр-міністром на дні запитань доуряду, Володимир Гройсман і Міністр енергетики та вугільної промисловості ІгорНасалик це підтвердили.
Шахтарі маютьотримати нормальні умови праці та гідну заробітну плату. Це, до речі,передбачено Стратегією реформування вугледобувної галузі, до реалізації якої миприступили в цьому році, нарешті створивши Національну акціонерну вугільнукомпанію.
Саме формуванняякісно нової державної політики у вугільній галузі забезпечить енергетичнубезпеку України, розвиток власної вугільної промисловості і загальне економічнезростання.
Для України значноперспективніше вкладати гроші не в імпорт дорогого вугілля, а розвивати власнийвидобуток в Західній Україні й підконтрольних територіях Донбасу, забезпечуючироботою українських шахтарів. Це обійдеться значно дешевше, ніж купувативугілля за валюту з Австралії чи Південної Африки.
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда вчора о 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик вчора о 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов вчора о 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч вчора о 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова вчора о 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко вчора о 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук вчора о 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко вчора о 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов вчора о 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер вчора о 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 14.05.2025 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 14.05.2025 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 14.05.2025 08:50
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 32855
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
12361
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 8436
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 7395
-
Колишній керівник кондитерської корпорації Roshen очолив племзавод
Бізнес 6308