Безпека на автошляхах має стати одним із пріоритетів роботи парламенту
Стан безпеки дорожнього руху, показники кількості травмованих і загиблих у ДТП в Україні є невтішними.
Наша країна за рівнем аварійності поступається більшості країн Європи, окрім Росії, Казахстану та ще кількох країн. Незважаючи на те, що рівень аварійності поступово зменшується, проблема залишається надзвичайно актуальною http://patrol.police.gov.ua/statystyka/. Підвищення безпеки на автодорогах залежить не лише від рівня штрафів за порушення правил дорожнього руху. Необхідно забезпечити відповідну якість автомобільних шляхів, розв’язок, встановити дорожні знаки і підвищити культуру водіїв.
Як голова підкомітету з питань оцінки законопроектів щодо впливу на показники бюджету та відповідності бюджетному законодавству Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, переконана, що посилення безпеки на автошляхах має стати пріоритетом для законодавчої діяльності парламенту.
Більшість водіїв з власного досвіду знають, що більшість автодоріг державного значення підтримуються в належному стані, але дороги місцевого значення є аварійнонебезпечними через руйнування дорожнього покриття, відсутність узбіч, розмітки, дорожніх знаків.
19 жовтня 2019 року, повертаючись з Києва додому, я потрапила в ДТП поблизу Золотоноші в Черкаській області. Обставини цієї пригоди свідчать про те, що необхідно на законодавчому рівні регулювати. Пригода сталася на об’їзній дорозі в темну пору доби пізньою осінню, стояв густий туман. Основний маршрут автодороги був перекритий через капітальний ремонт, натомість об’їзна автодорога не мала належної розмітки, попереджувальних і вказівних знаків. При цьому на шляху була аварійно-небезпечна ділянка - крутий поворот. Зачепивши узбіччя, автомобіль злетів з об’їзного автошляху. На цьому ж самому місці ДТП ставалися як до, так і після пригоди з народним депутатом, при цьому в деяких з них гинули люди.
Внаслідок ДТП мені довелося перенести три операції, проходити тривалий курс лікування і реабілітації. Незважаючи на такі життєві обставини, продовжує працювати з документами та нормативними актами з розвитку підприємництва, транспортної інфраструктури, бюджетних процесів, захисту прав підприємців, фінансування освітніх проектів.
Одним із пріоритетів законотворчої діяльності вважаю налагодження фінансування будівництва і капітального ремонту доріг місцевого значення, якими щодня користуються люди. Необхідно поглянути на цю проблему прагматично - з економічної точки зору втрати країни від високого рівня аварійності, травмування та загибелі людей, становлять дуже значні суми. У рамках дослідження Traffic Challenge було встановлено, що ціна втраченого життя в Україні щонайменше - 80 тисяч доларів США, а загальні втрати країни внаслідок високого рівня аварійності - близько 500 млн доларів щороку.
Невтішна статистика свідчить про те, що в 2019 році в Україні сталося 160,6 тисячі дорожньо-транспортних пригод (ДТП), з яких понад 26 тисяч - із потерпілими, в яких загинули 3,4 тисячі осіб і було травмовано 32,7 тисяч.
В європейських країнах аналогічна проблема виникла кілька десятиліть тому зі зростанням кількості автомобілів і трафіку. На законодавчому рівні її вирішили запровадженням автоматичної фіксації порушення правил, підвищення взаємної культури водіїв під часу руху, забезпеченням нового рівня облаштування автодоріг, їх розмітки і встановлення дорожніх знаків, облаштування інформаційних табло і зрозумілих водіям вказівників на небезпечних ділянках доріг.
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70%. Володимир Горковенко вчора о 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков вчора о 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда вчора о 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук вчора о 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов вчора о 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється дедалі частіше
Бізнес 103956
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 85713
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 44986
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 12551
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 12432