В США опублікували рекомендації Мінфіну та Казначейства щодо кредиту на виробництво водню
Кредит на виробництво чистого водню має на меті зробити виробництво чистого водню з мінімальним забрудненням клімату та прискорити розвиток промисловості чистого водню в США
Наприкінці грудня 2023 року Міністерство фінансів США та Служба внутрішніх доходів США (IRS) оприлюднили запропоновані положення щодо Кредиту на виробництво чистого водню, встановленого Законом про зниження інфляції (IRA), що є частиною програми президента Байдена «Інвестиції в Америку» та ключовим стовпом Bidenomics, яка створює високооплачувані робочі місця, зміцнює енергетичну безпеку, стимулює інвестиції приватного сектора для побудови економіки чистої енергії та бореться з кліматичною кризою.
Хоча чистий водень має значний потенціал для зменшення викидів у низці секторів і застосувань, звичайне виробництво водню зазвичай призводить до значного забруднення клімату. Кредит на виробництво чистого водню має на меті зробити виробництво чистого водню з мінімальним забрудненням клімату, більш економічно конкурентоспроможним і прискорити розвиток промисловості чистого водню в США. Запропоновані правила сприяють досягненню цих цілей і сприятимуть розвитку надійної промисловості чистого водню в США, яка створює високооплачувані робочі місця, а також зменшує викиди вуглецю.
Повідомлення Міністерства фінансів США (NPRM) містить визначення ключових термінів у статуті, включаючи викиди парникових газів протягом життєвого циклу, кваліфікований чистий водень і кваліфіковане чисте виробництво водню. Запобіжні заходи, викладені в запропонованих правилах, мають вирішальне значення для запобігання субсидування кредитом виробництва водню з більшими викидами парникових газів протягом життєвого циклу, ніж це дозволено статутом.
КРЕДИТ IRA НА ВИРОБНИЦТВО ЧИСТОГО ВОДНЮ
IRA встановлює Кредит на чисте виробництво водню з чотирма технологічно нейтральними рівнями кредиту на основі рівня викидів у процесі виробництва водню. Для потужностей з виробництва водню, які відповідають вимогам щодо заробітної плати та зареєстрованого учнівства, сума кредиту коливається від 0,60 доларів США за кілограм виробленого водню до 3 доларів США за кг водню, залежно від викидів протягом життєвого циклу виробництва водню.
Статут вимагає, щоб право на отримання кредиту визначалося згідно з визначенням викидів парникових газів протягом усього життєвого циклу, включаючи значні непрямі викиди, через точку виробництва, надане Законом про чисте повітря. Статут також вимагає, щоб викиди парникових газів протягом життєвого циклу визначали за останньою моделлю GREET. Кредит доступний на 10 років, починаючи з дати введення в експлуатацію об’єкта з виробництва водню для проєктів, будівництво яких почнеться до 2033 року, тобто він залишатиметься доступним для деяких об’єктів до 2040-х років.
NPRM є технологічно нейтральним і описує, як платники податків повинні використовувати модель 45VH2-GREET, розроблену Аргонської національною лабораторією, для визначення викидів парникових газів протягом життєвого циклу. Статут також вимагає, щоб реалізувати право на кредит, платник податків повинен мати виробництво та продаж або використання чистого водню, перевірених кваліфікованою, непов’язаною третьою стороною. Для платників податків, які не можуть використовувати модель 45VH2-GREET через те, що їх технологія виробництва водню та/або сировина не включені, такі платники податків можуть подати петицію до Міністра фінансів щодо попередньої норми викидів, аналогічної нормі викидів парникових газів за життєвий цикл, розрахованій за допомогою 45VH2-GREET.
ВОДЕНЬ, ОТРИМАНИЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ЕЛЕКТРИКИ
Запропоновані Міністерством фінансів США правила описують, як платники податків можуть використовувати сертифікати енергетичних характеристик (EAC), які демонструють придбання чистої електроенергії, для оцінки та документування кваліфікації для певного кредитного рівня. Запропоновані правила пояснюють три критерії, які повинні бути відображені в EAC, що купуються виробниками водню, які претендують на податковий кредит:
ВОДЕНЬ, ОТРИМАНИЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ПОНОВЛЮВАНОГО ПРИРОДНОГО ГАЗУ
Запропоновані правила деталізують вимоги прийнятності для виробництва водню з біогазу за певних обставин. Казначейство та IRS очікують завершення розробки правил, згідно з якими додаткові способи виробництва водню з використанням відновлюваного природного газу і неконтрольованого метану, наприклад метану вугільних шахт або вугільних пластів, будуть відповідати вимогам, і шукають коментарів громадського сектору щодо умов кваліфікації, дотримуючись стандартів статуту.
РОЗ'ЯСНЕННЯ
NPRM підтримується технічним документом від DOE, який розглядає, як оцінити викиди парникових газів протягом життєвого циклу, пов’язані з виробництвом водню з використанням електроенергії. Міністерство фінансів США також посилається на лист від EPA до Міністерства фінансів, у якому пояснюється, як його попередні тлумачення Закону про чисте повітря можуть сприяти виконанню статуту Казначейством, враховуючи законодавче посилання на Закон про чисте повітря. На додаток до NPRM Міністерства фінансів, DOE випускає модель 45VH2-GREET, яку платники податків використовуватимуть для розрахунку кредиту 45V, а також оновлений посібник користувача GREET.
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук вчора о 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол вчора о 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький вчора о 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін вчора о 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин вчора о 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 05.05.2025 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 12882
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
9214
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 8611
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 7585
-
Розробка GTA VI дорожча за будівництво найвищого хмарочоса у світі
Життя 5948