Як отримати страхове відшкодування, якщо страхова компанія зникла?!
В правовідносинах, щодо виплати страхового відшкодування за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, досить часто виникає ситуація коли страхова компанія винуватця ДТП просто зникла, банківські рахунки такої компанії п
В правовідносинах, щодо виплати страхового відшкодуванняза договорами обов'язкового страхуванняцивільно-правової відповідальності, досить часто виникає ситуація колистрахова компанія винуватця ДТП простозникла, банківські рахунки такої компаніїпорожні, а майно відсутнє, рішення судупро стягнення зі страхової компаніїстрахового відшкодування залишаєтьсяневиконаним.
Потерпілі особи,потрапляють в ситуацію, в якій, і звинуватця ДТП кошти неможливо стягнути, бо він на момент ДТП мав чини полісстрахування цивільної відповідальності,і зі страхової компанії страховевідшкодування не стягнеш, бо вже не має з чого стягувати.
Наразі, в такій ситуації,чинне законодавство України, передбачаєправо потерпілих осіб отримати страховевідшкодування, що не виплачене страховоюкомпанією, від Моторно (транспортного)страхового бюро України (МТСБУ). Алетака можливість виникає лише в разі,якщо страхова компанія не має коштівдля здійснення страхового відшкодуваннята визнана банкрутом або ліквідована.
Основна проблема впитанні отримання страхового відшкодування,за такі страхові компанії, від МТСБУ,полягає саме в визнанні страховоїкомпанії банкрутом та встановленняфакту відсутності в неї грошових коштівчи майна.
Для початку процедурибанкрутства страхової компанії необхідноподати до господарського суду відповіднузаяву від кредитора страховика абоспільну заяву від певної кількостікредиторів (потерпілих осіб), привиконанні таких умов:
Загальнасума безспірних вимог всіх кредиторівабо одного кредитора повинна бути неменше 300 мінімальних заробітних плат.На даний час це — 413 400, 00 грн.;
Строкневиконання страховиком зобов'язань,за пред'явленими вимогами, становитьбільше трьох місяців після завершеннястроку встановленого для їх погашення;
Грошовівимоги до страховика повинні бутипідтверджені судовим рішенням, якенабрало законної сили. Тобто, повиннобути рішення суду про стягнення зістрахової компанії розміру страховоговідшкодування.
Завказаними грошовими вимогами відкритовиконавче провадження. Тобто, є постановавиконавчої служби про відкриттявиконавчого провадження, щодо стягненнязі страхової компанії страховоговідшкодування.
Також за подання досуду заяви про порушення справи пробанкрутство сплачується судовий збірв розмірі 10 мінімальних заробітнихплат, що на сьогодні становить — 12 180,00 грн.
При підтвердженнівищевказаних фактів Господарський судвідкриває провадження про банкрутство.В процесі розгляду судом справи пробанкрутство всі інші кредиторі маютьправо заявити свої вимоги, щодоневиплаченого страхового відшкодування,подавши відповідну заяву та докази досуду.
Для виплати страховоговідшкодування МТСБУ, самого рішеннясуду про визнання страхової компаніїбанкрутом недостатньо, оскількизалишається невстановленим фактнедостатності у страхової компаніїкоштів та майна для виконання зобов'язань,щодо виплати страхового відшкодування.Зазначений факт підтверджуєтьсяліквідаційним балансом який затверджуєтьсясудом при завершенні ліквідаційноїпроцедури.
Таким чином, МТСБУздійснює виплату страхового відшкодуванняпотерпілим особам вимоги яких визнанісудом в провадженні про банкрутство тавнесені в ліквідаційний баланс.
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70%. Володимир Горковенко вчора о 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков вчора о 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда вчора о 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук вчора о 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов вчора о 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється дедалі частіше
Бізнес 103729
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 85526
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 44837
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 12504
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 12432