Чи можна зберегти контроль над будинком, залучивши управителя?
Сьогодні пропоную поговорити про те, які обов’язки має виконувати управитель та як, врешті-решт, зберегти контроль над своїм багатоквартирним будинком та якістю наданих послуг у випадку, якщо управління будинком здійснює управитель.
Сфера житлово-комунального господарства України –надзвичайно динамічна: переважна більшість співвласників багатоквартирнихбудинків усвідомили свою відповідальність за стан власного будинку та розпочалиповноцінне управління. Деякі співвласники обрали створення ОСББ, а деяківирішили залучити професійного управителя.
Сьогодні пропоную поговорити про те, які обов’язки маєвиконувати управитель та як, врешті-решт, зберегти контроль над своїм будинкомта якістю наданих послуг у випадку, якщо управління будинком здійснюєуправитель.
Хто ж він такий – управитель багатоквартирного будинку? Цефізична особа-підприємець або юридична особа, яка визначена спільним рішеннямспіввласників або одноразово призначена органом місцевого самоврядування танадає послуги з управління. Управитель – це сама та особа, яка маєзабезпечувати належне утримання Вашого багатоквартирного будинку у разі, якщоВи не готові робити це самостійно.
В першу чергу, управитель має забезпечити належнеутримання багатоквартирника та його прибудинкової території у відповідності донормативів та вимог, передбачених чинним законодавством України. Тобто, вбудинку, в якому обрано справді фахового управителя, завжди вчасно проводитьсядезінсекція та дератизація, під’їзд виглядає охайно та затишно, ліфтові шахтизнаходяться в гарному стані та працюють безперебійно. При професійномууправлінні всі місця загального користування мають утримуватися в ідеальномустані.
Окрім того, саме управитель має захищати праваспіввласників на спільну сумісну власність у багатоквартирному будинку відбудь-яких загроз та порушень. У випадку, якщо співвласники приймуть рішення проздавання спільного майна в оренду, саме управитель буде уповноважений укластидоговір з орендарем та слідкувати за належним станом майна, переданого воренду.
Також управитель зберігає та оновлює технічнудокументацію на будинок, інформує співвласників про необхідність у капітальномуремонті. Саме він має право безперешкодного доступу в будь-яке приміщення длявчасної ліквідації аварій.
Таким чином, управитель – це своєрідний майстер на всіруки, який має позбавити Вас будь-яких переживань щодо стану будинку та забезпечитийого належне утримання та вчасний ремонт.
З вищеперерахованого може скластися враження, що управитель– це чарівна пігулка, яка може позбавити будинок від будь-яких проблем. Такдійсно може бути. Але тільки в тому випадку, якщо ми будемо пам’ятати профактор контролю.
Управителя багатоквартирного будинку має контролюватикожен співвласник або ОСББ, якщо у багатоквартирному будинку створено об’єднання. Проектом ЗаконуУкраїни «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що співвласники маютьправо викликати управителя для фіксації факту ненадання послуг або наданняпослуг неналежної якості. В такому випадку, управитель зобов’язаний з’явитисядля підписання відповідного акту та здійснити перерахунок вартості послуги зуправління за весь час ненадання послуг з управління будинком або наданняпослуг неналежної якості, а також сплатити споживачу неустойку у розмірі тапорядку, передбаченому договором.
Викликати управителя для фіксації факту ненадання послугабо надання послуг неналежної якості може будь-який співвласник. У випадку,якщо управитель не з’являється для підписання акту-претензії, документ можебути підписаний не менш як трьома споживачами відповідної послуги танаправлений управителю рекомендованим листом.
Крім того, у випадку незадоволення якістю послуг, якінадаються управителем, мешканці мають право скликати збори співвласників абоЗагальні збори ОСББ (якщо воно у будинку створено) та прийняти рішення проприпинення договірних відносин з чинним управителем та обрання нового.Управитель має бути повідомлений про припинення договірних відносин не менш якза два місяці до визначеної зборами дати припинення.
Таким чином, управитель, так само як і ОСББ, є цілкомдоречною формою управління багатоквартирним будинком. Проте, якщо забувати абоумисно ігнорувати необхідність контролю за управлінням Вашим багатоквартирником,то це наразить мешканців на небезпеку отримання неякісних послуг.
- Кенселінг як штучний контроль Михайло Зборовський вчора о 13:21
- Промптинг як нова необхідна навичка: чому вона важлива для кожного Станіслав Нянько вчора о 13:13
- Експертне дослідження шахрайських схем: практичні аспекти для адвокатів Юрій Григоренко вчора о 12:55
- Тимчасове вилучення майна у кримінальному провадженні Сергій Пагер вчора о 08:27
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію Тетяна Огнев'юк 27.05.2025 18:24
- Китай, Індія, Польща, Угорщина: сперечаємося чи торгуємо? Любов Шпак 27.05.2025 16:03
- Вдячність, як ключ до власного життя Алла Заднепровська 27.05.2025 12:59
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ Ольга Рубітель 26.05.2025 22:13
- Cмарт контракти в енергетиці: чи готова Україна до диджиталізації ринку Ростислав Никітенко 26.05.2025 12:54
- Акт догляду: коли держава перетворює турботу на бюрократію Світлана Приймак 25.05.2025 00:57
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 24.05.2025 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 24.05.2025 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію 1006
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 202
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 132
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ 124
- Експертне дослідження шахрайських схем: практичні аспекти для адвокатів 80
-
Вітчизняний Patriot. Чи міг ЗРК "Кільчень" захистити українське небо
Технології 90998
-
Український defence-стартап, який розробляє системи deep strike, отримав $5 млн інвестицій
Технології 36762
-
У Раді запропонували знизити нештрафований поріг перевищення швидкості до 10 км/год
Бізнес 9737
-
Бум ШІ-музики: як українці генерують пісні та який із цього прибуток
Технології 8549
-
BLUETTI представляє Apex 300: електростанція для дому, автофургонів та автономного життя
Новини компаній 5814