Авіарейси, готелі, концерти. Як повернути гроші за ненадані послуги
Хвиля скасованих авіарейсів через пандемію коронавірусу спричинила низку спроб повернути гроші за ненадані послуги – переліт, проживання в готелі, концерти тощо.
Однак авіакомпанії та готелі зайняли оборону: часто вже не обіцяли нічого, а в кращому випадку клієнтам пропонували взяти ваучер або «заморозити» квитки «на потім». Однак не завжди такий варіант підходить. Іноді хочеться просто повернути свої гроші. Що робити в такій ситуації і як може допомогти ваш банк – розповімо в цьому матеріалі.
Відразу обмовимося: банк може допомогти, якщо ви оплатили послугу платіжною карткою. При цьому переказ p2p, тобто з картки на картку, у даному випадку не розглядається. Потрібно саме оплатити послугу (онлайн або офлайн).
Що ж робити, якщо ви заплатили вашою платіжною карткою, не отримали послугу і хочете повернути гроші?
Річ у тім, що у платіжних систем Visa і Mastercard є правила оскарження транзакцій. Ці правила передбачають можливість опротестування транзакції з метою повернення коштів у разі, якщо вам не була надана послуга з вини продавця.
Спочатку зверніться до продавця
Якщо вам не була надана послуга (наприклад, скасували рейс або концерт), перше, що потрібно зробити, – звернутися до продавця послуги і спробувати вирішити проблему, що склалася, самостійно. Діалог краще вести в письмовій формі електронною поштою, оскільки в подальшому цю переписку можна буде докласти до суперечки в якості доказової бази, що ви намагалися врегулювати спір самостійно. Платіжна система в разі опротестування транзакції передбачає суворі вимоги, яким повинен слідувати карткодержатель (емітент) до моменту ініціювання спору. Одна з них – «правило 15 днів», яке передбачає 15-денний строк із моменту здійснення транзакції або з моменту, коли послуга повинна була бути надана. Даний строк дається карткодержателю і торговій точці для врегулювання питання в добровільному порядку. Платіжна система не зможе повернути вам гроші за авіаквиток або концерт, що не відбувся, поки ви спочатку самі не вступите в діалог із продавцем. На відміну від телефонної розмови, електронне листування пізніше можна буде передати в банк і платіжну систему в якості підстави для прийняття рішення на вашу користь.
Важливо, аби запити в авіакомпанію надходили з тієї самої електронної скриньки, на яку здійснювалася купівля, щоб вас могли ідентифікувати.
Варто відзначити, що спілкування з авіакомпанією може перетворитися на тривалий і непростий процес. Спочатку з боку авіакомпанії вам можуть бути запропоновані варіанти переоформлення квитка на іншу дату або повернення коштів у вигляді ваучера. Якщо запропоновані варіанти вас не влаштовують, тоді саме час підключити до переговорів банк.
В процес вступає банк
Звернувшись до обслуговуючого банку, необхідно описати ситуацію і пояснити, що запропоновані авіакомпанією варіанти вам не підходять. Необхідно заповнити заяву і показати листування з продавцем послуг. Далі банк формує документи відповідно до встановлених вимог і виставляє обслуговуючому торгову точку банку фінансову претензію через платіжну систему.
Скільки часу є на оскарження?
Повернути гроші за ненадані послуги можна за умови, що з моменту оплати або купівлі товару пройшло не більше 120 днів (або 120 днів із моменту неотримання послуги). Також дається 15 днів на те, щоб самостійно врегулювати питання повернення коштів між покупцем і продавцем.
Варто відзначити, що повернення коштів – процес нешвидкий. Після передачі всієї інформації в банк розгляд вашої заявки орієнтовно займе 30-45 днів залежно від типу платіжної системи. Дані строки регламентовані правилами платіжних систем, і банк не здатний на це вплинути.
Оскаржити можна будь-яку транзакцію за ненадані послуги або неотриманий товар, здійснену в еквайрингу, тобто оплачену на сайті продавця. Не варто плутати еквайринг з оплатою з картки на картку. Це зовсім інший тип розрахунків, і в такому випадку гроші вам ніхто повернути не зможе.
- Ракети та дрони тиснуть на психіку Євген Магда 16:44
- Чому ChatGPT не замінить людей, а допоможе їм стати ефективнішими Ярослав Кондратюк 11:50
- Rebuild Ukraine: ключовий крок у відбудові України Сильвія Красонь-Копаніаж 11:31
- Вид судового провадження щодо визначення місця проживання дитини Євген Морозов 09:47
- С кем собрался воевать Дональд Трамп? Володимир Стус 01:39
- Право на гідність: шлях до інклюзії та рівності Данило Зелінський вчора о 14:24
- Якнайкращі інтереси дитини: адвокатський погляд на визначення місця проживання дитини Світлана Приймак вчора о 11:00
- Можливість оскарження ухвал Вищого антикорупційного суду у справі про застосування санкцій Євген Морозов вчора о 10:49
- Мобилизация 50+: действительно ли существует запрет? Віра Тарасенко 26.11.2024 21:58
- Сила особистого бренду Наталія Тонкаль 26.11.2024 18:43
- Як ініціювати приватизацію обʼєкту та організувати роботу з Фондом державного майна Віталій Жадобін 26.11.2024 15:31
- ЄС затвердив нові вимоги до промислових зразків Дмитро Зенкін 26.11.2024 14:11
- Чи мають право слідчі відібрати ваш телефон? Сергій Моргун 26.11.2024 11:20
- Межа між дисциплінарною й адміністративною відповідальністю військовослужбовців Світлана Приймак 26.11.2024 11:00
- Як українським трейдерам успішно працювати на IBEX: умови доступу та переваги Ростислав Никітенко 26.11.2024 10:29
-
Новий аграрний єврокомісар назвав українське сільське господарство "слоном у кімнаті"
Бізнес 18267
-
ПУМБ хоче залучити частину клієнтів monobank
Фінанси 10772
-
Центробанк РФ негайно оголосив, що припиняє купувати валюту на тлі падіння рубля
Фінанси 9131
-
Українці не хочуть повертатися з Німеччини: 65% вирішили залишитись назавжди
Бізнес 6872
-
Кабмін забрав гроші з програм підтримки бізнесу та розмінування на кешбек та єПідтримку
Фінанси 5794