Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.

08.01.2016 11:56
Чи можна з собаками і котами перебувати в магазині
Власникам домашніх тварин, а також, громадянам, які мають відношення до торгівельного бізнесу, бажано знати, яким чином закон регулює прості на перший погляд питання.

Загальні положення
Стаття1 Закону України «Про захист тваринвід жорстокого поводження» дає юридичне визначення видам тварин за різнимикритеріями (дикі тварини, домашні тварини, сільськогосподарські тварини,безпритульні тварини, експериментальні тварини). Собаки та коти відносяться додомашніх тварин.
Стаття9 та 22 вищевказаного закону встановлює обов’язки особи, яка утримує домашнютварину, зокрема:
- забезпечувати наявність намордника, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її утримання;
- дотримуватись санітарно-гігієнічних норм співжиття. Правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування;
- дотримуватися вимог нормативно-правових актів, зазначених, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб.
Пунктом.5.7 Рішення Київської міської ради (орган місцевого самоврядування) №1079/3912 від 25.10.2007 «Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві» встановлено:
- власникам собак і котів не дозволяється приводити (приносити) тварин (крім собак-поводирів) у приміщення магазинів і кафе (крім спеціалізованих магазинів для тварин), об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, освіти, на територію дитячих та спортивних майданчиків.
Крім того, до сих пір діють «Правила тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах Української РСР», в яких в п/п. г) пункту 8 встановлено:
- власникам собак і котів забороняється приводити собак і котів у приміщення магазинів, їдалень, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, парки, сквери, сади та інші місця загального користування.
Відповідальність, яка може настати
Відповідальністьза порушення правил тримання собак і котів (правил їх утримання) передбаченаст.154 Кодексу України про адміністративне правопорушення:
Розмірадміністративного стягнення, передбаченого за таке адміністративнеправопорушення – не значний (від попередження до 5 неоподаткованих мінімумівдоходів громадян в залежності від кваліфікації відповідного діяння).
Короткі висновки:
- Зважаючи на бажання адміністрації супермаркетівуникнути зайвих конфліктних ситуацій з споживачами, бажано керівництву магазинупри вході в супермаркет встановити відповідні таблички, які вказують прозаборону перебувати у приміщенні відповідного супермаркету з собаками, котами(а в правилах перебування в супермаркеті передбачити окремий пункт, щорегламентує таку заборону).
- Всі нормативно правові акти, які регулюютьправовідносини щодо перебування власників собак і котів в супермаркетах містятьзаборонні норми щодо такого перебування, порушення яких тягне за собоюадміністративне стягнення (адміністративна відповідальність).
- Власникам невеликих (і великих) порід собак ікотів можна порадити вчасно (передбачаючи можливі складнощі щодо перебування зсвоїми тваринами в супермаркетах) приймати відповідні рішення (залишати тваринувдома, просити іншу особу доглянути тварину поза межами супермаркету, змінитиплани щодо відвідування супермаркету саме с твариною тощо).
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун вчора о 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз вчора о 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш вчора о 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк вчора о 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський вчора о 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін вчора о 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко 15.04.2025 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв 14.04.2025 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук 14.04.2025 13:00
- Що робити під час обшуку на підприємстві: поради адвоката для бізнесу Сергій Пагер 14.04.2025 09:39
- Нація вбивць Георгій Тука 14.04.2025 08:43
- Час переосмислювати підходи: що НБУ може взяти з робіт Олів'є Бланшара? Олексій Бахтінов 14.04.2025 00:48
- Как продлить загранпаспорт за границей без военного билета: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 13.04.2025 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 13.04.2025 20:13
Топ за тиждень
Популярне
-
Вперше в історії українка стала володаркою титулу "Міс США-2025": фото
Життя 32731
-
Алхім, Саша Бо, Юлічка Верба: чому блогери масово позбавляються губ та інших б’юті-ін’єкцій
Життя 17019
-
Позіхання може бути небезпечним сигналом дефіциту сну: експерти пояснюють чому
Життя 13060
-
Нардеп: Болгарія запропонувала переглянути вартість реакторів для ХАЕС
Бізнес 12007
-
Bloomberg: Курс рубля з початку року зріс на 38%. Це погано для російського експорту
Фінанси 10704
Контакти
E-mail: [email protected]