Повернення до офісів
Тенденції в дизайні робочих інтер’єрів
Компанії практикують поступове повернення співробітників у офіси. Для роботодавців настав час сфокусуватися на майбутньому робочого простору, яке включає гнучкі варіанти роботи та посилену увагу до доброго самопочуття й зацікавленості співробітників. Чим успішніша й мотивованіша команда, тим успішніший бізнес. Тож якими є тенденції в дизайні офісів, орієнтованих на добробут співробітників?
Гнучкі робочі простори для гібридних робочих груп
З поширенням віддаленої роботи офіси стають центрами для співпраці та творчості. Гнучкий дизайн робочого простору з акцентом на адаптивних плануваннях та меблях – це мастхев. Адже він дозволяє простору трансформуватися за потреби, сприяючи при цьому співпраці.
Біофільний дизайн
Люди мають вроджений біологічний зв’язок з природою, тож перенесення зовнішнього середовища всередину сприяє наближенню співробітника до природи без потреби покидати офіс.
Природні елементи, такі як рослини, натуральне світло і навіть водні об'єкти в офісних приміщеннях не лише покращують естетику, але й сприяють добробуту співробітників, знижують стрес і підвищують їх продуктивність.
Практики сталого розвитку
Енергоефективне освітлення, екологічні меблі та матеріали, екологічні технології, кімнатні рослини, мінімізація відходів та заохочення співробітників до практик сталого розвитку значно зменшують вплив на навколишнє середовище. Крім того, екологічний підхід до дизайну робочого середовища робить його унікальним і стильним. Все більше офісів отримують сертифікати "зеленого" будівництва й така тенденція тільки посилюватиметься.
Простір, орієнтований на здоров'я. Пріоритет безпеки
Включення в дизайн робочого простору виключно ергономічних меблів, спеціальних зон відпочинку, впровадження технологій покращення якості повітря в приміщенні, сприяють кращому здоров'ю, задоволеності та продуктивності команди. Після пандемії заходи з охорони здоров'я та безпеки стали першочерговими. У офісах впроваджують безконтактні технології, санітарні станції, щоб забезпечити добробут усіх “мешканців”. Пріоритет безпеки співробітників в охопленій війною Україні – це наявність бомбосховища поруч з офісом.
Інтеграція технологій у робочий простір
Розумні офіси використовують пристрої IoT (Інтернет речей), автоматизацію на основі штучного інтелекту та інтерактивні цифрові рішення для підвищення ефективності роботи та зв'язку між командою, опимізуючи при цьому роботу співробітників.
Мистецтво та естетика
Дизайн-студії використовують мистецтво як інструмент для покращення офісної атмосфери – від муралів і скульптур кастомного виготовлення до сучасних інсталяцій. Дизайнери враховують психологію кольору для вибору такої палітри, яка заохочує до зосередження, творчості або розслаблення, залежно від призначення приміщення.
Персоналізація та причетність співробітників
Роботодавці все частіше залучають працівників до процесу дизайну, спонукаючи їх персоналізувати свій робочий простір. Така тенденція підвищує почуття причетності у співробітників та їх комфорт. А це сприяє задоволеності роботою та бажанні працювати у компанії, яка враховує думку кожного співробітника щодо дизайну робочого місця.
Компанії, які роблять ставку на повернення команд в офіси і хочуть зберегти свої найкращі таланти, мають бути далекоглядними і визнати, що оптимально комфортні умови для роботи – це не розкіш, а стратегічна необхідність для сприяння благополуччю, підвищення ефективності та досягнення успіху організації.
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13468
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 13251
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5178
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4629
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 4603