Релокація. Наступний крок
Релокація створює можливості для нового старту багатьом підприємствам
Триває найбільш масштабна вимушена релокація підприємств за роки незалежності України. Вже близько 600 підприємств знайшли нову домівку в регіонах, які можуть забезпечити, на жаль, неповну, але значно більшу безпеку, ніж розташовані біля лінії фронту. Ще орієнтовно 1000 підприємств очікують на переїзд.
Звісно, найбільш нагальним завданням є продовження порятунку цих гвинтиків української економіки. Але вже сьогодні всі причетні до проєкту замислились над наступним кроком – відновленням та розширенням діяльності релокованих підприємств. Проєкти, що бачаться перспективними для відновлення ділової активності релокованих підприємств, варто розсортувати за горизонтами старту.
Проєкти, які слід започаткувати негайно:
- заміщення ніші рф у європейському імпорті та максимально широке введення українських товарів до номенклатури світових гігантів онлайн-ритейлу, таких як «Amazon» та «Alibaba»;
- цілеспрямоване вирощування постачальників для глобальних компаній, таких як KEA, CAT та інші;
- максимальне відкриття світових ринків для українських товарів із фокусом на товари з великою доданою вартістю;
- створення інтерактивної системи відновлення / формування виробничих ланцюгів із поширенням її на європейський бізнес.
Проєкти, які вимагають більше часу для розгортання:
- переформатування сфери індустріальних парків та прискорене їх будівництво. В процесі релокації однією з нагальних проблем була наявність повністю придатних та готових для розміщення індустріальних майданчиків;
- створення логістичних хабів по західному та північно-західному кордону України з метою компенсації втрати логістичних портів українського узбережжя та внутрішніх водних шляхів;
- забезпечення фінансовими ресурсами обігових та капітальних фондів підприємств, у тому числі за допомогою фінансових інструментів.
Загалом, на наш погляд, є два ключових фактори відновлення ділової активності як релокованих підприємств, так і тих, що залишились на старих місцях базування. Це максимальне спрощення доступу до світових ринків та забезпечення операційної діяльності фінансовими ресурсами.
Наостанок хочу сказати, що перелічені заходи увійшли до Плану відновлення України. Це дає надію, що вони опиняться у фокусі реалізації в найближчий час.
- Повестка в ТЦК: когда обязаны явиться, а когда – нет Віра Тарасенко вчора о 23:00
- Трошки про 12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко вчора о 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко вчора о 19:22
- БЕБ, I did it again Євген Магда вчора о 18:30
- Wesola Pani та Pan Smaczek: Чи можна запобігти кризі між франчайзером та франчайзі? Маркіян Варивода вчора о 16:54
- Чому підписаний законопроект №12089 – це добре і корисно для суспільства? Віктор Сизоненко вчора о 15:45
- На перетині інженерії, культури та мистецтва Оксана Захарченко вчора о 12:45
- Отримання частки у спільному майні колишнього подружжя через суд Альона Прасол вчора о 10:49
- Як впоратися з хронічно незадоволеним співробітником і не допустити проблем у компанії Олександр Висоцький вчора о 10:15
- Оскарження запобіжного заходу тримання під вартою: кут охорони п'ятого Президента України Лариса Криворучко 07.04.2025 23:48
- Чому алюміній і мідь стають новим стратегічним ресурсом? Ксенія Оринчак 07.04.2025 18:13
- "Скандал" довкола підручника з історії, або чому в наш час важливе критичне мислення Віктор Круглов 07.04.2025 17:57
- В пошуках щастя. Частина третя: Щастя і світ Алла Заднепровська 07.04.2025 14:39
- Міжнародні компанії в Росії: повернення чи відновлення роботи? Наталія Рибалко 07.04.2025 14:30
- Договір до енергетичної хартії: що потрібно знати трейдерам в енергетиці Ростислав Никітенко 07.04.2025 10:52
- The Telegraph: Україна може зіткнутись з жорстким ультиматумом Трампа 588
- Непотрібний президент 443
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? 337
- Чому підписаний законопроект №12089 – це добре і корисно для суспільства? 214
- Хто і за що торгується: надра України і ставка на "гаранта схеми" 192
-
Китайський BYD запустив свій преміальний бренд Denza в Європі
Бізнес 9043
-
Путін готує нову хвилю війни: що відомо про російський наступ 2025 року
8071
-
В НБУ назвали Нову пошту "по суті" першим готовим оператором фінансової інклюзії
Фінанси 6139
-
"Нас поглине спам". Запуск AI Overviews від Google обвалив трафік малих сайтів
Бізнес 4628
-
Зеленський підписав закон про добросовісного набувача: петиція противників не спрацювала
Бізнес 4553