Як має виглядати ідеальний бюджет будь-якого рівня влади
Півроку з моменту обрання мене депутатом Київоблради, а згодом й головою постійної комісії Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів, спостерігаю наслідки ситуації, що позначаються на життєдіяльності кожного населеного пункту та всіх місцевих й
Півроку з моменту обрання мене депутатом Київоблради, а згодом й головою постійної комісії Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів, спостерігаю наслідки ситуації, що позначаються на життєдіяльності кожного населеного пункту та всіх місцевих й обласних управлінських структур. Мова йде про несвоєчасне прийняття Головного фінансового документу країни та наслідки цього задля місцевих влад.
Збій в системі законодавчої гілки влади автоматично паралізує виконавчу гілку на місцях, тягне за собою порушення в розвитку та повсякденному забезпеченні існування всіх сфер будь-якого міста та села. Порушується система розробки, прийняття та фінансування програм підтримки тих верств населення, що потребують особливої уваги (діти, пенсіонери, інваліди, ветерани).
З точки зору досконалого господарювання та якісного розподілу й використання коштів бюджетів всіх рівнів, ідеальний бюджет працює наступним чином. Візьмемо за приклад часовий проміжок в один рік, наприклад, 2016р.:
Верховна Рада з урахуванням планових та фактичних показників поточного року до 01.10.2016р схвалює бюджет на наступний рік. Відповідно до цього, місцеві ради (місцеві органи виконавчої влади), розпочинають планування власних бюджетів с урахуванням стратегічних напрямків й потреб своїх територій. Затвердження місцевих бюджетів розвитку та програм підтримки має розпочинатися вже в листопаді поточного року. Нагадаю, ми розмовляємо про ідеальні умови, так би мовити «Сферичний бюджет в вакуумі». Тоді всі програми приймаються з урахуванням поточного аналізу з виконання й планування програм на наступний рік.
Таким чином, наступного року отримуємо вже проаналізовані, дороблені, оптимізовані програми. Належним чином профінансовані (адже терміни дозволяють детально розібратися в усьому. Якщо в цьому році зробити все так як слід, то в 2017р. нарешті почнемо жити по-новому.
Місцеві бюджети мають бути прийнятими максимум до 25 грудня. Слід за цим фінансування бюджетів – повноцінне, правильне, з урахуванням підготовки до тендерних процедур – мало би розпочатися в січні. Тобто, до початку всіх будівельних робіт зі зведення тих же об’єктів соціальної інфраструктури на місцях, задля їх проведення своєчасно та в строк, без поспіху та сумнівної якості виконання. Якщо в січні місяці розпочинається робота по програмах, то, відповідно, департаменти всіх органів виконавчої влади до кінця лютого - березня проводять відповідні тендерні процедури.
Ось так має виглядати ідеальний бюджет. Тоді ми б розуміли, що кошти витрачаються повноцінно та за необхідними напрямками, все буде виконано, не буде перекосів та негараздів, й, в принципі, можна сподіватися на те, що освоєння бюджетних коштів може бути максимально прозорим та якісним.
Але правда в тому, що подібний ідеальний бюджет дорівнює НОРМАЛЬНОМУ бюджетові, адже усі терміни, що я навела, визначені Законами та підзаконними актами, які регламентують діяльність органів управління. Тож, можливо, нам у владі потрібні не люди зі сторони, а наші, українці, які б дотримувалися українських Законів?
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70%. Володимир Горковенко вчора о 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков вчора о 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда вчора о 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук вчора о 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов вчора о 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється дедалі частіше
Бізнес 105405
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 87346
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 46177
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 12853
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 12436