Лондон. Ціннісні виклики тероризму
Теракти у Лондоны відбулись одночасно, але із використанням умовно «нелетальних» та «законних» засобів – ножів та автомобіля. Це говорить про те, що: а) комунікативно ці теракти пов’язані, - тобто існує центр, який «успішно» здійснює координацію; б) техніч
Заостанні два тижні Велика Британії пережила другу серію терактів. Кому потрібно залякуватиТуманний Альбіон? І для чого така наполегливість?
Перше– теракти відбулись одночасно, але із використанням умовно «нелетальних» та«законних» засобів – ножів та автомобіля. Це говорить про те, що: а)комунікативно ці теракти пов’язані, - тобто існує центр, який «успішно»здійснює координацію; б) технічних можливостей здійснити теракт зразкаМанчестера у терористів уже немає. А потреба – не зважаючи на посилені засобибезпеки – є.
Тому,це – виклик для спецслужб. Бо – питання навіть не у тому, як складновідслідкувати терористів-одинаків (хоча які вони одинаки?). Питання у іншому -–проведення терористичного акту не вимагає значних фінансових вкладень. Більшетого, підготовка до нього відбувається в умовно правовому полі – авто булоорендовано, вибухівка не застосовувалась. Тому питання не в контролі над чимосьнелегальним. Питання у контролі над легальним. І над – комунікаціями.
Прощо це говорить? Про те, що перед західними демократіями постав виклик: абоправо на вільне спілкування та пересування, або тотальний контроль спецслужбнад усім, що раніше вважалось особистим. Куди повернуть держави – питаннягромадської думки. А висловити цю думку можна де? Правильно, на виборах. Які уБританії відбудуться 8 червня. А потім парламентські у Франції – 11 та 18червня. Тому не будемо виключати, що наступного тижня терористи перенесуть своюактивність через Ла Манш.
Друге– терористи стимулюють до порушення політкоректності. Умовно кажучи – контролювсіх «нехристів» на предмет екстремізму. Звичайно, це цивілізаційний виклик, іякщо влада обере його, це призведе до непоправних наслідків. І кордони створятьсяне лише між Європою та Азією, а й усередині країн, створюючи повністюізольовані «гетто», країну в країні. А це - ефект доміно. Бо не лише ускладнитьінтеграцію «інших» громадян у європейське суспільство, але дасть можливість цим«іншим» зрозуміти, що вони є другорядними для країни проживання.
Іякщо Британія чи Європа в цілому переступить через принципи гуманності, якщовона підіграє тому чого добиваються терористи, то і конфлікт у світі перестанебути цивілізаційним, тобто - конфліктом ідей та цінностей. Він стане конфліктомсимволів, коли після перемоги однієї зі сторін просто змінюється прапор надкраїною. А це – крах для європейських цінностей, які лишаються демократичнимита гуманними. А тому і крах для тих країн, для яких ці цінності дороговказ,напрямок руху.
Третє– теракти найболючіші для жителів країн так званого «золотого мільярду». Минулоготижня в Афганістані загинуло в рази більше людей, ніж у Лондоні. Але емоційнийефект у світі від цього був значно нижче. І це ще один виклик світові.Демонструючи свої багатства, Захід забуває, що чотири п’ятих людства живуть врази бідніше за них. І своєю бідністю – прямо (викачка ресурсів) чи опосередковано(злидні у країні на фоні демонстрації багатства Європи чи Північної Америки) вонизавдячують Заходові. Це не може не дратувати. І не треба дивуватись, що мільйонинамагаються переїхати до багатших країн, а сотні чи тисячі – помститись завласне зубожіння.
Ворожнечаміж світом європейським та ісламським загострюється штучним шляхом. Алезупинити цю ворожнечу можна не шляхом зведення стін (для сучасногоглобалізованого світу, межі – це ніщо), не шляхом тотального переслідуваннямусульман (бо це кадрова допомога Ісламській державі). А шляхом відстоюваннясвоїх цінностей, і – шляхом зменшення розриву між «золотим» мільярдом та рештоюсвіту.
- На перетині інженерії, культури та мистецтва Оксана Захарченко 12:45
- Отримання частки у спільному майні колишнього подружжя через суд Альона Прасол 10:49
- Як впоратися з хронічно незадоволеним співробітником і не допустити проблем у компанії Олександр Висоцький 10:15
- Оскарження запобіжного заходу тримання під вартою: кут охорони п'ятого Президента України Лариса Криворучко вчора о 23:48
- Чому алюміній і мідь стають новим стратегічним ресурсом? Ксенія Оринчак вчора о 18:13
- "Скандал" довкола підручника з історії, або чому в наш час важливе критичне мислення Віктор Круглов вчора о 17:57
- В пошуках щастя. Частина третя: Щастя і світ Алла Заднепровська вчора о 14:39
- Міжнародні компанії в Росії: повернення чи відновлення роботи? Наталія Рибалко вчора о 14:30
- Договір до енергетичної хартії: що потрібно знати трейдерам в енергетиці Ростислав Никітенко вчора о 10:52
- The Telegraph: Україна може зіткнутись з жорстким ультиматумом Трампа Георгій Тука вчора о 10:33
- Юридичний чекап бізнесу Сергій Пагер 06.04.2025 22:29
- Хто і за що торгується: надра України і ставка на "гаранта схеми" Валерій Карпунцов 06.04.2025 19:16
- Как оспорить административный штраф ТЦК за неявку по повестке Віра Тарасенко 05.04.2025 11:52
- І знову про відродження та сталий розвиток України Вільям Задорський 04.04.2025 19:06
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? Інна Бєлянська 04.04.2025 16:39
-
Весняні тренди у фарбуванні волосся: які відтінки будуть у моді та що замінить біляве мелірування
Життя 13051
-
Залишають "мішені" на тілі і переносять не тільки хворобу Лайма: що треба знати про кліщів
Життя 12008
-
Китайський BYD запустив свій преміальний бренд Denza в Європі
Бізнес 5932
-
Ferrexpo зупинило виробничу лінію через припинення відшкодування ПДВ
Бізнес 5923
-
Тарифи Трампа і Саудівська Аравія обвалили ціни на нафту до чотирирічного мінімуму
Бізнес 4691