Мой маленький дефинициарий - часть 4. Тайны банкротства, загадка 1-я
Закон Украины «О восстановлении платежеспособности должника или признании его банкротом» содержит немало загадок, которые заставляют в недоумении чесать затылок неутомимых сеятелей на ниве санации, ликвидации, мировых соглашений и прочих способов сравнител
«Нет, ну текст по-дебильному написан!»
М.М. Добкин
Закон Украины «О восстановлении платежеспособности должника или признании его банкротом» содержит немало загадок, которые заставляют в недоумении чесать затылок неутомимых сеятелей на ниве санации, ликвидации, мировых соглашений и прочих способов сравнительно честного отъема имущества должников.
Эта загадочность имеет массу практических достоинств, присущих всему украинскому законодательству, которые позволяют в каждом конкретном случае читать норму, как палиндром – либо так, либо наоборот. Не могу сказать, что все загадки, содержащиеся в законе, мне удалось обнаружить, но о некоторых, которые загадала практика, я расскажу.
Итак, загадка первая - Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника; (Абзац дванадцятий частини першої статті 25 в редакції Закону № 3088-III від 07.03.2002 ). При этом Закон не указывает, что является основанием для неискового обращения в суд, полностью при этом отсылая нас к ч. 10 ст. 17 Закона.
Обращение к части 10 ст. 17 Закона заставляет нас задумчиво нахмуриться и произнести неопределенное «м-да…» - Керуючий санацією в тримісячний строк з дня прийняття рішення про санацію має право відмовитися від виконання договорів боржника, укладених до порушення провадження у справі про банкрутство, не виконаних повністю або частково. Заметим, что отказ от исполнения договора, т.е. его расторжение в одностороннем порядке (ч. 10 ст. 17), осуществляется во внесудебном порядке, а признание договоров недействительными (ч. 1 ст. 25) – в судебном. Кроме того, ч. 10 ст. 17 Закона говорит о расторжении договоров, которые не исполнены. Разгадка таится в том, что основания для признания договоров недействительными по заявлению (не иску) содержатся не в 10-й, а в 11-й части ст. 17 Закона, которая перечисляет специфические основания, отсутствующие в Гражданском кодексе, ибо они непосредственно связаны с процедурой банкротства:
Угода боржника, у тому числі та, що укладена до винесення господарським судом ухвали про санацію, може бути визнана господарським судом за заявою керуючого санацією відповідно до цивільного законодавства недійсною, якщо:
• угода укладена боржником із заінтересованими особами і в результаті якої кредиторам завдані чи можуть бути завдані збитки;
• угода укладена боржником з окремим кредитором чи іншою особою протягом шести місяців, що передували дню винесення ухвали про санацію, і надає перевагу одному кредитору перед іншими або пов'язана з виплатою (видачею) частки (паю) в майні боржника у зв'язку з його виходом зі складу учасників боржника.
Таким образом, у суда имеется два альтернативных варианта законного определения на заявление ликвидатора о признании договоров недействительными на основании абз. 12 ч. 1 ст. 25 Закона: удовлетворить и оставить без удовлетворения.
Так все-таки, текст написан по-дебильному или нет?
Недоумевающий Lemur.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
24107
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17796
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17451
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 14137
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 12880