Тенденції в архітектурі 2023
Які тенденції в архітектурі чекають нас у 2023 році? Будемо розбиратися.
Трендсетери із року в рік, із сезону в сезон диктують тенденції і тренди, яким слідують, щоби лишатися на гребені хвилі актуальності. Але задавачі трендів насправді клієнти, які користуються послугами, адже головна місія тренду – дати людям те, що їм буде потрібно завтра.
Архітектори творять сьогодні, щоб спроєктувати світ для завтрашнього дня. Необхідні роки, щоб розробити нові технології, зрозуміти новаторські матеріали чи знайти свіжий підхід для використання старих. Але ми вже бачимо новітні тенденції, які активно впроваджуються й надалі тільки набиратимуть популярності.
Тренди умовно можна розділити на ті, які продовжуються із року в рік, паралельно з посиленням чуйності до довкілля, розвитком технологій, та ростом запитів користувачів і ті, які формуються під впливом соціально-економічних та геополітичних факторів.
Тренд на екологічність постійно набирає обертів. Нові будівельні матеріали на кшталт конопляного бетону, біокомпозиту все ширше застосовуються в будівництві. Конопляний бетон складається із целюлозних волокон конопель, вапняку і води. Рослинний бетон утворює термальну масу, підтримуючи стабільну температуру в будівлі. Крім того, дихаючі й живі матеріали значно покращують якість повітря всередині приміщення. Біокомпозити стійкі до впливу води, кліматичних умов і відповідають вимогам пожежної безпеки. Пробкова панель, дерево як основні екологічні матеріали, мають тенденцію до ще активнішого використання і в грядущому році.
Сучасна будівля поважає природу, навколишнє середовище і приймає його форму. Новаторська архітектура демонструє нам, наприклад, будинки на воді. Вони споруджені з інноваційних матеріалів і за такими ж технологіями, захищені від несприятливих погодних умов і цілковито укомплектовані найновітнішими благами цивілізації.
Тенденція до використання розумних матеріалів поступово набирає обертів. Одним із таких продуктів, який уже активно використовують, є розумне скло. Воно має властивість змінювати рівні прозорості, залежно від світлової частини дня або інших факторів. Такі новаторські фішки швидко адаптуються і стають незамінними у дизайні та архітектурі.
Тренд на біофільний урбанізм має тенденцію до посилення. Включення в забудовані висотними спорудами міста зелених насаджень позитивно впливає не тільки на людей, а й на планету в цілому. Багатство живих рослин покращує якість повітря, захищає природні екосистеми і стабілізує температуру.
Все більше проявлятиметься тенденція до популярності дивних досі 3D-друкованих проєктів. Як, наприклад, перший надрукований на 3D-принтері будинок в Європі, у якому дійсно живуть люди. Споруда була побудована з використанням 24 надрукованих бетонних компонентів. Усередині стіни будинку залишили відкритими, щоб акцентувати на новаторській нашарованій текстурі друкованого бетону.
Соціальний контекст, політичні й економічні кризи, клімат – все це впливає на хід тенденцій і трендів. Через пандемію зародився тренд на перепрофілювання існуючої архітектури. Як, наприклад, трансформація незадіяних офісних будівель у прибуткові житлові приміщення. Така тенденція має безліч переваг, адже економить енергію і скорочує викид вуглеводнів, які відбулися б, якщо б структуру перебудовували повністю. Інвестиції в такого роду проєкти дозволяють забезпечувати більшу збереженість земель і, як наслідок, запобігають розростанню міст. Адаптивні проєкти повторного використання зазвичай розміщені в районах з високою густотою населення, тому здатні забезпечити значну підтримку місцевій спільноті.
Щодо соціального й політичного контекстів: в Україні, де зараз йде війна, актуальним стало житло бункерного типу. Змінюються ДБН проєктування житла й комерційної нерухомості. Набувають попиту і стають трендом будівлі з розвинутою цокольною частиною, яка може використовуватися як бомбосховище. Люди хочуть житло, у якому почуватимуться цілком безпечно, як у повноцінному укритті.
Модульність, легкоспоруджуваність конструкцій, використання сучасних легких матеріалів при будівництві є пріоритетними в сучасних кризових умовах і мають тенденцію до ще більш активного використання в майбутньому.
Архітектори, творячи сьогодні, щоб спроєктувати світ для завтрашнього дня, адаптують свої роботи під мінливі умови сучасності. Більше місця, краща компактність, вища гнучкість. Зниження орендної платні, значніша стійкість до кліматичних змін, менші витрати на будівництво. Стійкий розвиток. Екологічність. Кожен тренд і кожна тенденція цілком розважливі й орієнтовані на потреби людства.
- Робоче навантаження аудитора або чому варто навчитися грамотному плануванню аудиту Ольга Рубитель вчора о 19:36
- Повноваження суду самостійно розраховувати податковий борг для платника податків Євген Морозов вчора о 10:05
- Антисоціальні подарунки під ялинку від слуг народу Андрій Павловський 04.01.2025 11:54
- Здійснення оплати судового збору особою, яка не є стороною у справі Євген Морозов 04.01.2025 10:19
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 04.01.2025 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70% Володимир Горковенко 03.01.2025 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков 03.01.2025 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда 03.01.2025 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук 03.01.2025 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов 03.01.2025 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
-
"Не залишиться місць, де можна сховати награбоване". АРМА впроваджує в роботу супутники
Бізнес 11206
-
Байден заборонить нові нафтові розробки на площах Атлантики та Тихого океану
Бізнес 9869
-
Криза в російській авіації: одразу у двох літаків відмовили двигуни під час польотів
Бізнес 7060
-
Серіал "Дипломатка" претендує на "Золотий глобус": продюсерка й актори розповідають про шоу
Життя 3344
-
П’ять архітектурних проєктів, що можуть змінити світ у 2025 році — фото
Життя 2715