Півжиття в заторі: яких змін потребує київська транспортна система
Замість працювати чи проводити час з родиною, ми 2,5 тижні на рік стоїмо в заторах.
Кожен киянин проводить 1-2 години на день у заторах. За рік ми втрачаємо на нераціональних маршрутах близько 400 годин, а це майже 17 днів життя. Тобто замість працювати чи проводити час з родиною, ми 2,5 тижні на рік стоїмо в заторах.
Одними з найперевантаженіших доріг є в’їзди в місто. Наприклад, щоб в’їхати в Київ з боку Ірпеня, необхідно проїхати через вулицю Наумова. Як проїхати, спочатку вам доведеться простояти в заторі від 30 до 90 хвилин і лише потім — в'їхати в місто.
Мешканці прилеглих будинків скаржаться на безперестанний шум та загазованість повітря. Воно й не дивно: вулиця має по дві смуги в кожну сторону. Колона машин рухається в заторі зі швидкістю десь 5 кілометрів на годину.
За підрахунками Генерального плану проспект Академіка Палладіна, в який виїжджають машини з вулиці Наумова, є однією з найбільш завантажених ділянок міста. На цій ділянці щодня проїжджає близько 50 тисяч автомобілів.
Дорога проходить як через приватний сектор, так і через багатоповерхівки. І жильці перших поверхів на собі відчувають всі переваги життя біля траси. Вихлопи від машин підіймаються вгору і створюють своєрідну повітряну трубу з СО2. Це життя як у газовій камері.
Київ за останні 100 років наблизився за кліматом до Одеси 1900 року. Глобальне потепління і загазованість повітря тому причина. Якість повітря в столиці є жахливою. І збільшення кількості автівок і часу, який вони проводять у заторах, лише збільшують викиди вуглецю в повітря.
Такий транспортний колапс не повинен відбуватися у столиці, де перетинається величезна кількість транспортних шляхів.
Для вирішення подібного роду питань у всьому світі використовують інтелектуальні транспортні системи. Це коли у транспортному моделюванні міста використовують інноваційні розробки для регулювання транспортних потоків.
Наприклад в США вже функціонує четверта версія системи (ITS-4). Вона може визначати географічне положення транспорту в режимі реального часу за допомогою GPS і відстежувати його характеристики, стан вантажу в динаміці. Зібрану інформацію використовують для постійного поліпшення функціонування всієї транспортної мережі.
Поки в Києві ще не впровадили на загальному рівні інтелектуальне транспортне моделювання, необхідно вирішувати проблеми точково.
Наприклад, для розвантаження затору на Наумова є два рішення:
Поставити світлофори та камери для фіксації порушення при в’їзді в місто Київ. Тоді, якщо кількість машин буде все ще велика і будуть утворюватися затор, він буде стояти в межах лісу і не заважати жителям прилеглих будинків.
Побудувати третє транспортне кільце. Якщо зараз через Академмістечко повинні проїхати не тільки ті, хто їде в центр, але й ті, кому треба на Оболонь. Тому поява третього транспортного кільця розвантажить дороги, і до Києва не буде заїзджати транзитний транспорт.
Другий варіант є більш затратним і для його втілення потрібен час. Проте ефективність нової транспортної розв'язки буде в рази більша. До того ж будівництво третього транспортного кільця є ініціативою Великого будівництва, започаткованого Президентом.
Проєкт Велике будівництво має на меті спростити транспортну систему України та дати рішення там, де їх не було досі.
Коли я був на транспортному форумі “Смарт Сіті” в Барселоні, то побачив, що транспорт у величезному місті може функціонувати правильно і не шкодити екології, і при цьому бути економічно вигідним.
Транспортна система Барселони включає в себе метро, автобус, трамвай, фунікулери та приміське залізничне сполучення. Дуже схоже на Київ, так?
Одна поїздка на будь-якому виді транспорту коштує 2,40€. Це досить дорого, тому вигідніше купувати проїзний за 11,35€ і мати можливість проїхатися 10 разів на ВСІХ видах транспорту.
Подібні універсальні проїзні існують майже в усіх містах Європи. В Берліні, Парижі чи Стамбулі ви купуєте одну картку і може розрахуватися нею хоч в автобусі, хоч в метро.
Це дуже зручно, адже не потрібно купувати кожен раз квиток чи шукати дрібні купюри, щоб поповнити в автоматі картку. Поповнити барселонський проїзний можна і кредиткою.
Транспорт у Києві завжди був проблемною точкою. І зараз ситуація наближається до критичної межі. Київський владі треба приймати рішення і переймати досвід європейських колег. А то ми так і будемо проводити півжиття в заторах на в'їзд та виїзд з Києва.
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70%. Володимир Горковенко вчора о 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков вчора о 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда вчора о 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук вчора о 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов вчора о 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється дедалі частіше
Бізнес 103606
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 85413
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 44761
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 12492
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 12432