Кабмін змінив Порядок аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами
Виробники електричної енергії, крім тих кому встановлено «зелений тариф» будуть здійснювати продаж електроенергії за двосторонніми договорами, виключно на електронних аукціонах.
Вчора, Кабінет міністрів України, ухвалив розроблену Міністерством енергетики та вугільної промисловості, постанову, яка несла зміни до порядку проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами.
За таких умов, на ринку електроенергії, існуватимуть рівні умови для торгівлі за двосторонніми договорами, для всіх категорій виробників. Безумовно, це є кроком вперед для прозорої конкуренції на ринку між виробниками.
До того ж, специфіка двосторонніх договорів, на відміну від ринку РДН, полягає в довгостроковому характері контрактів, в яких зацікавлені як споживач так і виробник.
Що необхідно для виробника? Виробник зацікавлений в тому, щоб його компанія розвивалася в довгостроковій перспективі, а фінансовий баланс був прогнозованим і збалансованим. Що необхідно для споживача? Стабільна ціна за контрактом, впродовж тривалого періоду, яка збалансовує ризики від коливання ціни на ринку електроенергії.
Що це означає для АТ «Українська залізниця»? Постанова була доповнена нормою, що продавець повинен здійснювати продаж електроенергії за ціною, яка не може бути нижчою від середньозваженої ринкової ціни за двосторонніми договорами, за останні три місяці, що передували місяцю в якому проводиться аукціон, але може мати знижку 30%. Це, що стосується продажу електроенергії, в контексті забезпечення загальносуспільних інтересів, котрими і являється закупівля електроенергії в інтересах національного перевізника АТ «Українська залізниця».
Прийняттю змін до постанови передувала величезна робота, яка була проведена з поданням пропозицій та доопрацюванням порядку продажу електроенергії за двосторонніми договорами.
Винесенню питань на засідання Кабінету міністрів передував розгляд проблем і пропозицій біржовим комітетом при Міністерстві енергетики, який погодив внесення змін до Регламенту організації та проведення електронних аукціонів, в частині виключення недієвих положень, щодо механізмів формульного ціноутворення.
Також в порядку змін, був зменшений об’єм пакету аукціонних лотів зі 100 до 25, що дозволить проводити електронні аукціони та укладати двосторонні договори в більш гнучких спосіб.
Наразі, ми очікуємо рішення найбільшого виробника - «Енергоатома», з приводу визначення дати аукціону. Національний перевізник АТ «Українська залізниця» має бути забезпечений електроенергію в довгостроковій перспективі, за справедливою ціною, а державна генерація («Енергоатом», «Укргідроенерго» і «Центренерго») отримають стабільного контрагента.
Приємно усвідомлювати, що всі державні органи та відповідальні особи, в переддень настання зимового періоду та активного споживання електроенергії, за умови наявних ринкових коливань, працюють над тим, щоб національний перевізник був забезпечений електроенергією в довгостроковій перспективі за вигідною ціною.
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
24687
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 17315
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 12840
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11062
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5433