Цифровий інструментарій Фонду держмайна: створюємо зручні сервіси для кожного українця
Для залучення сталих інвестицій в українську економіку Фонд державного майна України впроваджує і модернізує зручні та прозорі механізми розкриття інформації
Ця важлива тема заслуговує на окрему увагу, тому цим дописом я розпочинаю серію блогів, в яких познайомлю вас із цифровими сервісами Фонду держмайна, які забезпечують можливість громадянам отримувати інформацію та послуги швидко, зручно та прозоро.
Цікавий факт: реєстр, в якому містяться активи держави, - Єдиний реєстр об’єктів державної власності, розпорядником та адміністратором якого є Фонд держмайна.
Разом із цим, щодо окремих об’єктів, переданих на приватизацію, не проводилася державна реєстрація права власності. Тому одним із важливих етапів підготовки об’єктів до приватизації є виготовлення технічної документації, внесення даних до Єдиного реєстру об’єктів держвласності, а також до Реєстру речових прав на нерухоме майно. Розпорядником останнього є Міністерство юстиції України, відомості до нього вносяться на підставі даних Фонду держмайна. Відбувається це тому, що зволікання суб’єктами управління з прийняттям рішення про передачу на приватизацію непрофільних державних активів погіршило їх технічний стан. Якщо така ситуація буде й надалі, то кількість об’єктів, що підлягають «ліквідації», збільшиться в рази. Тому вихід із цієї ситуації один - якнайшвидша підготовка активів до приватизації. У ньому обліковуються всі активи державної власності, починаючи з 2005 року. А це - більше мільйона різних за видами активів. Існує міф, що управляє всім державним майном саме Фонд держмайна, та хочу одразу його розвіяти: в Єдиному реєстрі об’єктів держвласності обліковуються активи, якими управляє більше 150 органів управління - це різні міністерства, відомства тощо. В управління Фонду передають окремо визначені Кабінетом Міністрів України активи і часто в занедбаному стані.
Саме тому облік та своєчасне оновлення інформації в Єдиному реєстрі об’єктів держвласності - це гарантія того, що об’єкти не будуть втрачені чи виведені з державної власності злочинним шляхом.
Для цього Фонд держмайна в пріоритетному порядку займається модернізацією Єдиного реєстру об’єктів держвласності. Якісний та сучасний реєстр - це дієвий інструмент в боротьбі з корупцією, зручність у користуванні та оперативне надання даних.
На сьогодні Фондом організовано співпрацю зі 152 суб’єктами управління та надано 57 тисяч адміністративних послуг «Надання інформації (відомостей або витягу) з Єдиного реєстру об’єктів державної власності» з метою проведення за спрощеною процедурою державної реєстрації прав державної та комунальної власності на об’єкти нерухомого майна, захисту майнових прав держави у судах тощо.
Інформація з Реєстру щоквартально оприлюднюється на офіційному сайті Фонду держмайна.
Наразі команда Фонду держмайна працює над створенням на єдиній сучасній ІТ-платформі централізованого інформаційного ресурсу, в якому будуть обліковуватися всі активи держави з використанням геопросторових даних та їх транзакції (приватизація, передача в оренду та до комунальної власності тощо).
Такі важливі для держави реєстри повинні відповідати сучасним вимогам програмного забезпечення та технічної оснащеності. На жаль, раніше у Фонді державного майна не були спроможні забезпечити достатній IT-потенціал для актуалізації реєстрів у зв’язку із недостатнім фінансуванням, тому сьогодні маємо застаріле обладнання та програмне забезпечення.
Наша мета - покращити зручність доступу та прозорість отримання даних із реєстрів для всіх зацікавлених сторін.
Ми вже ефективно співпрацюємо з Transparency International Ukraine в напрямі управління держмайном, а саме розпочали проєкт, в рамках якого будуть здійснюватися заходи щодо модернізації Єдиного реєстру об’єктів державної власності. Також залучаємо донорські кошти, а також громадські організації, які діють в цій сфері та надають консультації стосовно структури даних, яка була б найбільш зручною та сучасною для відображення відомостей про все державне майно громадянам України.
Все це робиться з метою модернізації Єдиного реєстру об’єктів державної власності, яка забезпечить:
- ведення актуального обліку активів держави, зокрема об'єктів критичної інфраструктури та зручний доступ до даних за відповідними критеріями пошуку;
- ефективне управління активами та прозорість транзакцій з державними активами;
- створення основи для прийняття ефективних управлінських рішень щодо використання активів держави;
- відображення об'єктів на мапі з використанням геопросторових даних про об’єкт;
- оприлюднення відомостей з Реєстру на Єдиному державному порталі відкритих даних та на порталі “Дія”;
- зручність доступу для кожного громадянина до всіх даних щодо державного майна.
Попереду ще багато роботи, проте ми послідовно рухаємося до нашої мети та співпрацюємо з нашими партнерами з Мінекономіки, Мін’юсту, Держгеокадастру та Мінрегіону.
Та чи не найважливішим партнером в цьому проєкті є профільне Міністерство цифрової трансформації, з яким ми співпрацюємо в рамках п’яти спільних програм, однією з яких є цифрова трансформація ведення Єдиного реєстру об’єктів державної власності.
На сайті Мінцифри кожен може отримати інформацію щодо проєктів цифровізації Фонду, яка постійно оновлюється. Фонд державного майна України робить все для того, щоб кожен українець отримував інформацію та послуги швидко та зручно, а Україна стала дійсно цифровою державою.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 366
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 211
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 128
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 116
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
37300
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 11997
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11834
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11623
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 10832