Чи є "зелене світло" для енергоефективності у Броварах?
Економічне зростання та розвиток держави неодмінно призводить до збільшення споживання енергетичних носіїв і, як наслідок, до їх стрімкого подорожчання. Постійне зростання цін на енергоресурси ставить перед владою нелегку задачу – яким чином зекономити,
Економічне зростання та розвиток держави неодмінно призводить до збільшення споживання енергетичних носіїв і, як наслідок, до їх стрімкого подорожчання. Постійне зростання цін на енергоресурси ставить перед владою нелегку задачу – яким чином зекономити, та ще й зробити це якомога швидше? У Броварах до вирішення цього питання ми підійшли раціонально. Провівши якісну оцінку та аудит енергетичних витрат, було виявлено вузькі місця в б’єктах які потребували першочергового втручання. Задля їх усунення було запроваджено систему заходів з енергоефективності та енергозбереження.
Як показали результати перевірки, найбільш енергоємною галуззю у Броварах була і залишається житлово-комунальна сфера. За рівнем грошових витрат на енергетичні ресурси сектор ЖКГ посідає друге місце після промисловості, а обсяги споживання енергії у ньому становлять третину від усіх обсягів у місті. В Україні вже декілька років діють Національна та Місцеві програми з енергоефективності, які передбачають надання «теплих» кредитів для населення на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Згідно цих програм держава відшкодовує 30-70% суми на енергомодернізацію для населення, ОСБ/ЖКБ та отримувачів субсидій. Зараз ці програми стають все більш затребуваними серед громадян. Ми, з свого боку, також допомагаємо жителям Броварів скоротити споживання енергоресурсів, реалізовуючи власні енергоефективні проекти.
За рахунок коштів з місцевого бюджету та внесків інвесторів деякі державні установи були оснащені твердопаливними котлами, що прийшли на зміну газовим. Першим проектом стала модульна котельня, що опалює басейн «Купава». Як виявилось після розрахунків, цей проект отримав позитивний економічний результат, тому було прийнято рішення збільшити його масштаби. Загалом збудовано 8 котелень, що живляться за рахунок альтернативних видів палива, 6 з яких обслуговують навчальні заклади, а 1 центральну районну лікарню. Це дозволило заощадити близько 6 млн. грн. по оплаті за тепло у минулому році.
У порівнянні з 2013 роком економія теплової енергії у закладах освіти у 2014 році становила 24,74%, у 2015 році – 34,63%.
За рахунок виключно міського бюджету вдалось утеплити та відремонтувати фасади двох шкіл, провести капітальний ремонт дахів двох дитячих садочків, а ще у двох замінено старі вікна на енергозберігаючі. Наступним кроком, який допоміг знизити використання теплової енергії, стали заходи з енергозбереження для ЖКГ. Протягом останніх 3 років вдалось провести роботи з утеплення 9 багатоповерхових житлових будинків, забезпечити лічильниками 90% житлового фонду, а старі освітлювальні лампи замінити на енергозберігаючі.
Та навіть з урахуваннях таких результатів, стрімкий процес розвитку енергозбереження та енергоефективності у Броварах, як і в Україні загалом, продовжують гальмувати ряд чинників. Це й недостатня мотивація з боку громадян, нестача інформаційного забезпечення та досвіду з фінансування проектів енергозбереження та, що найголовніше, некоординованість вищих органів державної влади у процесах організації та контролю дій вже готових рішень.
Тому, пріоритетним завданням, яке зараз стоїть перед нами, є залучення інвестицій і впровадження інновацій у сферу енергозбереження та збільшення інвестиційних можливостей для реалізації проектів регіонального розвитку місцевих громад Київщини. Саме ці питання стали головною темою форуму «Інвестиційні можливості для регіонального розвитку Київщини», що відбувся у Броварах наприкінці травня.
Успішним прикладом для нашого міста слугує й іноземний досвід країн, котрі вже протягом багатьох років є лідерами у сфері енергозбереження та енергоефективності. Так, у травні відбулась робоча зустріч із делегацією з КНР. Очолив її Голова ради директорів Китайської національної корпорації імпорту та експорту комплектного обладнання Лю Сюєн. У ході робочого візиту було обговорено можливість співпраці у сфері теплоенергетики, зокрема розвитку новітніх технологій з впровадження альтернативних джерел енергії.
Нещодавно Бровари вітали учасників Форуму ОСББ, який проходив у місті 11 червня. У ході зустрічі обговорювали не лише питання та проблеми, що стосуються створення та функціонування ОСББ в Україні. Значну увагу було приділено й державній підтримці впровадження енергоефективних заходів у будівлях та окупністі заходів з енергозбереження в ОСББ.
Наразі в планах нашого міста запровадження кількох програм, що сприятимуть енергозбереженню й економії коштів та зможуть вивести Бровари на якісно новий європейський рівень розвитку. Той факт, що у 2015 р. нам вже вдалось заощадити близько 6 млн. грн., замінивши у 8 котельнях газові котли твердопаливними, свідчить про те, що відмова від газової залежності у майбутньому не здається примарною. Тож, ми не припиняємо роботу над створенням нових енергоефективних проектів та відкриті для співпраці.
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70%. Володимир Горковенко вчора о 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков вчора о 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда вчора о 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук вчора о 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов вчора о 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється дедалі частіше
Бізнес 104514
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 86169
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 45344
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 12676
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 12433