Реформа судової системи в сфері інтелектуальної власності
Реформа за рік — з осені 2017 права власників об'єктів інтелектуальної власності буде захищати Вищий суд з питань інтелектуальної власності.
Реформа за рік — з осені 2017 права власників об'єктів інтелектуальної власності буде захищати Вищий суд з питань інтелектуальної власності.
Реформа судової системи триває вже кілька років, однак в сфері інтелектуальної власності зміни мають відбутися досить швидко і на створення спеціалізованого суду відводиться один рік. Новий Закон "Про судоустрій і статус суддів" та зміни до Конституції в частині правосуддя передбачають, що в трирівневій судовій системі з вересня 2017 року має з'явитись Вищий суд з питань інтелектуальної власності і буде оголошено конкурс на посади суддів в цьому суді.
В середовищі судових експертів та фахівців у сфері інтелектуальної власності така новина викликала неоднозначне трактування. З одного боку — чергові зміни, які на певний час призупинять розвиток сфери і розгляд справ в суді з технічних причин. З іншого, є розуміння, що спеціалізований суд — це підвищення кваліфікаційного рівня працівників. Тому головним питанням на сьогодні залишається написання профільного законопроекту, який визначить усі умови щодо роботи Вищого суду з питань інтелектуальної власності.
Створення спеціалізованих судів – це світова практика. Більшість країн-учасниць TRIPS заснували спеціалізовані суди. Є певний розподіл щодо назв — патентний суд чи суд з питань інтелектуальної власності. Друге поняття значно ширше і вирішує коло питань на ті об'єкти інтелектуальної власності, на які не видаються патенти. Зокрема, питання авторського і суміжного права.
Судові експерти, які працюють у сфері інтелектуальної власності, практично на кожному круглому столі чи семінарі піднімали питання про те, що відсутність практики прийняття рішень в однакових спорах перевантажує експерта і суддів, і не дає можливості працювати над розвитком галузі і формувати принципи здорової конкуренції для власників об'єктів інтелектуальної власності. Нове законодавство покликане вирішити цю проблему, оскільки по тотожних справах мають виноситись однакові рішення, незалежно від територіальної приналежності суду чи фігурантів справи. Наприклад, якщо суд встановив в одній справі, що є порушення авторських прав, то в тотожних спорах звертатися в суд вже не буде потреби, оскільки висновок у справі іншим бути не може. Таким чином, скоротиться кількість звернень до суду і встановиться судова практика щодо спорів. Зрештою, такий механізм має загалом в нашій державі запровадити повагу до інтелектуальної власності, яка є найдорожчим ресурсом в усьому світі, а в Україні поки залишається об'єктом крадіжок, некоректних запозичень і так далі.
Загалом, для фахівців сфери зараз дуже важливо напрацювати єдиний змістовний і робочий законопроект, який вже за рік дозволить реалізувати реформу в судовій системі та забезпечити кваліфіковану роботу суддів Вищого суду з питань інтелектуальної власності.
- Как отменить штраф за неявку по повестке Віра Тарасенко 11:52
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? Інна Бєлянська вчора о 16:39
- Перемога на полі бою: основа для реального миру Дмитро Пульмановський вчора о 16:09
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням Ганна Палагицька вчора о 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 03.04.2025 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 03.04.2025 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 03.04.2025 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 03.04.2025 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 03.04.2025 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 03.04.2025 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 03.04.2025 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 28166
-
Виробники майонезу переходять із соняшникової олії на ріпакову через мита Трампа
Бізнес 26742
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 25377
-
СБУ затримала начальника управління податкової служби у Сумській області – фото
Бізнес 12747
-
У Кіровоградській області почали будувати ВЕС на 93 МВт. Гроші дає Укргазбанк
Бізнес 9248